Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gunsmith.pl


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja miałem jednak problem. W poniedziałek poszedłem po maturze z GB, żeby oddać do tuningu. Przez okienko zobaczyłem karabin oparty o ścianę i zagadałem. Chłopaki jednak właśnie wrócili z Bornego i nie chcieli przyjąć sprzętu. Nie dziwię się im ;) Wyglądali jak duchy. Mam nadzieję, że już im lepiej.

Dzisiaj znów po maturze(około 12.20) pojechałem, a tu zonk. Sklep zamknięty...

Może dzisiaj albo jutro jeszcze wpadnę, bo chcę mieć ten GB w końcu zrobiony ;)

Link to post
Share on other sites

Sklep godny polecenia. Wszystko jest robione fachowo i szybko. Zrobiłem sobie u nich AKM cymy i bardzo chwalę sobie jego osiągi. Dziękuje też chłopakom za przegląd EBR-ki i sprawdzenie co sie w niej zwaliło. Jeżeli chłopaki nie odpuszczą to myślę, że nie długo będę jednym z lepszych sklepów w Warszawie. Ich praca bowiem jest bardzo fachowa i konkurencyjna w stosunku do innych sklepów. Polecam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A ja trochę zamącę.

 

Oddałem chłopakom z Gunsmith.pl eMkę na przegląd. Po przeglądzie strzelała znacznie gorzej niż przed (te same kulki). Zapomnieli też wkręcić śrubę dociskającą gearboxa do prowadnicy kolby.

W ramach eksperymentu oddałem wtedy replikę do ASGPro gdzie pośmiali się ze mnie :), że grzebałem w replice i nie potrafiłem sam poskładać (chodziło o złe złożenie lufy z komorą i gumką hopup).

W ASGPro też zapomnieli o śrubie w prowadnicy kolby pomimo, że specjalnie zwracałem na to uwagę :D

 

Chciałem zakupić w Gunsmith gogle siatkowe z maską albo jakiekolwiek gogle/okulary. Nie mieli żadnych. Pewnie była to sytuacja wyjątkowa ale tak czy inaczej mało profesjonalnie jak na sklep airsoftowy...

Edited by goren
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Miałem okazję być klientem gunsmitha podczas ostatniego bornego. W karabinie coś padło, a po całym dniu biegania nie miałem siły ani sprzętu żeby samemu naprawić usterkę.

 

Karabin powędrował do panów z gunsmitha. Okazuje się że poszła zębatka tłokowa. Wymienili, oddali. Karabin strzelał, owszem, ale tylko 10 razy.

 

Karabin powędrował z powrotem na stoisko gunsmitha. Znowu naprawa, podkładkowanie, nowa zębatka. I znowu podobnie, po kilku strzałach karabin padł.

 

Po jeszcze jednym takim traktowaniu poszedł tłok. Tłok który dotychczas był całkiem dobry ale w wyniku naprawy z gunsmitha uległ uszkodzeniu. Zaproponowano mi nowy tłok. Z braku lepszych opcji kupiłem i mimo iż wiedziałem że tlok umarł w wyniku ich naprawy, dałem sobie spokój.

 

Na następny dzień kolejna zębatka i kolejna porażka. Panowie z gunsmitha rozlożyli ręce, skapitulowali, oddali woreczek luźnych części i resztki karabinu. Jeżeli pamięć mnie nie myli chcieli 100 złotych za naprawę. Powiedziałem że chętnie bym dał tyle gdyby karabin strzelał, ale tak niestety nie było. Ustaliliśmy jakąś niższą cenę i rozstaliśmy się w pewnym niesmaku. Ostatnie słowa jakie usłyszałem były "Ten karabin widocznie chciał umrzeć, ale ty mu nie dałeś".

 

Pomyślałem sobie że karabin jest zepsuty na amen. Być może łożyska układają się pod złym kątem, być może szkielet uległ jakiejś deformacji, w każdym razie karabin jest na amen nie do użytku.

 

Dzisiaj przyszedł do mnie 16-letni kolega. Myśląc że gorzej z tym złomem być nie może dałem mu karabin niech pokombinuje. Po godzinie wrócił ze złożonym i o dziwo strzelającym gnatem. Okazało się że blokowała się dysza.. na resztce kulki. Przy okazji uszczelnił układ, okleił przewody, zrobił prawidlowy shimming, nasmarował i wstawił nowy tłok, który musiałem kupić dzięki naprawom panów z gunsmitha. W zamian chciał żebym napełnił mu magazynki..

 

Osobiście nie mam nic do panów z gunsmitha. Bardzo sympatycznie się z nimi rozmawiało na bornem i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Nie przyszedłem jednak pogadać, ale naprawić karabin.

 

Zdziwiło mnie że to co 16-letniemu mechanikowi zajęło raptem godzinę panowie z gunsmitha nie byli w stanie zdziałać przez dzień. Nie chcę wysuwać tutaj pochopnych wniosków, ale o ile nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń do działania ich sklepu, ich serwis to inna bajka. Wolałbym odesłać replikę do innego sklepu, bo szczerze - żal repliki. Może za rok albo półtora będzie można zaufać im gmeranie w wartym grube pieniądze karabinie, ale myślę że jeszcze nie teraz. Każdy popełnia błędy ale czasami te błędy popełniane są na Twoim karabinie. Lepiej zapłacić więcej niż ryzykować.

Link to post
Share on other sites

Oni to robili na zlocie w Bornym? Ile tam osób miało uratowaną zabawę przez ten serwis. Szkoda, że z Twoją repliką nie wyszło. Sądzę, że w normalnych warunkach nie było by takiego problemu, tam były jednak warunki baaardzo polowe. Szkoda, że krytykując serwis nie wspominasz o tym. Ci którzy byli i widzieli wezmą to pod uwagę, reszta będzie się zastanawiała nad jakością serwisu. Moim zdaniem takiej wypowiedzi daleko jest od obiektywizmu. Ja rozumiem, że zawsze mogli Ci powiedzieć, ze nie zrobią Twojej repliki, i już, ale pewnie też nie był byś z takiego obrotu sprawy niezadowolony. Mogli nie przyjeżdżać skoro wiedzieli jakie będą mieli warunki, wtedy mieli by jedną negatywną opinię mniej a inni gracze, którym pomogli, zakończyli by zabawę przed czasem. Biorąc pod uwagę odległość od Warszawy do Bornego nie sądzę, żeby zbili na tym kokosy, no może po za tych w postaci wdzięcznością uczestników zlotu, którym repliki odmówiły posłuszeństwa.

 

Ja tam nie narzekam, ceny nie zabijają, fakt, że najniższe nie są, ale to Warszawa, tu wszystko jest trochę droższe. Serwis jest bardzo sprawny a jak zobaczyłem na własne oczy jak są u nich podkładkowane zębatki, to stwierdziłem, że na chleb nie zarobią jak będą to tak dokładnie robić :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja powiem tak - niedawno zamówiłem sobie kulki i mag.

Paczka przyszła po 4 dniach... z granatami i green gasem! To dzwonie - pan przeprasza, mowi, ze przyjedzie kurier... umowilem sie o konkretnej porze, ze wtedy bede w domu. Kurier nie przyjechal (nie wiem czyja to wina). Na nast dzien byl, akurat mial szczescie ze mnie w domu zastał. Dalej - kurier wzial paczke ode mnie... 5 dni, WRESZCIE przyszła moja... Ech no, błędy sie zdarzaja, ale kurcze zeby czekac troche mniej niz 2 tygodnie na paczke... ;/ Obsługa jest mila, informują o braku na magazynie i ew. podmianie na cos innego. Sklep oceniam na 6/10.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Współpraca ze sklepem mojej ekipie układa sie bardzo dobrze. Repliki są zawsze serwisowane w maks 2 dni (wiele rzeczy robia od ręki). kontakt zawsze szybki i sympatyczny. Raz jak potrzebowałem repliki wyszykowanej na strzelankę serwisant ( Stan) siedział nad nią w pracy do 22 aby była gotowa na następny dzień.

 

Skończyło się na tym że zostałem zaproszony przez ekipę z Gunsmith na strzelankę CCS :)

 

No i w sumie najlepsza reklama sklepu to moje maleństwo: http://wmasg.pl/forum/index.php?s=&sho...st&p=912844 :)

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja nie jestem zachwycony . Na zlocie Basra

III serwisowalem swoją replikę i tak jak kilka innych osób nie jestem zadowolony , poniewaz replika nie działała .Nie będe

wymieniać tu szczegółów bo to nic nie da. Na całe szczęscie byli na miejscu chłopaki ze sklepu ZBROJOWNA - prawdziwi znawcy tematu. Bez wiekszego problemu naprawili mi replike. Po prostu, profesjonalisci. Wdzieczny jestem im za to.

Serwisant ze sklepu Gunsmith niewiedział co sie stało w mojej replice. Człowiek króry od półtora roku (bo tyle serwisant w tym sklepie naprawia repliki) nie jest wiarygodny ! Napisałbym tez pare słów na ich temat ale szkoda gadac a poza tym forum mi na to nie pozwala. Po prostu chlopak nie ma pojecia o tym co robi.

 

Pozdrawiam wszystkich co byli w hotelu Royal na zlocie BASRA III i widzieli to co ja. :wink: wielka d..a

Edited by KURKA
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ja również mam trochę uwag. Oddałem m4 SF g&p do stuningowania. Części miale m swoje. To najpierw nie miał klucza do odkrecenia prowadnicy, to znowy zębatki mówi, ze godzinę piłował. Zapłaciłem za to 100 zł (rozebranie GB, włożenie 3 nowych części i złożenie) zajęło im 4 godziny!! Jak sam odważyłem się rozebrać GB zrobiłem to w 1,5 godziny po raz pierwszy w życiu. No i karabin po ich tuningu miał 390 FPS na m120 BU, HU KA i systemie i lufie SYSTEMy 363 mm. mało o kilkadziesiąt. Troszkę się przejechałem. A czekałem ponad tydzień na serwis. Załuje, bo u Capriego powiedzieli, że zrobiąto za 130...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Muszę polecić i to zdecydowanie serwis w Gunsmith. Mam od 1.5 roku M249 p&j kupioną od Krakmana. Kupiłem wraz z upgrade`em 420fps(silnik systema,zębatki CA,kable,aluminiowy tłok). Po szkoleniu w 25bkp zniszczyłem tłok i sprężynę.

Oddawałem karabin do naprawy 3 krotnie do najbliższego mi serwisu na Warszawskiej pradze. Za pierwszym razem po pseudo-naprawie tłoka, po jednej LARP`ie(afgaraq) padł mi silnik systema :-F . Potem padł mi nowy tłok (także po jednym strzelance) po trzeciej naprawie która była chwilę po odbiorze karabinu zrezygnowałem ze śmiesznych usług serwisowych na Grochowie. I tak trafiłem do Gunsmith.

Chłopaki zabrali mój karabin i fachowo przetestowali dzięki czemu odkryli przyczynę a nie "na pałę" naprawiali skutek usterki. Okazało się że zębatki nie chodzą w osi tłoka przez co tarcie niszczyło tłok lub silniki.

W tej chwili wykorzystuje usługi gunsmith do przeglądu okresowego mojego karabinu i nie mam żadnych problemów.

 

Ten post napisałem w ramach wdzięczności za pomoc (chłopaki nie chcieli przyjąć browarów) .

Co do ceny serwisu\części, mogę powiedzieć że w porównaniu do poprzedniego serwisu godzina pracy była 5zł tańsza a ceny części porównywalne.

 

Jeszcze raz dzięki za naprawę i pozdrawiam

 

Serdecznie polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Czy ktoś zlecał temu sklepowi przekonstruowanie części zewnętrznych? Mam na myśli zlecenie im wymianę korpusu, który jeśli nie będzie pasować, to by został spiłowany w odpowiednich miejscach, więc mam pytanie, czy można im ufać pod tym względem?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam.

Czy ktoś zlecał temu sklepowi przekonstruowanie części zewnętrznych? Mam na myśli zlecenie im wymianę korpusu, który jeśli nie będzie pasować, to by został spiłowany w odpowiednich miejscach, więc mam pytanie, czy można im ufać pod tym względem?

 

Pozdrawiam

 

 

Tak, bez problemu. Robili to z korpusem do mojej emki i wszystko zrobili dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jestem świeżo po rozmowie telefonicznej - niestety, części nie mają, ale koledzy z gunsmitha doradzili szybko, sprawnie - a najważniejsze, że kompetentnie. Obdzwoniłem dziś chyba wszystkie sklepy i tu było najlepsze wrażenie. Duży plus 8-)

Link to post
Share on other sites

Druga wizyta w stacjonarnym i kolejny raz zostałem obsłużony od ręki. Gdy siedziałem i czekałem na na jakże wygodnym fotelu podrodze było także w sklepie dwóch klientów, którzy zostali także odrazu obsłużeni, a wszystko zostało im dokładnie opowiedziane na temat replik które odbierali. Choć z tego co było widać pracy mają po uszy, bo rządek replik pod ścianą oraz ciągła praca przy stole z replikami mówi sama za siebie, że sezon letni się właśnie zaczyna to i tak odpowiadali na wszystkie pytania i stawiali klienta na pierwszym miejscu.

Duży plus. 8-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

2,5 godziny z życia na marne. 2 na dojazd a pół na szukanie sklepu - ( był gdzieś w piwnicy, wogóle nie oznaczony). Na starcie sprzedawca poprosił żebym chwilę poczekał. Przez 10 minut żaden z pracowników nie raczył się ruszyć i mnie obsłużyć (coś tam naprawiali). Do sklepu weszli jacyś ludzie, chyba stali klienci, sprzedawca ruszył z miejsca aby im pomóc, zapominając o nas.

Szkoda bo planujemy spore zakupy dla teamu, ale trudno coś kupić bądź się poradzić będąc ignorowanym !!!!!!

Widać Panom z Gunsmith nie zależy na klientach. Nie polecam.

Link to post
Share on other sites

Kolega genialnie zaczyna obecność na tym forum - pierwsze 2 posty i w obu kolega jedzie o firmach. No, naprawdę wyważone opinie - aż przez 10 minut nikt nie rzucił składanym gearboxem w diabły??? No niesamowita, sprawa. Dziękujemy koledze za wyważoną i ultrarzetelną opinię, i spadam z krzesła ze śmiechu....

Link to post
Share on other sites
Zapłacili Ci za obronę.... ?

Z pewnością... :roll:

 

Kolega genialnie zaczyna obecność na tym forum - pierwsze 2 posty i w obu kolega jedzie o firmach. No, naprawdę wyważone opinie

A kto mu broni? Po co się czepiasz?

Link to post
Share on other sites

Viamortis, wybierz się choćby do Krakmana - robię tam regularne zakupy i często się zdarza, że trzeba poczekać kilka, kilkanaście minut - obsługa jest zajęta. I jakoś nikt z tego dramatu nie robi. Tak się składa, że pracuję w firmie, która posiada również sprzedaż detaliczną - i klient czasem również musi poczekać, bo nie ma innego wyjścia.

Edited by grisza76
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...