Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pany właśnie wypuściłem kolejnego boxa z dyszą CA niebieską, dokładnie tą http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=336. Box zrobiony na ICSowym zestawie bore-up. Szczelność zestawu wzorcowa, zarówno samego boxa jak i na połączeniu komora-dysza. Dysza okazała się pasowna i wyraźnie lepiej siedzi niż poprzednie niebieskie CA, które miałem. Guma czarna systema.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dysza przyszła, i mam problem, tzn na stock dyszy mam 470 fps , a gdy założyłem ta od ca uwaga +- 400fps....

Na początku gdy założyłem duszę nie podawalo kulek... Podkleilem popychacz przy końcu aby ta część co styka Sie z bolcem w zebatce tlokowej było duduszone w dul , nie wiem czy skrucic duszę czy jak???

Preston dopomoz...

Później sprawdze na stock dyszy fps bo dziś emke chronowalem z ciekawości i wyszło ok 470 a potem zrobiłem gruntowne smatowanie górnego boxu + montaż dyszy ca... Oczywiście szczelność super ( po montażu dyszy ca)

Tzn wyjmuje górny box i naciagam tłok i zatykam palcem dusze i nic nie ucieka,być może że źle założyłem też gumke bo kupiłem systeme ...

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Tzn mam systeme i guardera białego.... Jutro sprawdze na stock dyszy , jeśli dalej bedą mierne fps to źle założona gumka, a jeśli fps ok to coś z dysza ... I nie wiem czy skracać czy jak, puki co dzięki za zainteresowanie, utro sprawdze to co pisałem..tylko dziwne że bez doklejania wypustki do popyfhacza emka nie podawała kulek na dyszy ca - tej samej co ma preston...

Link to post
Share on other sites

Pewnie tak, bo przed założeniem nie dałem jakiegoś mazidla coby luźniej weszło(zapomniałem) i guma mogła Sie naciagnac delikatnie czy coś... Choć patrząc od strony komory w lufę kołnierz jest okrągły...

No nic jutro będę wiedział

 

 

Aha pany posiadacze ics gdy strzelacie Sie na piaskach i emka czasem lezakuje na piachu to rozbieracie z ciekawości górny box?? Ją 2 razy z kolei po strzelance miałem sporo ziaren piachu w cylindrze !!!!

Myślę nad jakimś patentem na zatkanie dziurki między polowkami gb...

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co powiedzieć. Złożyłem najmniej 5 boxów na tej dyszy i wszystkie chodzą zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli będziesz pozbywał się tej dyszy, chętnie odkupię.

 

Co do pustynnych warunków. Nie ma znaczenia, że to ics. Każdy sprzęt w takich warunkach wciąga piach. Kiedyś zabierałem na pustynię repliki pistoletów. Nie strzelałem, tylko nosiłem w kaburze, a i tak trzeba było je rozbierać do ostatniej śrubki. To samo oczywiście dotyczyło karabinka. Dlatego teraz zabieram minimum tego co konieczne.

Link to post
Share on other sites

Gumki mają różne kołnierze - to raz

 

Dysze różnie się minimalnie d. ł- to dwa

 

Dysze różnią się szer. - to trzy

 

Dysze różnia się, fazką tzn. nie precyzyjnie pisząc czubkiem wchodzącym w gumke... - to cztery

 

Dysze różnią się - grubościa pierścieni pomiędzy które wchodzi popychacz/dosyłacz - to pięć

 

Pisze o wszystkich nie porównuje tych dwóch(stock i CA)

 

 

Najwidoczniej Preston ma większe doświadczenie w składaniu i potrafi wszystko posprawdzam zanim złożył.

 

Sprawdź jak dysza na sucho porusza się w komorze, Sprawdź ile się chowa jak ręką ociągniesz popychacz a komora w tym momencie jest dociśnięta drugą ręką do GB. Sprawdź jak dysza zachowuje się na kołnierzu. Sprawdź osiowość komory, czy się nie buja dół - góra, prawo - lewo już wsadzona w lufie zewn. Porównaj dł. dysz. Jak dysza porusza się w komorze podczas strzelania ? dochodzi do gumki ? Słychać tłumiony strzał czy taki jakbyś piznął ręką o coś płaskiego / klasnął ?

 

Narazie tyle mojej pomocy... czekam na info.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Bamper:

 

Na sucho , tzn wkładając sama dyszę do komory wchodzi lecz z delikatnym oporem, ponieważ dysza ca ma delikatnie większą średnicę od dyszy ics , jeśli przyloze górny box do komory hu, i pociagam za popychacz to jest płynny posow ( tak samo jak z dysza ics)

Jeśli przykladam górny box do hu, i gdy dusza już Sie styknie z gumką, to pomiędzy komora a gb jest jeszcze ok 1mm luzu, i dusza nie wchodzi w kołnierz gumki lecz Sie na nim opiera, a gdy ( gumką osadzona w komorze minimalnie wystaje przez otwór wlotowy na kulki ) gdy docisnę gb do komory to widać, że ten frez który jest na dyszy , chowa Sie do połowy w kolnierzu gumki, lecz nie wiem jak Sie uszczelnia.....

Ogólnie to frez na dyszy powinien cały Sie chować na kolnierzu gumki czy nie koniecznie???, gdy tylko gumką nachodzi na dysze to jakoś lipnie to Sie uszczelnia(robiłem tescik,że gumke na lufie owijam taśmą, i sprawdzam jak sie uszczelnia-na początku gumką jest oparta o czoło dyszy,a żeby ładnie ..naskoczyla na dyszę, nalezy dysze dopchnąć dysze aż kołnierz gumki będzie prawie na końcu frezu, czego nie ma w złożonym hu,może średnica stozka na dyszy jest za duża i dla tego nie dochodzi (palcem można dopfhac jeszcze popychacz i dysza wchodzi do końca.....

 

Pisze z telefonu....

 

Pisales o prestonie, ale on nic nie pisał że musiał coś przerabiać etc przed wlozeniem dyszy, a co dadzą mu te oględziny jeśli wszystko bangla, tzn wyjmuje stara, wkłada nowa dysze i tyle, to samo u mnie, najwyraźniej trafiłem na trefna dysze ( niedokładne wymiary)

 

Wczoraj chronowalem emke na dyszy ca wyszlo ok 440 fps, a nic nie robiłem, może Sie coś poukladalo gdy wcześniej składałem górny box wyszło te 100 ps mniej. , przypomnę że na dyszy ics mam ok 460 fps, i sprawdzając szczelność spore przedmuchy między dysza prowadnica gł cylindra...

Górny box wiem że mam bdb złożony.....

Komora Sie nie buja prawo lewo , ani przód tył, nawet dałem sprezyne dociskowa na lufę i siedzi komora jak wryta...

 

 

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

To zauważ to, że jeśli masz luźną komore, i coś ją delikatnie przesunie to już dysza ma opór i może się klinować...

 

Druga sprawa, dysza ma dojść do gumki tak żębyśczuł minimalny opór, tzn. że fazka oparła się na kołnierzu...

 

Komora ma przylegać do szkieletu żadne 1mm luzu !

Dysza powinna siedzieć sztywno, jak lata na boki lub góra dół, to kulki potrafią ją podnieść i już dysza nie siada na kołnierzu...

 

Sporo masz do sprawdzania, ma być sztywno i osiowo, gumka nie powinna wystawać za dużo w głąb, powinieneś od wlotu kulek widzieć ją max 0,5mm, im więcej tym bardziej kulka może podwijać gumke...

 

Kombinuj... już jest lepiej :D

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

1.komora nie ma żadnych lisów, siedzi jak wryta, na dysze nawinalem kawałek izolki a dokładniej na ta prowadnice co popychacz Sie mocuje i jest git...

 

2. Chodziło mio to, że dusza dochodzi do kolnierza już w momencie gdy gb ma jeszcze ok 1mm luzu...

A gdy docisnę gb do komory, to delikatnie dusza wchodzi w kołnierz gumki (chyba)

 

3. Kołnierz gumki wystaje tyci tyci - ledwo widać.....

 

To wszystko, to ją wiedziałem, lecz źle to napisałem że nie można było zrozumieć...

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jako że forumowa szukajka nic nie znalazła w tym temacie to po prostu zapytam: chcę wymienić trigger guard (kabłąk spustu) na kopię Magpula - mam brać wersję dla AEG czy GBB? Wolę zapytać niż wtopić kasę bo dla przykładu Ready Mag produkcji Classic Army oraz gumowa nakładka typu Never Grip nie pasują na gniazdo magazynka - są za ciasne.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Witam, mam dwa pytania :

1. Ostatnio wymieniłem gumkę na zieloną G&G, w efekcie gdy strzelam z magów P&J replika wystrzeliwuje dwie kulki (jeżeli celuje poziomo) jeżeli zaś celuje dosyć wysoko to strzela prawidłowo, jedną kulką. Na hi-capach strzela także prawidłowo (no, raz zdarzył się strzał dwiema kulkami), bez względu na to gdzie celuję. Z nerwów gumkę wymieniłem na starą, hi-cap działa bez zarzutów, zaś P&J nadal strzelają podwójnie (przed wymianą na zieloną G&G takich problemów nie miałem w ogóle z tymi magami). Wie ktoś o co chodzi?

 

2. Czy do tej M4 pasują magi low-cap od Aresa ? http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_98_101_201_466&products_id=5375&name=ARES_-_Magazynek_Low-Cap_-_M4_-_85

 

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sprawdziłeś dopasowanie magów zobacz czy w wylot maga gdzie wylatują kulki nie jest wyższy w magach co niepoprawnie działają w stostunku do tych co działają. Czasem jest tak ze owa części jest za wysoka i przyciska komorę, zmienia jej kąt ustawienia ;]

Link to post
Share on other sites

Możliwe że za ciasno wchodzi gumka ?

 

Zrób to powoli ale tak aby gumka się nie "zsuwała" ku wylotowi lufy, wtedy kołnierz się nie rozszerzy tak bardzo.

Stawiam że w obu przypadkach robisz ten sam błąd.

 

Spórubuj "nasmarować" koniec z zewn. gumke, nie środek, nie kołnierz bardzo delikatnie, śliną, płynem do naczyń, smarem.

Tak aby zmniejszyć tarcie...

 

A jeśli wchodzi luźno, to wkładaj ją delikatnie,a gumki nie dociskaj do lufy.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...