Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning mocowy TOKYO MARUI


Recommended Posts

No więc tak. Kupując replikę Tokyo możemy być pewni solidnego wykonania, pięknej pracy i dłuuuuugiej żywotności ale.....większość właścicieli TM w końcu ma ochotę podkręcić replikę do mniej więcej solidnych 400FPS'ów. Pytanie teraz jak można tego dokonać TANIM kosztem bez obawy że po 3 strzelankach gb zostanie przerobiony na wióry. Jeśli ktoś ma TMa z gb v2. to czekam na ciekawe rozwiązania:) Myślę że może to pomóc wielu maniakom tej japońskiej firmy:)

Link to post
Share on other sites

Było już wiele takich tematów, a rozwiązanie jest proste jak bułka z masłem - kupno niemal wszystkich części z solidnych firm. Im tańsze elementy tym mniej wytrzymały tuning (z kilkoma wyjątkami). Dobre firmy jak na ten poziom upgrade'u: Systema, Prometheus, Guarder, CA, DF, G&P.

Złe (tzn. loteria): Huricane, Elementy itp.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nie ma tanich sposobów tuningu TM jeśli chcesz osiągnąć te 400 fps, ale możesz zrobić taki myk. Kup sobie gb firmy JG, ma metalową prowadnicę i metalowe łożyska mocniejsze od tych z TM. Link tu http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...Gearbox-v2.html oraz wstaw sprężynę M120-M130-efekt-

niski koszt bo wyniesie jakieś 170 zł

nie zepsujesz sobie żadnej oryginalnej części z tm więc jak coś się sypnie to wsadzasz gb tm i nie było sprawy (nie wspominając o 170zł w plecy)

minusem jest niepewność co do wytrzymałości takiego zestawu, ale z obserwacji tego co mają moi znajomi powsadzane do gb firmy JG, powinno spokojnie rok jak nie więcej działać.

Drugą opcją jest wymiana części na markowe ale tu dla przykładu http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=656 solidny zestaw wyniesie 450 zł

Tak to widzę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Apropo TokioM :-F mam zamiar kupic TOKYO MARUI M4 SOPMOD 290fps :???: moje pytanie to. czy jest mazliwosc podkrecenia jej do 360 albo 430 fps :-F no i jak to sie ma dozywotnosci repliki :-F fajnie by bylo jak by wypowiedzial sie ktos kto ma tá replike :mrgreen: z gory dzieki :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Czytałem rewju i oglądałem na zdjęciach bebechy tejże repliczki. Pisali tam o paru kompatybilnych częściach, moim zdaniem wystarczy na początek dać sprężynkę m110 i na tym można się spodziewać czegoś w granicach 400'tu - wiadomo, marujec, a no i to pożyje troszkę.

Link to post
Share on other sites

W stocku jest 90-tka.

Ale czy warto tam grzebać...? :roll:

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

no wlascie czy warto??? mam zamiar uzywac kulek 0.23g niemam pojecia jaki ona ma zasiég :???: czesto strzelamy sie w lesie i chlopaki majá po 400fps ja mam podobnie w mojej M16 :uśmiech: i niechcé kupic czegos o mniejszym zasiégu bo poco :???: nie stac mnie na systeme z wymienialnymi cylindrami :-F a wiec wszystkie za i przeciw mile widziane na forum :uśmiech: moze ktos ma albo strzela???

Link to post
Share on other sites

Czytałem rewju i oglądałem na zdjęciach bebechy tejże repliczki. Pisali tam o paru kompatybilnych częściach, moim zdaniem wystarczy na początek dać sprężynkę m110 i na tym można się spodziewać czegoś w granicach 400'tu - wiadomo, marujec, a no i to pożyje troszkę.

 

 

Nie ma możliwości zainstalowania z marszu żadnej sprężyny od AEG w nowym TM M4 SOPMOD. Powód jest lakoniczny, sprężyna w TM jest krótsza. Sprężynę, albo trzeba ciąć, albo kupić od gościa RichardY z Arnies. Całkiem niedawno opracował własną sprężynę, która teraz jest produkowana w jakimś warsztacie teamu F1 (niektórzy mają znajomości ;-) ). Sprężyna podkręca replikę do 350 - 360 fps i kosztuje 10 funtów plus wysyłka 2 funty. To jego filmiki z Youtube:

 

Planuję zakup tej sprężyny na początek października.

 

Polecana jest też preclufa Prometheus 363 mm.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem w sierpniu, ale celnicy wypuścili ją dopiero w ubiegłym tygodniu więc jeszcze nie rozbierałem. Czekam na transformator 230/110V, żeby podłączyć ładowarkę i przetestować. Zanim ją kupiłem jako alternatywę do mojej GBB poczytałem cały temat na Arnies i obejżałem wszystkie filmy tego gościa, bo nie chciałbym grzebać w czymś o czym nie mam zielonego pojęcia. Z czasem uzupełnię recenzję tej repliki tu na forum:

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?s=&sho...t&p=1129787

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się tuningować TM dopóki nie padnie. Jak już tu ktoś napisał, taki stockowy Maruj strzela lepiej niż 400fpsowe chinole.

 

Jeśli już chcesz tuningować - polecam M110, uszczelnioną dysze, jakąś porządne głowice i masz stabilne 370-380fps. Przynajmniej tak jest w mojej Giecie TM ;)

Link to post
Share on other sites

bardzo prosta metoda na moim przykładzie: Kupujesz np (ja) siga 552 TM, GB od cymola, rozkręcasz, przekładasz płytkę selektora, koszyk silnika, dysze itp i ładujesz do marujca przy okazji czyszcząc, podkładkując, smarując itp chiński GB.

 

Heh to poco brać TM? To tak jak by qpić nowego Merola, wyjąć silnik, wstawić inny tańszy i wtedy podrasować :wink:

Wydaje mi się, że to dwa razy zbędnie wydane pieniądze.

Link to post
Share on other sites
Heh to poco brać TM?
Bo wszystko oprócz GB ma lepsze? Po co sie kupuje markowy sprzet skoro i tak jest słabszy? Zwłąszcza TM? Już wyjaśniam. Dla rewelacyjnego wykonania i spasowania, pięknego wyglądu, lansu bo to jednak MARKA a przede wszystkim dla magicznej komory HU. Porównanie Ci sie nie udało :D. To raczej tak jakby wziąć i kupić Mercedesa jakiegoś szpanerskiego, doskonałego itp który ma jedną wadę fabryczną typową dla danego modelu: ma 50KM. Wtedy wymieniasz silnik i masz... to o czym mówię. MErola z lepszym silnikiem. Wydaje mi się że to pół raza zaoszczędzone pieniądze bo tunning GBv.3 coś tam kosztuje a w marujcu musisz w zasadzie wymienić wszystko. Przecież nie kupujesz TM ani dla szkieletu GB, ani dla zębatek, ani dla zestawu cylindra, ani dla kabli, tłoka, sprężyny czy ogólnie fpsów. Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

To teraz to juz niewiem co mam robic :???: Po co taka firma wypuszcza pierwszá metalowá repliké z 280fps za taká cene skoro i tak tzeba bebechy wymieniac :wink: bezsensu to troche :???: albo ja czegos tu nie rozumié :evil:

Link to post
Share on other sites

Jeśli to chińskie 400fps możesz być pewien, że SOPMOD M4 TM będzie miał większy zasięg skuteczny. Poza tym tym to świetna replika.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Zgodzę się z Lambertem, TM przy 300fps będzie strzelał dalej niż chińczyk przy 400, nie ma sensu grzebać. A jak już to bez znachorstwa tego forum bo widzę że nikt tutaj jeszcze nie miał tego w rękach czy na stole, oddaj klamkę do profesjonalnego serwisu, w sumie skroją Ciebie tylko za części. Ewentualnie ( ja tak robię ) jak czegoś nie wiem, dzwonię do serwisanta i ucinam sobie pogawędkę, przeważnie trafia w sedno, mam na myśli asgshop.pl

Link to post
Share on other sites

To teraz to juz niewiem co mam robic :???: Po co taka firma wypuszcza pierwszá metalowá repliké z 280fps za taká cene skoro i tak tzeba bebechy wymieniac :wink: bezsensu to troche :???: albo ja czegos tu nie rozumié :evil:

O ile dobrze wyczytałem to 300 fps jest progiem jaki obowiązuje w Japonii. Robią replikę na swoje warunki. Jeśli Kowalski kupuje i decyduje się na zwiększenie fps, czy powiedzmy jakaś firma X z kraju Y wypuszcza części do podniesienia fps dla replik TM, to zarówno Kowalski jak i firma X robią to na własne ryzyko. Nie chcesz to jej nie kupuj.

bo widzę że nikt tutaj jeszcze nie miał tego w rękach

Gdybyś zadał sobie minimum trudu i przeczytał cały wątek od początku to wiedziałbyś, że ja mam TM M4 SOPMOD. Wkrótce będę instalował w niej sprężynę 350 fps. Ja nie widzę powodu by sraczkować i dzwonić po serwisach. ;)

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Jest ;) Produkuje ją jakiś osobnik z arnisa specjalnie do nowej generacji replik TMa.

 

Promyk robi uszczelnioną dyszę i kilka innych ciekawych części do nowych TMek:

 

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...metheus%20Parts

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...metheus%20Parts

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...metheus%20Parts

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...metheus%20Parts

 

Wg mnie do stokowego TMa wsadzić uszczelnioną dyszę wystarczy zyskamy jeszcze na powtarzalności, a głowica tłoka zapewni nam lepszą kompresję powietrza co doda parę fps szczególnie jak to głowica promyka ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...