Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ciemna strona MOCY (o upgrade'ach)...


Guest LooK OuT!

Recommended Posts

Po trzecie na razie (przynajmniej i oby tak pozostało) nie było trwałych uszkodzeń nikogo z naszego światka,

i mamy czekac az bedzie?

w paintballu w Polsce tez nic powazne go sie nie stalo... ale w USA znam przynajmniej jeden wypadek smiertelny, ale zwiazany z butlami z wys. cisnieniem a nie ze strzelaniem jako takim.

 

jednak o bezpieczeństwo każdy musi dbać we własnym zakresie, nawet jak będą ograniczenia każdy będzie musiał o nie dbać samodzielnie.

Inny temat to palec na spuście, czy odpowiednie obchodzenie się z repliką - tego musimy wymagać nie tylko od siebie ale i od innych wtedy nasze bezpieczeństwo poprawi się jeszcze bardziej.

o to chodzi... ze zachowujac sie nieodpowiezialnie zwykle nie narazamy swojego bezpieczenstwa tylko czyjes... i takie tlumaczenia (ktore czesto mozna uslyszec od opieprzanego) "co cie to obchodzi" sa bez sensu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 364
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do pomiarów FPS czy m/s nie potrzeba chronometru. Można to zrobić inaczej (praktycznie bez nakładów), a dokładność będzie wyższa niż ze standardowych chronometrów.

powiedz jak

dźwiękiem nie za bardzo wychodzi, a domowej roboty bramkowe nie jest tak dokładne jak Chrono

Link to post
Share on other sites

Uważam że problem upgrade'ów to też pewne ich przereklamowanie przowadzące do przekonania że żeby dobrze się bawić i być niezłym potrzeba super przewagi sprzętowej. Nawet karabin (or inne) ASG sam za nas nie trafi, nieważne jak mocny. Poćwiczcie zamiast inwestowć w dodatkow Fps'y, lepiej na tym wyjdziecie.

Link to post
Share on other sites
Uważam że problem upgrade'ów to też pewne ich przereklamowanie przowadzące do przekonania że żeby dobrze się bawić i być niezłym potrzeba super przewagi sprzętowej. Nawet karabin (or inne) ASG sam za nas nie trafi,  nieważne jak mocny. Poćwiczcie zamiast inwestowć w dodatkow Fps'y, lepiej na tym wyjdziecie.

Uhuhu i co ty nam jeszcze nie powiesz.

Wlasnie dla takich postow stwierdzilem, ze temat powinien zostac zamkniety. Porada skierowana w powietrze. Jak rozumiem mowisz to po swojej rocznej praktyce na strzelnicy LOK ? Ty, ktory narzekasz ze replika powinna byc lzejsza bo z ciezszej nie da sie celowac ? Zwaz do kogo kierujesz slowa bo niektorym osobom na tym Forum strzelanie, w okresie dluzszym niz rok, nie jest obce.

Poza tym pomysl troche zanim zapiszesz. Na kij mi sie zda moje celne oko skoro kulka idzie po linii prostej pierwsze 30m. Ohh dreszcz podniecenie.

patrzac wogole na twoje posty zauwazylem, ze kwestia upgread'ow troche cie boli ? Nie stac cie i zazdroscisz tym co maja ? Niektore teksty z jakimi sie spotkalem, nie tylko na tym forum, wykazuja typowa polska mentalnosc min. zazdrosc posiadaczy sprezyn i gaziakow do posiadaczy aeg'ow albo tez zazdrosc posiadaczy powyzszych grup skierowana wobec posiadach podkreconych replik. Nazywanie "burzuazja" tych, ktorym jeden hi-cap starcza na "ustawienie hop-up'u" itp itd

Link to post
Share on other sites
Coz, nie ma co ukryc, ze brylowanie z samym aegiem juz dawno nie wystarcza. Aby blysnac w srodowsku trzeba miec te 450 fps i guna obwieszonego dodatkami jak choinke w boze narodzenie... ;-) Czyli snobizm jak w kazdej innej dziedzinie.

Pikace a czy to co napisales ma sens ?

Snobizm ?

Ja na swoje zabawki pracuje od 8 rano do godziny 21.30. Nie chodze na zwolnienia, uzeram sie z najglupszymi przedstawicielami spoleczenstwa. Brylowanie AEG'iem ? W zwiazku ze stanem rzeczy mam pojsc do sklepu i kupic sobie MP5 sprezynowa i przeprosic, ze zyje ?

Bez urazy ale glupoty gadasz. Z tego co sie orientuje to wciaz jest wolny kraj i poki ktos nie kradnie pieniedzy to moze je wydawac na wszystkie legalne produkty jakie sa dostepne.

 

Idac dalej ci, ktorych stac na lepsze komputery powinni wrocic do ZX Spectrum, drogie samochody zastapic maksymalnie Tico, ubrania na worki zgrzebne tudziez wlosiennice, wyrzucic telefony komputerowe (bo przeciez butki telefoniczne i stacjonarne wystarcza), wrocic do radimagnetofonow Unitra itp

 

Pozdrawiam i zycze wiecej dystansu do sprawy. To tylko zabawa i chyba nie ma sensu wyzucac komus, z ironia i sarkazmem, czy tez pokatnie i slosliwie, ze ma lub nie ma czegos.

Link to post
Share on other sites

Dzikki, przede wszystkim nie przekręcaj moich słów dociążanie dla frajdy mnie nie rajcuje. Widać czytałeś bez zrozumienia. To nie zazdrość przeze mnie przemawia, w poprzednim poście poruszyłem problem reklamy "dopiero upgrade jest tym co pozwoli ci się dobrze bawić" (w końcu głównie to ci po tamtej stronie lufy odczują jego negatywne skutki). No i Pikace ma trochę racji z tym snobizmem. Już nie wystarczy mi do zabawy AEG. Musi być super ekstra najmocniejszy na strzelance. Gdyby ASG miało być dla mnie źródłem kompeksów nie było by dobrą zabawą. A kiedy przestanie być dobrą zabawą to je oleje, bo nie po to chodzę się strzelać żeby się stresować. Poprostu śmieszy mnie podejście "Upgrade jest dobry na wszystko", a to czasem widać kiedy niektórzy jeszcze nie byli z nowym gnatem na strzelaniu, a już kombinują jak go podkręcić (może niech najpierw sprawdzą czy im to wogóle potrzebne). A co do 30m, myślę że często wystarczy, zwłaszcza dla szturmowców.

Link to post
Share on other sites
Hehe, wyluzuj dzikki. Wydaje mi sie, ze co jak co, ale dystans to ja wykazuje... Jak ktos jest w miare bystry, to chyba bez trudu powinien dostrzec, ze niedwuznacznie sugeruje takie podejscie innym.  :D

Pikace ja moze nie mieszcze sie w okreslonych przez ciebie ramach bystrosci ale zbyt wiele juz widze przykladow "polaczkowatosci" by nie doszukiwac sie jej w wypowiedziach, ktore na to wskazuje. Nastepnym razem proponuje pisac prosto i z mostu. Zdecydowanie usprawnia to odczytywanie bez rozmyslaniem czy ten usmieszek cos w sobie kryje (zwlaszcza, ze sam nie stosuje emotikonow).

Link to post
Share on other sites

Do Irwina

 

Snobizm oznacza, ze pomijajac sensownosc zakupie sobie cos by wzbudzic zazdrosc innych. Wlasnie patrze co zrobilem w airsofcie snobistycznego i nie moge sie doszukac.

 

Po drugie te wystarczajace 30 metrow dla szturmowcow to kwestia ,jak juz zostalo powiedziane wyzej, gustu i upodoban. Jedni lubia strzelac jedna kulka na 60 metrow inni wola podbiec i dopiero wtedy wystrzelic, jedni lubia dzem a inni miod, jedni wala uprawiac seks z koza a inni z owca. Gusta sa rozne i nie wolno nikomu narzucac niczego dopoki jego zachowanie nie jest niebezpieczne dla calego otoczenia. Pomimo krazacych opinii uzytkownicy upgread'ow, ktorzy przekonali sie sie/sprawdzili swoje zabawki zdecydowanie ostrozniej podchodza do calej zabawy. Nie mam zamiaru swiadczyc za innych uzytkownikow broni po podkreceniu. Szczerze mowiac, to co robia mam w dupie. Ja odpowiadam za swoje zachowanie i tylko za to. Co szczerze polecam innym, w tym samym stopniu rowniez wlascicielom replik o osiagach stock'owych. Bowiem jak na razie to one kosztowaly mnie opuchnieta nie raz warge, pare krwiaku i chwile grozy o wlasne zeby.

 

Nic juz wiecej nie napisze w tym temacie bo ostatecznie uznaje, ze dochodzi do powielania wczesniej zapisanych wnioskow. Ci co wiedza , to wiedza a reszta sie nigdy nie dowie. Polecam rowniez samemu skorzystac z upgread'u a takze byc celem takowego. Bylem trafiany z wielu replik o roznej mocy od stockowych sprezyn bo "nieslawna" Tanake M700, strzelano do mnie z podkreconych replik elektrycznych i wciaz jeszcze zyje. Schodzilem czesto-gesto bo nie dostrzeliwalem do zasiegu, ktory mial ktos. Wiedzialem jednak, ze wymuszona granica trafienia zmusza do wiekszego zaangazowania.

 

Konec.

Link to post
Share on other sites
Po trzecie na razie (przynajmniej i oby tak pozostało) nie było trwałych uszkodzeń nikogo z naszego światka,
a kulka w moim ryju to niby pestka z wiśni?na razie jeszcze jest to uraz stały..ale jak ją wyciągne to józ nie bedzie?ja tam myśe że bedzie...
wrocić do radimagnetofonow Unitra itp
a co Ty masz do Unitry?ja sobie chwale 8)

 

jednak dyskusja się zapętliła i wałkuje się non stop to samo,łącznie z samym wątkiem zamknięcia tego topicu,odpowiedzialnością,mocą,brakiem odpowiedzialności,tego że ktoś nie powiedzieł nic nowego,i że bredzi,i tego ze miał sie nie odzywać ale józ dłóżej tego nie może znieść,i tego że ktoś coś tam...ech...poco ja to pisze? :x

 

a pozdrowie WAS wszystkich,niech z tego posta jakiś pożytek będzie. LONG LIVE WMASG.PL

 

pi [salut]

Link to post
Share on other sites

Dzikki, chyba tu wielu boli z zasięgiem, bo chcą mieć takiego AEG'a żeby każdy snajper mógł im conajwyżej naskoczyć. Zwłaszcza że snajpera zawsze można opier*** że tuninguje powyżej 500 fps żeby zachować stosowną różnicę zasięgu. A jeśli chodzi o stosunek do innych, to tak ja z szybką jazdą na drodze. Tyle że ty jak ci się gun rozpadnie stracisz kasę, ale skutki upgrade'a to poczują wszyscy w koło. Więc zasada mój upgrade, moja d***, moja sprawa raczej jest nie na miejscu.

Link to post
Share on other sites
Dzikki, chyba tu wielu boli z zasięgiem, bo chcą mieć takiego AEG'a żeby każdy snajper mógł im conajwyżej naskoczyć.

ee..chyba zatraciłeś gdzieś istote snajpienia..to nie jest TYLKO zasięg ale też maskowanie...Co z tego że masz 500 fps i więcej na swoim AEGu skoro kosi was kolo którego nie widać a ma tylko biedne 350 (: P)...

 

Zwłaszcza że snajpera zawsze można opier*** że tuninguje powyżej 500 fps żeby zachować stosowną różnicę zasięgu.

nasz snajper ma stockowo powyżej 500 (ach ta Tanaka....) i nikt nie narzeka.Ani Ci którzy dostali ani Ci którzy mają go u siebie w dróżynie...zwłaszcza Ci...... :twisted:

 

 

pozdr pi

Link to post
Share on other sites

pi314_Rainbow i reszta, właśnie o to chodzi. Narazie jest pewna przewaga snajpera, ale wyścig zbrojeń zbliża się do niej nieuchronnie. Niebezpieczne jest to że "szturmowe" AEG'i są mocno tuningowane, które urzywa się na bliskim dystansie. A w poprzednim pości chodziło o to że niekoniecznie tuninguje się ' dla realizmu' tylko dla samej przewagi nie tylko nad stock'owymi AEG ale nawet nad bronią snajperską. Sami urzytkownicy powinni określić granicę jak daleko się posunąć, by nie generować problemów w stylu wybitych zembów, kulek w ciele, pękniętych okularów itp. Po co psuć zabawę i narażać innych?

Link to post
Share on other sites

Witam

.... Niebezpieczne jest to że "szturmowe" AEG'i są mocno tuningowane, które urzywa się na bliskim dystansie....

 

Ciekawe z iloma takimi się spotkałeś ??

Z doświadczenia wiem że ludzie z mocnymi gunami albo nie użwaja ich na krótkich dystasach albo robia to z głowa

 

.... Sami urzytkownicy powinni określić granicę jak daleko się posunąć...

 

jak Ktoś przesadza to dziękujmy za zabawe i już - to już było pisane !!!

 

.... by nie generować problemów w stylu wybitych zembów, kulek w ciele, pękniętych okularów itp. Po co psuć zabawę i narażać innych?

 

halo halo tu się nie zgodze!!

1. Wybite zęby - za pomocą 280 FPS'ów też wybijesz zęba - naprawde !! i to się częściej zdaża niż po zwiekszeniu mocy spytasz dlaczego??

Datego, ze jak Ktos ma 280 fps'ow to przecież krzywdy nie zrobi i wali do kolegi serią po twarzy.

2. kulki w ciele - nie widziałem

3.Peknięte okulary (gogle ) - no sory ale chyba każde powinny wytrzymac strzał z najmoniejszego guna, który bierze udział w zabawie.

Link to post
Share on other sites

temat rzeka :D

 

juz kiedys ostrzegalem przed wyscigiem zbrojen, ale jak sie spodziewalem nikt lawiny nie zatrzyma...

 

poszkodowani beda tylko ciulacze, ktorzy kupuja stockowego aega, nie maja szans na wydanie paru setek na upgrade. W sytuacji kiedy sprezyna 170% staje sie "stockiem", beda oni zawsze w tyle :) No, ale zmiany sa motorem postepu. Taki sport... ;)

 

A co do rozsadku? :) Ja mysle, ze najblizszy sezon pokaze co przyniesie podnoszenie mocy AEGow. Pewnie do pierwszego wypadku (niekoniecznie spowodowanego upg, a wynikajacego z braku wyobrazni), albo rekoczynow w riposcie na brak rozsadku. Bedzie wesolo i ciekawie :) Az wreszcie zainteresuja sie tym tematem dziennikarze, politycy i spoleczniacy - zaczna sie proby regulacji wezbranej rzeki. Dopiero wtedy dostaniemy wszyscy po dupie :) Norma ;)

 

Smutni panowie z MSWiA w porozumieniu z jeszcze smutniejszymi z KGP przeanalizuja ustawe o broni i amunicji i wprowadza nowe regulacje :) "Swiat po tym fakcie, nigdy nie bedzie taki sam" :)

 

Oczywiscie to taki czarny scenariusz, jak ten to tylko wariacje w temacie czarnej strony upgradow. Tak do przemyslen nad karpiem i sledzikiem ;)

Link to post
Share on other sites

Amen.

 

Pamiętajmy, że bicz na niepoprawnie nierozsądnych i niereformowalnych jest. Jeśli ktoś ma tyle pieniążków, że stać go na upgrade za 5 tys. (bądź co bądź hobby), to pewno stać go też na odszkodowanie (dentysta - kilka stów).

 

Wszak wszyscy jesteśmy świadomi, że relacje na tej płaszczyźnie są koleżeńskie, ktoś kto w opinii kolegów zbytnio szafuje ich zdrowiem, bądź urodą, może tę sympatię stracić.

 

Jeśli ktoś szturmuje z 550 fps i strzela seriami z kilku metrów, niech nie liczy na moją wyrozumiałość, bowiem w mojej opinii głupota na pobłażanie nie zasługuje. Dostać od snajpera z 50m - ok. Wybity ząb z 3m przy 300 fps? Zdarza się. To samo przy 500 fps, może się zdarzyć co najwyżej raz.

 

Trochę nie rozumiem emocji w tym wątku, zgadzamy się bowiem wszyscy co do następujących faktów:

1) odpowiedzialność

2) 500 fps - u snajpera

3) decyduje grupa z kim chce grać.

 

To czy upgradować czy nie, jest wyborem jednostki, to czy z nią potem grać - naszym. Zatem ostatecznie może to doprowadzić co najwyżej do rozbicia "braci" na dwa obozy - upgradowców i stockowców. Jedni wolą speedball, a inni las, jedni i drudzy bawią się dobrze we własnych gronach. Chyba, że uważalibyście podobne separatystyczne zjawiska za szkodliwe dla nas wszystkich. Ja nie potrafię dopatrzyć się szkód.

Link to post
Share on other sites

...ja bym jeszcze w tym temacie poruszył jedną sprawe :

jakoś przemiczana jest kwestia zabezpieczenia sie przed skutkami oberwania z giwer po tuningu przez osoby które biora udział w grze...rozsądek powinien być po obu stronach...jeśli wiem że kolega z przeciwnej drużyny bedzie ganiał z silną giwerką to rozsądnie z mojej strony byłoby samemu zabezpieczyć sie przed skutkami postrzału a nie liczyć na rozsądek tego kolegi ...

gdyby w ten sposób wszyscy podchodzili do sprawy cała ta dyskusja która zajmuje ileś tam stron ograniczyła sie do kilku postów

 

ps biedni też mogą sie zabezpieczyć przed postrzałem z mocnej giwerki ,wystarczy nawet jakaś szmata na twarz i nie ma problemu z kulką pod skórą...czasy radosnego biegania i liczenia że kolega z giwerą z upgrejdem ma zeza albo że jest mądrzejszy od nas odeszły do histori

Link to post
Share on other sites
Pamiętajmy, że bicz na niepoprawnie nierozsądnych i niereformowalnych jest. Jeśli ktoś ma tyle pieniążków, że stać go na upgrade za 5 tys. (bądź co bądź hobby), to pewno stać go też na odszkodowanie (dentysta - kilka stów).

co Ty nie powiesz... moze jesli stac go na upgrade to stac go zeby Ci kupic paczke kulek? a co jesli zeba wybije ktos ze sprezynki na 200zl? (juz byly takie przypadki)

Link to post
Share on other sites

Nie zależy za ile, zależy ile fps. Pamiętam, że gdzieś tak rok temu emocje budziło pojawienie się Sigmy na CO2. Rozumiem, że chodzi Ci o taki przypadek. Bo w poście piszę, że uszkodzenia ze stockowej broni to pech.

 

Każdy wchodząc na pole automatycznie zgadza sie na podjęcie ryzyka na jakimś tam poziomie. Akceptuję fakt, że airsoft to nie do końca bezpieczna gra, zdażają się wypadki itd. Jednak ja akceptuję ryzyko związane z pewną rozsądną granicą.

 

Myślę, że dobrą analogią stanowi stuningowany, albo po prostu szybki samochód. Mogę go mieć, mogę nim szybko jeździć, ale czym szybciej jeżdżę tym moja odpowiedzialność (a zatem i konsekwencje wypadku) są większe. Szybkim autem można jeździć bezpiecznie, można niebezpiecznie. Za wpadkę przy niebezpiecznej jeździe przychodzi drogo płacić.

 

Nie uważam, żeby airsoft miał kierować się mniej cywilizowanymi zasadami.

 

Co do ryzyka po obu stronach. Zgadzam sie częściowo. Rozsądek podpowiada, żeby się zabezpieczyć. Jednak dalej odpowiedzialność leży po stronie tych, którzy świadomie narażają kolegów na większe obrażenia. To jest w końcu gra. Z zasady ma być niekrawa.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...