Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra Panowie jestem na urlopie to miałem czas trochę pogrzebać w moim M4. Jak już pisałem miałem problem z firmowym upgride MA-48 ICS. Po mojej wnikliwej obserwacji problem tkwi w tłoku i baterii (mojej mam na cienkich ogniwach 9.6V 1700mA). Spłowałem troszeczkę (jakieś 0.5 mm) dwa ostsnie zęby tłoka bez stalowego i teraz jestem w stanie oddać około 200 strzałow bez problemu, jeden za drugim. Potem nagrzewa się bateria i trzeba trochę poczekać do ustabilizowania napięciai można dalej strzelać. Sądze jednak, że problem znikłby przy bateriach 10,8V na grubych ogniwach. Zasięg i stabilość lotu kulki idelany (na 60 m rozrzut góra 15 cm, mam lunetę 4x20 i to wszystko bardzo dobrze widać) ach sprawdzane na strzelnicy krytej warunki bezwietrzne. Co do wytrzymałości girboxa to zobaczymy, wrazie czego mam zapasowy cały gearbox ze stokowymi częściami.

A i jeszcze mam jedno pytanie chcę wymienić łożyska na stalowe ślizgowe i nie mogę wyjąć dolnego gearboxa. Jak to zrobić??

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A więc z pewnym opóźnieniem doszły do mnie części z machinegun'a, ale wczoraj udało mi się wszystko złożyć do kupy.

 

Po włożeniu:

Uszczelnionej dyszy (Systema),

Lufy precyzyjnej (Systema),

Sprężyny 130PDI,

oraz silikonowej gumki Hop-Up (Systema),

i podłączeniu bateri 9,6V, 1200mAh, karabinek strzela pięknie.

 

Szybkostrzelność zachowana, wzrost zasięgu trudno mi ocenić ale napewno wynosi teraz co najmniej 45-55 metrów, kulki latają zdecydowanie szybciej, i karabinek jest głośniejszy. Mam przeczucie rychłego uszkodzenia dosyłacza kulek, ale zapewne stanie się to dopiero w warunakch bojowych w najmniej oczekiwanym momencie. :wink:

 

Postrzelam się, porównam z "niedoścignionym" Thompsonem i się jeszcze wypowiem. :)

Link to post
Share on other sites

Mam prośbę były tu podawane osiągi stocka ale na zasadzie 30-40m około... i td. Prosiłbym o podanie konkretnych zmierzonych zasięgów SKUTECZNYCH przyjmijmy że celem jest kartka A4 na jakie DOKŁADNIE odległości da się ze stockowej M4A1 ICS trafić powiedzmy 8/10 kulek w taki cel??

Chodzi mi o to coś mi się wydaje, że moja M4 cosik słabieńko strzela chciałbym dokładnie to zweryfikować jutro wybieram się "w teren" z miarą celem i bedę robił konkretny test co do centymetra :) Chciałbym mieć jakąs skalę porównawczą.

 

Przypominam że chodzi mi o STOCK-owe parametry.

 

Pozdrawiam i Wsiego naj na nowy rock :)

Link to post
Share on other sites

Przy stocku na kulkach 0,20 takie wyniki osiągałem na odlegóść około 25m (akurat z kumplem wybraliśmy się, żeby postrzelać do kartek a4 i puszek po piwie :) ). Niestety nie zmierzyłem dokładnie tej odległości, ale nie było to dalej niż 25m. Nie wiem czemu, ale przy stocku pod koniec lotu kulki strasznie lecą na boki. Jak dałem sprężynkę 150PDI i zmieniłem kulki na 0,25 to problem zniknął.

 

PS. Co do rozrzutu kulek na boki - problem ten występuje też w stockowym gunie mojego kumpla z teamu. I jego m4 też do najcelniejszych nie należy. Na szczęście u mnie zmiana sprężynki i cięższe kulki rozwiązały problem.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dziś przestrzelałem swoją MK-ę i faktycznie kulki 0.12/0.20g skutecznie na odległość około 25m i na tej granicy zaczynają latać jak "żyd po pustym sklepie"

Generalnie prawo lewo jak im się chce. :( Szkoda myślałem że bez upgrade'u będzie to się nadawało dość skutecznie do "mordowania" Trzeba pomyśleć o tym coby to ulepszyć.

 

Na początek LowCapy (ten Hi-Cap mnie dobija :( ), porządna bateria i next chyba jakiś delikatny upgrade.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

.Jestem Szczęśliwym posiadaczem M4A1 ICS, i zaniepokoiłem się, z postów wynika ze zestaw ICS do upgradu 120 m/s to szmelc. Myślałem, że wymienię tylko cały zestaw i po kłopocie proszę o informację czy opłaca się kupować zestaw, czy nie.

I jak polepszyć osiągi guna, jestem początkującym użytkownikiem i materia techniczna jest mi jeszcze obca .

Proszę o ocenę.

Link to post
Share on other sites

thor_ napisał:

Właśnie dziś przestrzelałem swoją MK-ę i faktycznie kulki 0.12/0.20g skutecznie na odległość około 25m i na tej granicy zaczynają latać jak "żyd po pustym sklepie"
Panowie, robicie testy na skupienie amunicją o wagometrze 0,2g i o zgrozo 0,12g :!: :?: i oczekujecie, że traficie kartkę papieru z odległości 30m :!: :?: no ręce opadają... załadujcie markowe kulki o wadze min 0,25g Execel albo TM i wtedy pobawcie się w sprawdzanie celności. Oczywiście, nie twierdze, że ICS ma super skupienie czy coś w tym stylu, w stocku osiągi tego karabinka są zaskakujące w negatywnym tego słowa znaczeniu winę za to ponosi szajsowaty hop-up, po wymianie gumki i dystansera na silikon oraz lufy na Systeme 6,04 (i chyba była już spr. 130 PDI, ale nie pamiętam dokładnie) osiągi i celność znacznie wzrosły

odległość- 28m (zmierzone)

amunicja- GoldFire 0,25g, Execel 0,25g , Guarder 0,28g

cel - kartka A4 na wysokości 1,5m

warunki- była słoneczna pogoda i lekki boczny wiaterek

20 strzałów singlem z podparcia

wynik: 9/20 (GoldFire 0,25g), 14/20 (Execel 0,25g), 17/20 (Guarder 0,28g)

 

 

hop-up regulowany do każdego rodzaju amunicji, karabinek wyposażony był w celownik optyczny 3-9X40

 

tak więc jak widać duży wpływ na celność ma nie tylko waga ale i marka amunicji

 

jeśli już bawicie się w pomiary to zróbcie to pożądnie, kilka rodzajów kulek (waga, producent), dokładne pomiary, do każdych kulek regulacja hopa i przyżądów celowniczych, a nie piszecie "strzelałem z 0,2 i 0,12 o rany! celność pożal się Boże" ;)

 

[ Dodano: Pon Sty 02, 2006 1:45 pm ]

slawusb poczytaj trochę ten wątek, oraz TEN a dowiesz się, że:

 

ze zestaw ICS do upgradu 120 m/s to szmelc. Myślałem, że wymienię tylko cały zestaw i po kłopocie proszę o informację czy opłaca się kupować zestaw, czy nie.  

nie kupować

1. nie opłaca sie, kupując części osobno i składanie samemu wyjdzie taniej

2. sprężyna którą tam wsadzili bez ingeręcji w "dolnym gearboxe" w niedługim okresie czasu rozp.....oli Ci broń, a nawet gdy zrobisz potrzebne modyfikacje to nie masz gwarancji, że będzie ok, może po prostu pęknie Ci górna część geara.

I jak polepszyć osiągi guna

jeszcze w tym wątku Mardok napisał, że wystarczy "uszczelnić" broń.

jestem początkującym użytkownikiem i materia techniczna jest mi jeszcze obca .
jeśli jest Ci obca to lepiej nie bierz sie za rasowanie repliki, przynajmniej do czasu jak troche postrzelasz , poznasz zasadę działania i poczytasz o tego rodzaju modyfikacjach na forum, a jest tego pełno.

 

Pozatym przypominam o Netykiecie i lenistwie, na które Modratorzy są szczególnie uczuleni, rozumiem że się nie chce bo natłok informacji nieznanych terminów itp, ale wystarczy poświęcić trochę czasu i poszukać, a tym samym zaoszczędzić pracy i nerwów nam Moderatorom :)

Link to post
Share on other sites

Czyli mimo "kalekości" mojego "pomiaru" wychodzi i tak na to że nawet na cięższych i markowych kulkach wynik 8~10/10 na odległośc 30m bez upgrade-u jest nie do osiągnięcia. I własnie o to mi chodziło Ghost :)

 

Nie o chwalenie się co i ile razy trafiłem ale o to czy odpuścić sobie "rasowanie" czy z góry założyć że będzie konieczne. Mimo wcześniejszych postów które wyraźnie świadczyły o "słabości" stockowego M4 ICS miałem nadzieję że te "marne" 30 metrów będzie osiągalne :) myliłem się jak widać :)

 

Skad pomysł u mnie strzelania kulkami 0.12g? założyłem że mimo słabszych "walorów" technicznych (czytaj skupienie, celność) będą pozwalały na osiągnięcie większego zasięgu (w miarę skutecznego), ale i to nie pomogło.

 

Dzięki i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
Czyli mimo "kalekości" mojego "pomiaru" wychodzi i tak na to że nawet na cięższych i markowych kulkach wynik 8~10/10 na odległośc 30m bez upgrade-u jest nie do osiągnięcia. I własnie o to mi chodziło Ghost
bez prec lufy nie ma szans na uzyskanie takiego wyniku, przy 30m i celu wielkości kartki A4.
Nie o chwalenie się co i ile razy trafiłem ale o to czy odpuścić sobie "rasowanie" czy z góry założyć że będzie konieczne. Mimo wcześniejszych postów które wyraźnie świadczyły o "słabości" stockowego M4 ICS miałem nadzieję że te "marne" 30 metrów będzie osiągalne  myliłem się jak widać
jeśli chcesz strzelać celnie to niestety trzeba, ja byłem lekko podłamany celnością stocka, ale po lekkich modyfikacjach moge powiedzieć, że jestem w miarę zadowolony :)
Skad pomysł u mnie strzelania kulkami 0.12g? założyłem że mimo słabszych "walorów" technicznych (czytaj skupienie, celność) będą pozwalały na osiągnięcie większego zasięgu (w miarę skutecznego), ale i to nie pomogło.
lżejszą kulką zwiększasz zasięg maksymalny, a zmniejszasz skuteczny. W/g mnie, jeśli chcesz strzelać w miarę celnie to przy stockowej sprężynie nie ma sensu strzelać lżejszymi niż 0,23g.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mój kolega z teamu miał porblemy z zasięgiem, wymienił gumke na Sylikon i daje mu bardzo ładnie, ja sam zakupiłem m4a1 icsa i poki oc nie mma żadnych problemów z hu a replika daje naprawde ładnie.

 

ale mam oczywiście mały problem :) byłem dzisiaj na dziewiczym strzelaniu (dla swojej emki) noi było baardzo zimno -6 st. Emka coprawda strzelała jak marzenie jednak było jedno "ALE" nie było singla :| i to przez dluzszy czas... probowalem przełaczac na full auto, strzleic i wrocić na single. pierwszy strzał był single, nastepne full auto. Naszczęście na koniec strzelanki problem chyab ustąpił bo semi działało. Jednak mam pytanie do uzytkowników, czy możliwe że spowodowane było to zimnem? czy to poprostu chwilowy problem ze stykami, no i oczywiście czy mieliście podobne problemy ?

 

pozdrawiam

 

Mazur

S.T.Re.F.A

Link to post
Share on other sites

też miałem ten problem, sporadycznie ale sie pojawiał, od czasu do czasu na single dawał auto. Przy wymianie łożysk rozmontowałem gearbox na części pierwsze i nie wiem co zrobiłem ale po ponownym złożeniu już nie miam problemu z auto na singlu, możliwe że to płytka selektora ognia, normalnie trochę ciężko chodziła więc prowadnice przesmarowałem gęstym silikonem.

Link to post
Share on other sites

Kolejne pytanie z cyklu "głupich":

W oryginalnych M4 ICS-a tych z trademarkami Colta z czego są zębatki w GB? tworzywo? metal? (jak tak to jaki ?) Jak narazie nie chcę rozkładać nieczego do momentu aż nie skompletuję częsci do upgrade'u.

Dzięki

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

thor_ napisał:

z czego są zębatki w GB? tworzywo?
nie sądze w każdej replice są zębatki metalowe najczęściej stop. Tak jak Nikus prawi: przełam replike następnie potraktój zębatke tłokową magnesem jeśli żywo zareaguje jest ze stali lub stopu stali z czymś tam.

Wyjmij tylny pin, przed przełamaniem karabinu spuść zwalniaczem sprężynę (ważne). Nie bój się nic nie zepsujesz, prędzej czy później i tak będziesz musiał to zrobić.

Z tego co wiem ICS ma wzmoicnione zębatki podobnie jak CA.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...