Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C [CA] vs G608 [JG]


Recommended Posts

Witam!

Niedawno zakupiłem G36C [CA], jeszcze jej nie otrzymałem, ale czytając forum, wiem że będę zadowolony...

 

Moi znajomi którzy chcą razem ze mna rozpocząć przygodę w ASG, nie bardzo chcą inwestować w to tyle kasy co ja i woleli by zapłacić blisko połowę mniej...

 

Wszscy chcemy mieć repliki tej samej broni...

 

 

Możecie napisać w tym temacie wszystkie znane różnice miedzy tymi modelami?

Chciałbym by mogli zdecydować, czy warto dopłacić...

 

W czym moje G36CA z precyzyjną lufą SYSTEMY będzie lepsze od G58 JG? (O ile bedzie ;))

Link to post
Share on other sites
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ludzie mają dziwną skłonność do wynoszenia CA pod niebiosa - niesłusznie. W dodatku G36 to jeden ze słabiej wykonanych przez nich aegów, natomiast wersja od JG to jeden z najlepszych chińczyków w ogóle i poza plastikowymi łożyskami różnica w wykonaniu jest naprawde minimalna. A jeśli po pół roku użytkowania otworzy się gearboxy obydwu replik, różnicy w wyglądzie i zużyciu części nie będzie żadnej. Dokupując do G36 od JG nową prowadnice sprężyny, łożyska i ewentualnie głowice tłoka (w 3 generacji jest już łożyskowana) otrzymasz aega wg mnie co najmniej tak dobrego i wytrzymałego jak wersja od CA i do tego sporo tańszego.

Osobiście - brałbym JG z wyżej wymienionymi częściami.

Link to post
Share on other sites

Miałem m15a4 SPC, który uchodził za jeden z lepszych modeli od CA i po roku miałem rozszczelnioną giwerę, plującą dwoma kulkami na singlu - ogólne miazga do remontu. Opinie o niezawodności CA są mocno przesadzone i "efekt loterii" (czyli jednemu trafi się lepszy innemu gorszy egzemplarz) jest dla tej marki jak najbardziej charakterystyczny. Są to mimo wszystko poprawnie wykonane aegi- ale no właśnie, poprawnie. Jak na replike za tą cenę, jest to o wiele za mało. Przez mój śrubokręt przewinęło się dużo replik i miałem przyjemność porównywać CA z JG wiele razy i przyznam szczerze, że CA nie zachwyciło mnie ani razu. Moim pierwszym wyborem z rodziny G36 byłaby wersja marui, ale w ramach tego tematu moim typem mimo wszystko jest JG, bo szanse na awarie lub jej brak są w obu przypadkach takie same, a różnica w cenie znaczna. Jeśli sklep do tego oferuje porządny przegląd zerowy, to już w ogóle.

Edited by HubertNapierala
Link to post
Share on other sites

Mam G36c z JG (kwietniowa), wszystko chodzi jak należy, ilość wystrzelonych kulek bardzo duża :twisted: i nic się nie dzieje, tylko nie mówcie, że mam szczęście, bo mało osób narzeka na gietkę z JG. Jest świetna, a body nie jest wcale takie słabe. Strzelałem z paru replik CA, głównie M4, ale one pluły na stock'u. W G36c wszystko śmiga jak należy tylko trzeba wymienić gumke na silikon!!!!!

Link to post
Share on other sites
W czym? Niby wersja od JG ma wiecej FPS...

 

Drogi Kolego,

CA ma 315 fps, JG ma ok 340 fps. Różnica nie jest powalająca, zasięg może 2-3 m większy. Nie wiem jaką średnice lufy ma JG, ale CA daje pewną, dobrą lufe 6,08. Kolega wcześniej wymienił G36C CA jako jedną z gorszych replik tej firmy. Nawet jeśli, to nie zmienia to faktu że wykonanie body (Z WŁÓKNA SZKLANEGO, jak w oryginale, nie TM/JG = plastik), jego faktura jest świetna.

 

Nie mówię o możliwościach tuningu, co do których nie jestem przekonany w JG. CA daje mocne wnętrzności i na bank ten chińczyk nie ma mocniejszych.

 

Tak, mogę to powiedzieć, ponieważ miewam CA regularnie w łapkach (kumpel), i JG (kumpel).

 

Zadałeś pytanie z serii " Co jest lepsze : Volkswagen czy Daewoo/Chevrolet? Przecież oba jeżdżą , a Daewoo ma lepsze przyspieszenie i jest tańsze? " Tak jak napisał kolega wyżej. Masz na CA bierz CA i jeszcze będziesz Bogu dziękował, nie masz na CA bierz JG i tyle.

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

Dziekuje wszystkim za porównanie, ja już dawno dokonałem wyboru i kupiłem CA, chce mieć tylko porównanie dla kolegów którzy nie chca w to wpakowac tyle co ja...

 

Poczatkowo myslałem ze ta Gietka z JG moze mi sie rospaść jak pierwszy lepszy karapineg z Airsoftguns.pl :P

Link to post
Share on other sites

G36c jest z założenia bronią przeznaczoną do CQB więc dla mnie rozmowa o wytrzymałości na tuning mocowy ma średni sens. Jeżeli się chce dłuższą replikę to się bierze G36k lub G36 gdzie CA nie ma konkurencji i wzrost wytrzymałości body ma duże znaczenie ze względu na działające na replikę siły. W przypadku porównania pomiędzy G36c JG i CA nie ma tak łatwo.

Co do reszty - i tak wszyscy wymieniają lufę na preckę a za różnicę w cenie przez wiele lat można utrzymywać chińczyka w bardzo przyzwoitym stanie. Body można pomalować i o przewadze CA będzie decydował tylko efekt snoba a nie rzeczywiste osiągi.

Link to post
Share on other sites

Taka to już uroda gietek. :) Mamy tu tradycyjne pytanie czy dawanie ponad 2x tyle za replikę CA ma sens (snob strikes back :P). Ja uważam, że nie do końca (nie opłaca się w przypadku wersji C, w pozostałych wersjach tak). Uzasadnienie znajduje się w moim poprzednim poście.

Jak już musiałbym wydać 1000zł na G36c i nie mógł wybrać odpicowanego chińczyka (za tą kwotę w środku byłyby dla czystości sumienia części systemy a nie chińskie, chociaż do wnętrza G608 nie mam prawie* zastrzeżeń) wziąłbym jednak replikę ze stajni TM.

 

 

* - łożyska są niezbyt pewne chociaż u mnie działają pomimo ponad 20k kulek - wymiana to koszt od 25zł za łożyska kulkowe pejota do 80zł za kulkowe systemy.

Edited by Kantek
Link to post
Share on other sites

Koledze w CA pękła kolba na zlocie i ułamał się kawałek body w pobliżu mocowania kolby.

Z faktem, że G36c jest przeznaczone do CQB można się zgodzić tylko teoretycznie, bo w zielonej także sobie radzi z zasięgiem skutecznym równym nawet tym 40m.

Co do tuningu JG, mogę powiedzieć tylko tyle, że słyszałem że głowica cylindra jest na stałe łączona z cylindrem i wymiana jednej z tych części wiąże się z wymianą również drugiej. W sumie, to nawet lepiej, od razu mobilizuje to do wymiany drugiej części :P.

Link to post
Share on other sites

Jak połamało się w CA to w JG przy takim samym użytkowaniu też by się połamało. Z resztą tak na chłopski rozum, co może być lepsze, replika CA czy kopia repliki wykonana z tańszych i gorszych jakościowo materiałów? Wiadomo że CA lepsze. Porównajcie choćby kulturę pracy JG i CA. Ja mam JG z łożyskami metalowymi i po podkładkowaniu GB a mimo to CA chodzi kilka razy lepiej.

 

Ale się rozpisałem :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...