Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe łożyska w GB od JG


Recommended Posts

Witam, mam problem z łozyskami SRC 6mm i z gearboxem firmy JG. Chodzi o to, że gdy zakładam metalowe łożyska w miejsce starych plastikowych i składam gb to po podłaczeniu go pod baterię nie chce ruszyć. Doszedłem do pewnych wniosków po kilkukrotnym rozkładaniu, pokładkowaniu i składaniu tego gb. Na starych śmiga jak należy a na nowych wcale. Jeśli przyjrzeć sie dokladniej łożysku plastykowemu i metalowemu można zauważyć że plastikowe gdy leżą na tym "kołnierzu" są mniejsze od metalowych, przez co gdy zakładam metalowe docisk jest zbyt duży i zębatki nie chodzą. Pytanie mam jedno. Jak temu zaradzić???

 

ps.

plastikowa szerokość 6mm wysokość 2.7mm

metalowa szerokość 6mm wysokość równo 3mm

Link to post
Share on other sites

Spróbuj wywalić wszystkie podkładki, sprawdź czy bez podkładek kręcą się zębatki. Jeśli nię będą się swobodnie kręcić to masz 2 wyjścia.

Albo kupić inne zębatki albo kupić inny szkielet GB.

Sprawdź czy te metalowe łożyska leżą idealnie w swoich gniazdach.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja już jestem po remoncie, pogłębiłem gniazda lekko i starłem łożyska znacząco(czyli o mniej wiecej tak o pół milimetra)na szybie z równomiernym dociskiem, tak wiec równiutkie są, spodkładowałem, po złożeniu wszystko gra. Było troche zabawy :mrgreen: ale śmiga.

 

ps

tak na przyszłość to radzilbym jednak łożyska spiłować, bo pogłębić gniazda wcale nie jest tak łatwo jak sie wydaje, a można sobie tylko szkielet uszkodzić. a łożysko jak każdy wie tańsze jest niż szkielet GB do naszego sprzetu.

 

 

Pozdrawiam :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...