Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

to taka mala gumeczka taka naprawde mala w ksztalcie walca z dziura przez srodek... jesli tak to to mam i to chyba ten dystanser wlasnie naciska na gumke hu?

 

[ Dodano: 06 Lis 2006 20:58 ]

Cala komora sklada sie z:

-jednoczesciowego najwiekszego elementu jaka jest szkielet komory i potem jest jeden taki "gwozdzik" malutki ktory jak sie "wybije" wyciaga sie dwa elemnety i jeszcze ten wlasnie chyba systanser i sprezynke... i to jest wszystko w mojej komorze...Wy macie cos jeszcze ?;)

 

[ Dodano: 06 Lis 2006 21:37 ]

wszystk zlozylem i jest delikatne ugiecie czyli wyglada tak lufa w srodku jakby byl delikatnie hu ustawiony tylko nie wiem czy regulacja bedzie dzialac bo nic nie robilem wiec nie wiem czy bedzie dzialac

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, jest pewna nadzieja. Wczoraj porównywałem komory z ICS'a i metalową z CA. Powinno dać się ją przerobić, trzeba tylko zeszlifować tek kwadratowy rand przy podajniku kulek i okrągły kołnierz przy otworze na dysz.

Przejadę się wkrótce do ASGShopu i pokaże, może chłopaki coś wymyślą.

Link to post
Share on other sites

No wlasnie pokretlem przekrecam ale gumka sie nie wysuwa i wogole nie zauwazylem zaleznosci po miedzy samym pokretlm a przesuwniem gumki... :/ nie wiem czy jakiesj czesci brakuje czy co...:(

 

[ Dodano: 07 Lis 2006 15:04 ]

Mam jeszcze jedno pytanie drodzy koledzy :)

Chodzi o mala szybkostrzelnosc i zaciecia przy tym. Mam juz chyba rtroche nie pierwszej mlodosci aku 8,4 600 i jak strzela na semi nie robi "y puf, y puf" tylko "yyyy puf, yyyy puf" mniej wiecej cos takiego. A gdy strzela sie na auto np seriami po 3-4 kulki czasami tlok sie naciagnie i koniec... nie pujdzie dalej ponownego strzalu nie da sie oddac...wtedy pogama otwarcie aega wtedy kulka wystrzeliwuje bo sie taple plate z tlokiem zwalnia... Ostatnio zauwazylem ze wielokrotne naciskanie spustu na semi powolo "rozrusza" silnik i oddaje pierwszt cienki strzal potem na semi znowu strzela a na auto znowu sie zdarza ze jesli sie przestanie strzelac w zlym momemcie silnik jakby nie mial sily naciagnac sprezyny. Podobne objawy mialem przy wstawionej sprezynie ktora dawalo ok. 360-380fpsow ale zostala zmieniona spr na stockowa ICSa ale objawy powrucily mniej wiecej podobne...tylko naprawde sie polepszylo bo na poprzedniej sprezynie wogole sie strzelac nie dalo...jakby akumulatory sie po 30 pestkach rozladowywaly.

 

Czy ktos spotkal sie z czym takim?

 

[ Dodano: 07 Lis 2006 15:11 ]

I ostatnie...Wiecei czy komor HOP UP od MP5 od ICSa pasuje do M4...?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Panowie, jest pewna nadzieja. Wczoraj porównywałem komory z ICS'a i metalową z CA. Powinno dać się ją przerobić, trzeba tylko zeszlifować tek kwadratowy rand przy podajniku kulek i okrągły kołnierz przy otworze na dysz.

Przejadę się wkrótce do ASGShopu i pokaże, może chłopaki coś wymyślą.

 

Witam.

 

I jak? udało się? (sorry za lakoniczność mego posta ;) )

 

Pozdrawiam

Mazur

Link to post
Share on other sites

Ostatnio naszedł mnie pomysł przerobienia mojej M4 na wersję krótszą. Stąd moje pytanie: Czy da się zamontować tą lufę zewnętrzną w ICSowej emce ?

 

Pozdrawiam ;-)

 

 

Ta lufka nie podejdzie :( Wprawdzie i SRC jak i ICS mają lufę zew. z kilku części, jednak te części sa inaczej łączone. W ICSie sa skręcane na gwint 14mm, taki jak przy tłumiku, a w SCR zupełnie inaczej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Jezu, cisza w temacie normalnie czy tak mało ludzi ma ICS-a??? Mam pytanko, po pół roku biegania po ostatniej zmianie postanowiłem znów coś pokombinować. Chcę zmienić foregrip na RIS (mam puchę więc miejsce na batkę jest:) znalazłem na ASG shopie takowe:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1173

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=789

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1844

i ten najtańszy (jakaś istotna różnica??) http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1811

Czy to da się zamontować do ICS-a??? i który polecacie??

Wszelkie uwagi mile widziane.

dzieki

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał najtańszy:)

Dodatkowo w opisie jest napisane że ma rączkę taktyczna ale nie mam jej na zdjęciu :???:

Różnica ceny jest dosyć spora, tylko ten panele ochronne są jakieś dziwne, ale to jest kwestia gustu. Jeżeli ja miałbym kupić RISa to chyba kupiłbym ten najtańszy zestaw, na szczęście nie mam takiego dylematu bo mam RISa od nowości :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Risy z pierścieniem zaciskowym pasują bez problemu - gwint standard.

 

Trochę inaczej jest z lufą zewnętrzną.

Konieczna jest drobna przeróbka.

 

Tzn; osada lufy wchodzi w samo body bez problemu; ale jej wypoziomowanie polega na nasunięciu wycięć w bokach końcówki lufy na wybrzuszenia po obu stronach komory HU.

Wcięcia w końcówce lufy KA są zbyt wąskie i komora HU nie wchodzi w koniec lufy zewnętrznej.

Trzeba delikatnie zeszlifować prostokątne wybrzuszenia po obu stronach komory HU pilnikiem - każde symetrycznie z góry i z dołu; żeby były ciut węższe - aż będa się wsuwać w wycięcia lufy.

 

Wtedy pasuje.

 

Edit:

[godz.00.24 :twisted: ]

 

Trochę trwało, bo jeszcze miałem zabawę z tłumikiem dźwięku; ale złożyłem szystko do kupy i trzyma się świetnie.

Także wystarczyło zeszlifować te występy i wszystko sie spasowało. Samo szlifowanie kilkanaście minut roboty - tak długo, bo ostrożnie, żeby komory HU nie uszkodzić.

 

Nie wiem jak w tych pozostałych konwersjach, ale w tej konkretnej świetnie rozwiązali pierścień zaciskowy. Nie jest odbijany sprężyną jak w klasycznym mocowaniu; tylko wewnętrzny pierścień mocno skręca lufę z body; a zewnętrzny w przeciwnym kierunku nakręca się na gwint szyn ris - w efekcie powstaje naprężenie dobrze trzymające całość = zero luzów przy pierścieniu.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy długość całego front-setu nie jest inna w ICSie niz u innych producentów.

próbowałem założyć kiedyś zamiast zwykłych okładzin od M4, okładziny od M15 CA.

Te od CA różnią się długością o ok 10mm. Ciekawe czy ten zestaw który kupujesz Drajanck, będzie pasował. Może być problem. Nie ze sposobem montażu, ale z wymiarami. :/

Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy długość całego front-setu nie jest inna w ICSie niz u innych producentów.

Chyba tak, dlatego najlepiej jednak zmieniać od razu "w komplecie" z lufą zewnętrzną. :)

 

A tak wygląda mój SPWeapon ;) po zamontowaniu zestawu:

 

bmf1jo4.th.jpg bmf2cy7.th.jpg bmf4yu0.th.jpg bmf5ey6.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak, ale z tym ciężkim tłumikiem trochę idzie na lufę; no i długość znaczna.

W sumie mi to nie przeszkadza, ale to jest lufa "pływająca" czyli poza osadzeniem w body nie ma kontaktu z foregripem. Taki tłumik jest na nią zbyt ciężki; dla uniknięcia uszkodzeń lufy i lepszego wyważenia - założyłem mniejszy i węższy. Wygląd też ciekawy.

Wrzucę fotki jutro albo w poniedziałek.

Link to post
Share on other sites

Wracając do problemu, który kiedyś był poruszany. Mianowicie; zacinający się GB. Dość często mi się to zdarzało, zmieniłem zębatki na CA nowego typu, i problem zniknął. Fakt, że przy okazji ustawiłem na nowo podkładki, ale to chyba jednak zębatki były winne.

Link to post
Share on other sites

(...)ale to chyba jednak zębatki były winne.

 

Z mojego doświadczenia wynika, że zacinki powoduje wajcha antyreversala, pomiędzy dolną zębatką a silnikiem. Trzeba ją lekko zeszlifować i szafa gra. A tak z ciekawości które zębatki od CA wsadziłeś?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...