Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jugosłowiański RPK47


Recommended Posts

@Promant - na zdjęciu które dałeś jest RPKS i to prawdopodobnie radziecki.

Jugolskie RPK jest niezbyt podobne do radzieckiego, ma inną kolbę, inną lufę, inny chwyt pistoletowy i parę "innych innych" rzeczy. A to coś z posta Nowakosa to jakieś szaleństwo pijanego szympansa.

 

edit

Tutaj można sobie zobaczyć jak powinno wyglądać RPK z Jugosławii

Edited by Kamil
Link to post
Share on other sites

@Promant - na zdjęciu które dałeś jest RPKS i to prawdopodobnie radziecki.

Jugolskie RPK jest niezbyt podobne do radzieckiego, ma inną kolbę, inną lufę, inny chwyt pistoletowy i parę "innych innych" rzeczy. A to coś z posta Nowakosa to jakieś szaleństwo pijanego szympansa.

 

edit

Tutaj można sobie zobaczyć jak powinno wyglądać RPK z Jugosławii

 

Kamil, ja wiem jak wygląda yugo. I przede wszystkim jest na bazie Zastawy. Stąd inna kolba.

Chodziło mi o pokazanie wersji ze składaną kolbą jako desantowej. Odnosiłem się do podpisu tego "czegoś", określonego jako wersja dla spadochroniarzy.

Składanej kolby typu Zastawa to w yugo nigdy nie widziałem.

Link to post
Share on other sites
Niby można zmienić maga, tylko na jaki? Bo ten w bułgarskiej wersji nie jest podobny do tego z AK74.

 

To taki wafel, ale o mniejszym promieniu krzywizny, przystosowany do natowskiej amunicji. A takich (jeszcze) dla airsofciarzy nie robią. ;) Chyba że ktoś by znalazł oryginalny i przerobił.

Link to post
Share on other sites

Hmm, więc jednak jest taka wersja. Wygląda jak ta bułgarska, ale po magu widać, że na starą amunicję. Dekiel nie żebrowany tylko taki jak w starym AK47. No to teraz niech ktoś mądry w tych klockach powie co to jest?

 

Irak robi sporo klonów na bazie Zastawy. Podstawowym jest Tabuk.

Ten tutaj "Al-Quds" - jak widać też powstał w oparciu o Zastawę, a konkretnie yugo "rpk".

 

I różni się znacznie w porównaniu do repliki z pierwszego posta.

Kolba - wiadomo. Lufa repliki ma zbyt małą średnicę. Suwadło ostrego - czarne.

Tłumik płomienia też by trzeba zmienić; a pewnie jeszcze sporo detali się znajdzie.

 

Widać, że pas nośny mocowany jest do przedniego okucia łoża [jak w rpk] a nie przy kolanku jak w ak i tej dziwnej replice.

Link to post
Share on other sites
No to teraz niech ktoś mądry w tych klockach powie co to jest?
Tego Ci raczej nikt nie powie. Ale pewne jest, że bliżej mu do Al-Quds, niż do Zastava M72. Al-Quds w przeciwieństwie do M72 nie ma żeber na lufie pod rurą gazową [foto]

Dwójnóg bardziej podobny do tego z PK/PKM niż RPK czy M72.

 

Komora zamkowa wydaje się być taka jak w AK :

komorakg2.th.jpg

Po pierwsze ze względu na tylną ścianę komory zamkowej podobnej do AKS, a z pewnością inną od AKMS [foto]

Po drugie można się dopatrzeć krawędzi charakterystycznego dla AK prostokątnego wgłębienia nad magazynkiem. Naturalnie to tylko przypuszczenia, ale chciałbym żeby więcej osób to potwierdziło na podstawie tego zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...