Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedyny myk jest taki że sam chwyt icsowy stockowy jest niestandardowy i inna stopka silnikowa niż dedykowana pod ten chwyt nie chce podejść.

I w ramach ciekawostki dodam że mój chwyt moe zakupiłem z drugiej ręki bez stopki silnikowej gdy nie było jeszcze na asgshopie dostępnych samych stopek - i miałem problem z uruchomieniem tego - aż zupełnie przypadkiem odkryłem ze rozmiar pokrywy silnika w chwycie magpula i ICS jest praktycznie taki sam. Udało mi się zgrać te dwie części razem. :icon_smile: Wystarczyło dosłownie delikatnie podetrzeć chwyt silnikowy papierem ściernym od środka i stopka wchodziła bez najmniejszego problemu.

 

PS. Kolba SF Aresa wchodzi na prowadnicę stockową ICSowską bez żadnych zbędnych luzów jak jakby był to komplet od jednego producenta. Możliwe ze inne akcesoria również kulturalnie razem do siebie pasują. ;)

Edited by Hannon
Link to post
Share on other sites

Witam.

Krótkie pytanie: czy piny łączące body w M4A1 ICSa są jakieś niewymiarowe (patrząc na inne firmy) czy względnie standardowe?

Chodzi o to, że zaginął mi na strzelance tylni (oba były już nieco obluzowane), i potrzebuję szybko nowego, który swoje kosztuje (w stosunku do wymiarów). Poszukałem w innych firmach i znalazłem zestawy 2 (przedni i tylny) produkcji CA i Guardera, takie z nakrętkami, da radę je zamontować? Nie będzie przy tym luzów? Jeśli ma to jakieś znaczenie to dodam że jest to wersja Universal, ale dostała obydwie połówki body z metalu. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pietia - myślałem już o tym, ale piny ICSa mogę sam zmierzyć (albo raczej otwór w broni), a MadOnion innych nie sprzedaje.

Więc bardziej potrzebuję informacji o zgodności pinów innych firm (najlepiej właśnie CA lub podobnych, bo teraz jednak wolałbym zakręcane niż typowe - wbijane). W razie czego mogę zakupić oryginały u Ciebie lub w komisie, ale to plan B ;)

Link to post
Share on other sites

Mam tylny pin skręcany - jakiś chińczyk. Orygnalny wypadał bez zaproszenia ale z tym też są problemy. Bezczelnie sam się luzuje i kilka razy odkryłem po strzelaniu, że trzyma się dosłownie na ostanim gwincie. Pomóc może jedynie klejenie na Loctite.

 

W trakcie renowacji emki postanowiłem zlikwidować luzy pomiędzy górną, a dolną cześcią body. Mam stalowe toczone na wymiar piny i trzpień do rozwiercenia body pod ich wymiar. Wczoraj przeprowadziłem operację rozwiercania i jestem mega zdawolony. Połówki siedzą ciasno bez żadnych luzów.

Link to post
Share on other sites

Jak szybko, łatwo i małym kosztem zlikwidować luzy pomiędzy górną i dolną połową body: na górnym body tuż przy uszkach, które wchodzą w dolne body, dokładnie w tym kąciku pomiędzy górnym body a uszkami ładujemy troszeczkę poxiliny. Jak zaschnie można delikatnie przypiłować pilnikiem. Patent testowany od 2 m-cy i na razie sprawdza się dobrze.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze wracając do metody z podłożeniem czegoś pomiędzy dwie połówki górnego GB to właśnie sprawdziłem i prócz śruby jest tam jakiś trzpień na który idealnie pasują zwykłe airsoftowe podkładki do zębatek, tak więc można idealnie regulować szczelinę, a podkładki nie wypadają bo są osadzone do trzpieniu.

Poza tym na weekend mam zaplanowany upgrade pomysłu z poxiliną, którą mam zamiar wykruszyć i zamiast niej użyć aluminiowej pasty naprawczej epoksydowej, nie wiem jak właściwości fizyczne ale na pewno sam kolor jest ładniejszy.

Link to post
Share on other sites

Na początek pomierzyłem otwory w body, wyszło że wahają się w okolicach 6,00 mm. Oryginalny pin miał 5,95 mm. Wymyśliłem sobie, że rozwiercę body do wymiaru 6,10 mm. Nie znalazłem odpowiedniego gotowego wiertła, więc znajomy tokarz dorobił mi stalowy trzpień przechodzący wymiarem od 6,00 do 6,10 mm. Rozwiercenie przeprowadziłem za pomocą zwykłej wiertaki z regulowaną prędkością obrotów i użyciem pasty szlifierskiej. Body związałem kawałkiem taśmy nylonowej i „przewierciłem”. Po wklepaniu nowych pinów połówki nie śmieją się ruszyć. Na zdjęciach nie wyjdzie jak spasowane jest body. Poprzednio kiwało się na boki, powodując szczelinę o szerokości prawie 2 mm. Obecnie siedzi jak beton. Oczywiście nie wiem czy nie będzie problemu po zamontowaniu boxa. Całość tych prac to raczej eksperyment, miałem wolne części, z których postanowiłem złożyć kolejną emkę. Jak się nie uda to pierwotna wersja pozostanie w użytkowaniu. Jedyne, co mogę powiedzieć po kolejnych męczarniach: nie kupujcie chińskich części, ICS przy całym szacunku do innowacyjnej technologii, zajebał wprowadzeniem własnych niestandardowych części. Uwielbiam mojego ISC-a, mam go od 2008 roku, ale jeśli jeszcze raz miałbym dokonać zakupu emki (w dniu dzisiejszym), to stawiam na bebechy KWA w opakowaniu od King Arms’a i Magpula.

 

Zapomniałem dodać, że zdjęcia z czarnym body to inna emka od tej, którą remontuję. Body oszlifowane miało większe szczeliny dlatego poszło pod młotek.

 

b276e600f56dca7cm.jpg

2b238a2927a06cfam.jpg

b657e0cbd8cb2757m.jpg

ea2f96da42bcbb1cm.jpg

a51eb3eda6ac0d42m.jpg

a461ea8dcbf08193m.jpg

Edited by PRESTON
Link to post
Share on other sites

Swoich Ci nie oddam. :icon_evil: Zapytam tokarza czy zrobi jeszcze jeden komplet. Nie daję gwarancji, że sie podejmie. Moje graty robił cały miesiąc, to straszy Pan, który czasem mnie ratuje ze względu na długą znajmość. Poza tym jego tokarnia ma chyba ze 100 lat i utrzymanie wymiaru 0,10 mm jest problemem. Zapytam, tyle mogę obiecać. Cena jest śmieszna, nie powinna przekroczyć 20 zeta.

 

Co do samego rozwiercania,zastosowałem zwykłą pastę lekkościerną SONAX. Taką miałem pod ręką. Trzpień kilka razy zaklinował się w body ponieważ nie jest narzędziem skrawającym. Ale ostatecznie udało się.

 

Body normalnie się rozkłada, nic się nie klinuje. Wspomniałem wyżej, że do określenia czy zabieg ten dał oczekiwany rezultat koniecznym jest całkowite złożenie repliki. Jak się uda to mogę gratis oddać Ci trzpień do wymiarowania otworów. Zanaczam jednak, że potrzebuję troche czasu na zakończenie tego projektu.

Edited by PRESTON
Link to post
Share on other sites

Tak offtopowo, ale to naprawdę fajnie wykonana (zewnętrznie) musi być replika, skoro jej userzy już 5-tą stronę dyskutuja jak usunąć luzy między połówkami body i jak im się to udało... :icon_biggrin:

 

Akurat to konkterne body pochodzi z emki. która była wystawowym sprzętem madonionów. Już przy kupnie wiedziałem, że przerobiło około 150 tyś kulek, ja dołożyłem kolejne 100 tyś. Ile razy było otwierane tylko mogę się domyślać.

 

Życzę innym posiadaczom emkowatych replik takiego przebiegu, bez pęknięcia boxa, stabilnymi 500 fps i skutecznym zasięgiem 75 metrów. Przypomnę też, że w dopiero w ostatnim okresie pojawiły się rozwiązania techniczne pozwalające na wyciśnięcie z zwykłych boxów v.2 osiągów, którymi emki ICS-a dysponowały kilka lat wcześniej. Przez lata nie było na rynku repliki, w których standardowe części pozwalały na włożenie M150. Możliwościom tym dorównała dopiero emka KWA.

 

Jak widać po wyglądzie drugiego body nie cackam się z replikami. I choćby z tego powodu mają prawo ulegać szybszemu zyżyciu. Nie przypominam sobie również żadnego przypadku, wśród znanych mi ludzi, krórzy mieliby emkę o takim przebiegu i cały czas na tych samych częściach.

 

Wspomniałem wcześniej, że w dzisiejszych czasach są dostępne lepsze i wielle razy ładnejsze części, niż te z których jest zrobiona rzeczona emka. Ala pamiętajmy, że ta konstrucja jest na rynku od blisko 10 lat.

Link to post
Share on other sites

Pytanie. Biorę się za tuning rofowy, problem mam z doszczelnioną dyszą. Replika to M4 CQBR. Ktoś poda mi pasującą dyszę, bo te na Madonionie wprowadzają w błąd w związku z tym że są dedykowane do ICS.

 

Czyli po prostu szukam dyszy do CQBR ki :)

Link to post
Share on other sites

PRESTON OK czekam na info na PW lub w temacie :).

 

Foxtrot29 Z tą repliką jest tak że sam mam ją od niedawna. Sam lubię brać repliki i je doprowadzać do jak najlepszego działania jak i wglądu. Co do samej konstrukcji jest leciwa ale sprawna :). Części są jakie są do niej. Trochę pracy i popieszczenia wejdzie. Ogólnie osobiście jestem zaskoczony tym że ta replika działa świetnie jak i jej dwudzielny GB jest bardzo fajnym rozwiązaniem. Z 500fps możesz w kilka chwil zrobić 330 ;) czy to nie jest super ! :D . Ogólny zasięg repliki też jest bardzo dobry. Ogólnie jak kolega prędzej wspomniał ICS ma rozwiązania, wytrzymałość które mają teraz repliki pokroju KWA albo WE i ich nowy projekt jak ICS z dwudzielnym GB. A kiedy wypuścili ICS-a a KWA lub WE :).

 

Kosmo sam zamówiłem dyszę do swojej emki. Nigdzie nie dostaniesz 21,00mm tyle ma standardowa dysza. Testowałem na 21,15mm, 21,20mm i nie działało :icon_wink:. Lecz kto pyta nie błądzi.

Na Taiwangunie jest dysza do MP5 niebieska 15zł. Ma ona 21,2mm a podają że 21mm. Mogą ci ją skrócić na tokarce czy czymś tam do 21,00mm.

Ja zamówiłem w sobotę teraz dyszę i risa do mojej emeczki. Paczki jeszcze nie dostałem. Widocznie przycięcie dyszy im zajmie trochę. Jak przyjdzie dam znać czy działa i jak działa :icon_biggrin:. Jak będzie cacy kupuję drugą. Usługa jest darmowa.

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...