Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hi Capa 7 Full Metal Dragon VS. Desert Eagle .50AE


Recommended Posts

http://gunfire.pl/product-yid-1152190287-H...gon-S-type.html

VS.

http://gunfire.pl/product-yid-1152189587-D...-Blow-Back.html

 

Poczytałem trochę na forum o obu zabawkach i zastanawiam sie co lepsze.

Za Hi Capa przemawia możliwość podpięcia zarówno magów na CO2 jak i na GG.

Za Desertem klimat.

Czy miał ktoś możliwość bezpośredniego porównania obu modeli? Zasięgu/celności? Który BB lepiej "kopie"? Etc. etc...

 

Proszę o opinie.

Pozdrawiam

Alias.

Link to post
Share on other sites

Guzik. Jesli nie podoba Ci sie M9 to chocby nie wiem jak bylo wygodne - bedzie Cie wkurzac. A jesli podoba Ci sie DE/HC to chocby nie wiem jak byly niewygodne - bedziesz nimi zachwycony!

 

Dlatego zawsze radze - kupuj to co Ci sie podoba! CO do BB - WE nie ma sobie rownych jesli o to chodzi ;-).

Link to post
Share on other sites

Ja też jestem DUŻY... do tej pory jako bocznej używałem UZI na CO2 ale wraz z "rozwojem" mojego oporządzenia zaczęło mi na nie brakować miejsca. No i z tym Uzikiem to do budynku za bardzo bym nie chciał wchodzić a HC na GG powinno być w miarę humanitarne.

Chyba jednak zdecyduję się na HC. Jutro mam nadzieję uda mi się obmacać a może nawet przestrzelać obie bestyjki to może przy okazji rozwieje jeszcze czyjeś podobne dylematy ;)

Link to post
Share on other sites

Wiesz, ja się na gaziakach nie znam, ale IMO 340/360 fps HiCapa 7 to też humanitarne w CQB nie jest. 390fps DE na CO2 tym bardziej.

 

U mnie w ekipie nikt z takim czymś nie biega, a pod adresem osób używających podobnych potworków padały już ostrzeżenia w stylu "jak cię z tym przyłapiemy w CQB, to ci tę armatę na łbie połamiemy" (bez obrazy). Skoro jesteś fanem Deserta, to może Marui Hard Kick? http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1665? Jakieś 300fps to w pistolecie sporo, ale do wytrzymania, a zasięg ma kosmiczny (wiadomo, Marui). Miałem ostatnio w ręku na strzelance, i 40m to nie jest czcza przechwałka. A blowback jest mocny :)

Link to post
Share on other sites

potwierdzam, DE marui ma hardkick zajefajny ( wiem bo miałem) , wersja chrome wygląda pięknie , mimo 320fps strzela daleko i celnie , obecnie mam niestety wersje kwc na co2 i na boczną sie nie nadaje (uzywam beretty ksc) - desert kwc jest za mocny , drozszy w utrzymaniu od greengazówek , beznadziejnie sie wymienia zbiorniki z gazem zwłaszcza podczas strzelania... jedyne jego atuty to pojemność maga - 38 kulek (niestety jest to też minus :/ trzyma sie guna przez to poprostu żle bo mag wystaje ) , następnie metalowy zamek i lufa zewn. czego w TM najbardziej mi brak a koszt takowego do TM to koszt samej klamy i ostatecznie dla paru ludzikow (dla mnie niekoniecznie ) full auto fire , KWC przy TM ma dosyć ... hmmm powiedzmy prymitywne wykonanie ale mniejsze szanse że sie coś posypie - w TM plastikowy zamek przy takim Hardkicku ponoć często sie sypie... a jeśli jednak chcesz Hi-cape to weź taką http://gunfire.pl/product-yid-1152190284-HICAPA-51-SAP.html więcej info o hi-capach powinno być w temacie im dedykowanym - polecam poczytać

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o te 2 bronie to już maxavelli wyczerpał temat ;).

Ja polecam o wiele bardziej Deserta, jest ładny, duży, pomocny i robi dobre wrażenie, co sie często, gęsto liczy. Hi Capa szybko marznie, strzela średnio jak na swoje walory i nie jest piękna, już ku Colt1911 się można ukłonić o wiele bardziej, wtedy Hi Capa traci znaczenie. Jako boczna oczywiście to niezbyt, ale jeżeli masz chęć to jak najbardziej.

U mnie w ekipie nikt z takim czymś nie biega, a pod adresem osób używających podobnych potworków padały już ostrzeżenia w stylu "jak cię z tym przyłapiemy w CQB, to ci tę armatę na łbie połamiemy" (bez obrazy).

 

Jak widać, dlatego ASG nie jest za bardzo sportem dla dziewczynek ;) jeżeli boisz się kulki to masz pecha. Rozumiem ogranicznik fps w budynku, ale tam trudno trafić w twarz, nikt tego nie wyklucza, za to z tej odległości trafienie w zęba nawet z 290fps skończy sie tak samo jak z 400fps połamanym... Gogle każdy ma, chwila bólu, ale tak właśnie powinno być;).

Edited by Gabriel
Link to post
Share on other sites

Wiesz... jeśli lubisz tę chwilę bólu, to zawsze można - specjalnie dla Ciebie - zabrać do CQB wiatrówkę ;)

 

"Chwilę bólu" jako taką zapewnia nawet 200fps-owy Glock AEP Cymy. Parę osób już zaskoczył - myśleli, że jak 200, to nawet nie poczują. A w tej zabawie naprawdę nie chodzi o robienie innym graczom krzywdy.

Co zaś do trafień w twarz w CQB - oj, kolego, mało widziałeś, oj mało... Szczególnie rzadkie są, jak zza węgła tylko głowa wystaje. Normalnie wtedy raz za razem trafiam delikwenta precyzyjnie w lewą piętę ;)

Link to post
Share on other sites
Wiesz... jeśli lubisz tę chwilę bólu, to zawsze można - specjalnie dla Ciebie - zabrać do CQB wiatrówkę icon_wink.gif
Jak widać, dlatego ASG nie jest za bardzo sportem dla dziewczynek icon_wink.gif jeżeli boisz się kulki to masz pecha. Rozumiem ogranicznik fps w budynku, ale tam trudno trafić w twarz, nikt tego nie wyklucza, za to z tej odległości trafienie w zęba nawet z 290fps skończy sie tak samo jak z 400fps połamanym... Gogle każdy ma, chwila bólu, ale tak właśnie powinno być;).

 

Co zaś do trafień w twarz w CQB - oj, kolego, mało widziałeś, oj mało...

Z bratem strzelamy od 4 lat, widzieliśmy conieco.

Zabawa wiatrówką? Popadasz w skrajność.

CQB ograniczenia mocy? JAK NAJBARDZIEJ! Desert to nie krzywdziciel czy łamacz gogli za 300zł!! Boisz się bólu? Strzemienny przed strzelanką powinien pomóc.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Zabawa wiatrówką? Popadasz w skrajność.

 

Staram się wykazać absurdalność tego toku myślenia, poprzez doprowadzenie go do logicznego następnego stopnia (-> wiatrówka = absurd). Poza tym... po wspomnianym przeze mnie osobniku uzbrojonym w Berettę z 500fps być moze mam lekkie skrzywienie w stronę ograniczania, przyznaję.

Link to post
Share on other sites
Staram się wykazać absurdalność tego toku myślenia, poprzez doprowadzenie go do logicznego następnego stopnia

Wiec jak ktoś mówi, "chcę aby strzelanki były bardziej realistyczne, to można powiedzieć "strzelajmy na ostrą"?.

Po prostu obniżasz sens wypowiedzi jakimiś niekonstruktywnymi domysłami.

 

Notabene Desert nie robi krzywdy większej niż Hi Capa. To jest pistolet i to jest pistolet, tak samo można powiedzieć żeby nie wchodzić z pistoletami maszynowymi do budynków, bo jak trafisz w twarz z serii to... A jednak do tego taka klasa broni służy.

Nie wiem gdzie się przyśniło że na CO2 jest taki kozak, a na GG już nie, bo z tego co widziałem to nic strasznego. O wiele gorszy jest Ruger czy ta Beretka.

 

Wiem ja tez nieraz dostałem, co prawda w twarz jeszcze nie, zawsze jakoś robiłem to tak aby nie doprowadzić do przykrego starcia. Jak napisał Marcin, przez 4 lata można zobaczyć to i owo na temat tego jak wygląda starcie w CQB.

 

Według mnie, Desert ma to coś, świetna celność, kulkę niesie daleko i jak widać budzi wielki respekt, co jest jednak znaczące ;), akurat świetny przykład, dlatego polecam Deserta. Nikt jeszcze nie zarzucił nic Desertowi w budynku, dlatego chyba można jedynie stwierdzić ze to Errhile kieruje się tym strzałem z beretki, ale cóż tak już bywa, mała symulacja bitwy.

Hi Capa nie ma tego co ma Desert niestety, a i z tej miałem przyjemność strzelać.

Edited by Gabriel
Link to post
Share on other sites
- desert kwc jest za mocny , drozszy w utrzymaniu od greengazówek , beznadziejnie sie wymienia zbiorniki z gazem zwłaszcza podczas strzelania... jedyne jego atuty to pojemność maga - 38 kulek (niestety jest to też minus :/ trzyma sie guna przez to poprostu żle bo mag wystaje ) , następnie metalowy zamek i lufa zewn. czego w TM najbardziej mi brak a koszt takowego do TM to koszt samej klamy i ostatecznie dla paru ludzikow (dla mnie niekoniecznie ) full auto fire , KWC przy TM ma dosyć ... hmmm powiedzmy prymitywne wykonanie ale mniejsze szanse że sie coś posypie - w TM plastikowy zamek przy takim Hardkicku ponoć często sie sypie... a jeśli jednak chcesz Hi-cape to weź taką http://gunfire.pl/product-yid-1152190284-HICAPA-51-SAP.html więcej info o hi-capach powinno być w temacie im dedykowanym - polecam poczytać

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=43336&st=20

 

Zmień maga ma GG i zobaczysz różnicę.

Link to post
Share on other sites

Może zamek nie będzie sięw końcu rozpadał, ani muszka frunęła :).

A w których to wersjach się tak działo? Nie wyczytałem nic na ten temat, a przymierzam się do kupna Colta. Na Arnie's AirSoft dużo osób pisze, że TM lepszy od WE... A jakoś do gaziaków od TM'a nie jestem przekonany :roll:

Link to post
Share on other sites

moge Ci slepy tylko powiedzieć tyle że WE sprawdza się doskonale w każdych warunkach jak na gazika rewelka;).

Solidna robota, piękny dźwięk i co dziwne nie zamarza tak szybko, wiadomo że uszczelka jak uszczelka, ale ta jest bardzo dobra.

TM nie strzelałem szczerze mówiąc. Za to ja bym bez dwóch zdań brał WE.

Link to post
Share on other sites

moge Ci slepy tylko powiedzieć tyle że WE sprawdza się doskonale w każdych warunkach jak na gazika rewelka;).

Solidna robota, piękny dźwięk i co dziwne nie zamarza tak szybko, wiadomo że uszczelka jak uszczelka, ale ta jest bardzo dobra.

TM nie strzelałem szczerze mówiąc. Za to ja bym bez dwóch zdań brał WE.

Dobrze wiedzieć :) Teraz tylko czekać na kolejne zamówienie z WGC.

 

A jak z dodatkowymi magazynkami, równie dobre wykonanie na M1911A1? Bo brał bym też pare...

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Jestem od niedawna posiadaczem Hi Capy Dragon 7.1 od WE. Na temat TM trudno mi się wypowiedzieć bo jej nie miałem (mam od 8 lat P90 TM i wiem, że firma jakościowo jest genialna i w przypadku hi capy musi być i na pewno jest tak samo).

 

Z pierwszym strzałem dochodzi piękne kopnięcie. Niestety coś nie działało tak jak powinno z moim hopkiem. Również cały przód był jakiś taki "rozrylany". Rozkęciłęm replikę, szyny RIS można dokręcić mocniej od środka i wszystko trzyma się pięknie. Również polecam wszystkim posiadaczom rozkręcenie hopka. Po zerknięciu do lufy widać, że gumka fabrycznie była ustawiona krzywo... Zdjąłem, odtłuściłem gumkę ludwikiem. Dogiąłem metalową blaszkę, która dociska gumkę i złożyłęm wszystko do kupy.

 

Pierwsze strzały i oniemiałem... Kulka leci niesamowicie daleko. Sądzę, że nawet dalej niż mój P90 TM (stuningowany na 360 fps).

Do tego pistolet zyskał baaaardzo dużo na celności.

 

Nie wiem jak z bezawaryjnością bo moja jest całkiem nowa i wymagała dopieszczenia na starcie. Po tym wszystkim strzela cudownie. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...