Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Regeneracja baterii


Recommended Posts

Wbrew temu, co twierdzą niektórzy rozładowanie pakietu NiCd poniżej 0,7V na ogniwo nie powoduje jego śmierci. Mam u siebie batkę rozładowaną przypadkowo do 0,01V na cały pakiet. Działa nie gorzej niż przed "zamordowaniem". Żadnego spadku wydajności, czy pojemności.

 

Co do NiMH nie jestem pewien. Wydaje mi się, że ta granica 0,7V może pochodzić właśnie z NiMH, które są generalnie delikatniejsze i została na forum niejako uogólniona na wszystkie typy ogniw.

 

A sama metoda regeneracji obiła mi się o uszy.

Link to post
Share on other sites

Lepiej nie czytacie tych banialuków ze strony z pierwszego posta. To poprostu brednie i to w wersji urywającej łeb. Farmazony o ładowaniu jednorazowych baterii czy rozładowywaniu aku ?!?!?!

 

Chcecie dobrą ładowarkę z funkcjami serwisowymi? To proszę bardzo: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2190 Lepszej jeszcze nikt nie wymyślił i możecie być dumni bo to polska robota.

Link to post
Share on other sites

Co mam Ci uzasadniać? To, że jak zewrzesz aku, żeby go rozładować to zniszczysz akumulator? A może to, że baterie jednorazowe dają się ładować i tylko zmowa producentów powoduje, ze o tym nie piszą? No stary, proszę? Jak będziesz miał niefarta to zwierając akumulator nie tylko go zniszczysz ale jeszcze możesz jakiś pożar wywołać.

Jeśli chodzi o lodówkę to jest skuteczna tylko do przedłużania życia rzadko używanych akumulatorów i to w sumie głównie LiPoli. Szybciej zrewitalizujesz akumulator ładowarką, którą podałem w linku. Jeśli masz pakiet, który jest naprawdę zwalony spróbuj go ładować ogniwo po ogniwie, może to po prostu pojedyncze ogniwo szlag trafił, zawsze to taniej wymienić jedno dwa ogniwa, albo zrobić jeden pakiet jako taki z dwóch zupełnie martwych. Z wkładaniem ogniw do zamrażarki jest tak jak ze słodzeniem gumy do żucia. Ciut zadziała, ale naprawdę na krótko.

 

BTW uważajcie na ładowarki, które obiecują podbicie pojemności. Owszem pojemność się podbija ale kosztem gigantycznego, bo nawet 10 krotnego spadku żywotności ogniw.

Takie ładowarki ładują pakiety napięciem wyższym niż napięcie pakietu. Faktycznie pojemność wydaje się rosnąć i to czasami bardzo znacząco, bo test wykazał, że z akumulatora 1800 mAh zrobiło się 2200, ale niestety bardzo szybko okazało się, że pogorszyła się dość szybko wydajność prądowa a to wyraźny znak, że akumulator się wykańcza.

Link to post
Share on other sites

Co do ładowania zwykłych bateryjek to muszę wam powiedzieć że da się. Działa to ale na max 2 czy 3 ładowania.

 

Brat przetestował ten patent na bateriach AAA 1.5V ładowanych w ładowarce "GP" (nie, nie G&P :P ).

 

Po pierwszym ładowaniu trzymały jakby były nowe, po drugim było już gorzej a po kolejnych MP3 wyłączało się po kilku minutach (i szybciej).

 

Ogólnie to nie polecam tego powtarzać bo jedna bateria nie wytrzymała i zalała przepięknym kwasiorem wnętrze ładowarki ... na szczęście nic się nie zajarało ani nikt nie dostał "bateryjkowymi flakami" po oczach.

A ja dzięki temu mam spokój bo brachol kupił akumulatorki :D

 

@Saba : Nie, nie możesz bo cię policja będzie ścigać ...

 

Możesz wszystko ... ale po co ?

Kup akumulatorki i z nich zrób pakiet albo kup gotowy pakiet!

Edited by MaxXxi47
Link to post
Share on other sites

Ja zamroziłem 9,6 600 mAh z akumulatorków AA. Zadziałało!

Wcześniej bateria padała po kilku strzałach, a po 15min. można było znowu oddać kilka strzałów, i tak kilka razy.

Zamroziłem ją na kilka H (4-5?) wyjąłem, odłożyłem a biurko, zmierzyłem napięcie, i nic. Poczekałem 2h, i znów sprawdziłem. Napięcie było.

Podłączyłem do ładowarki, i naładowałem. Teraz bata śmiga! :D

 

więc na NICD działa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja mam natomiast kilka pytań

Zamrażać rozładowane czy naładowane baterie?

Jak jest w końcu z tym minimalnym napięciem, dla NiMHów? Czasem słyszę, że min. to 1V, czasem że 0,9V, albo ze 0,7V...

No i co ma oznaczać "porządne formatowanie"? Przypadkowo wyładowałem swojego Intellecta do poziomu 6V i chce go teraz uratować, dlatego pytam :P

Dla mnie formatowanie to rozładowanie do poziomu (właśnie, jakiego cholerka?), naładowanie prądem odpowiednim dla pakietu (czyli ładowanie prądem max 1/10 pojemności ogniw)... i to wszystko x3 , tak? :P

Link to post
Share on other sites

Jestem modelarzem od ładnych 10 lat, z regeneracją ogniw itp. miałem dużo wcześniej do czynienia niż zauważyłem co to w ogóle jest Airsoft. Można próbować zamrażać, zwierać itp. ale ryzykuje się utratę akumulatorów na zawsze, takie chałupnicze metody zwykle nie działają, dlaczego ? Bo jakby działały to wszyscy by się w to bawili, a w szczególności zawodowi modelarze. Niestety to mit, jak chcesz zregenerować aku, to kupujesz porządną ładowarkę Novaka lub polskiego Pulsara, jako że nie stać mnie na Novaka kupiłem Pulsara 2 z upgrade. I muszę przyznać że regeneracja działa i to na prawdę a nie krótkotrwale, ustawiam regenerację i zostawiam aku na noc z ładowarką, która inaczej zupełnie ładuje/rozładowuje aku niż normalnie. Można się bawić w półśrodki lub czytać totalne głupoty z linku pierwszego posta, ale czy warto ?

Lepiej już oddać komuś aku do regeneracji niż samemu się z tym babrać.

Edited by Ukesu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...