Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mauser KAR98K BOYI


Recommended Posts

Zakupiłem ostatnią tąże replikę i mam mieszane uczucia. Jeśli chodzi o odwzorowanie jej w stosunku do rzeczywistego karabinu - jest wręcz genialny. Fakt, że nie ma oznaczeń i pomniejszych szczegółów wżnych prawdziwemu kolkcjonerowi, ale ktoś taki zapewne nie zawracałby sobie głowy repliką za 500zł. Uważam, że dla osób interesujących się bronią z okresu IIWW jest repliką idealną. (co prawda ja nie żałuje pieniędzy na dobre repliki jak Thompson TM, ale tej okazji nie mogłem przepuścić) Łuska po każdym strzale wylatuje, waga jest całkiem prawdziwa, a zamek chrzęści i trzaska aż miło. Także siła jak na sprężynówkę jest całkiem całkiem, ale hop-up pozostawia troche do życzenia. Dlatego założyłem temat w problemach, bo chciałbym się dowiedzieć od innego użytkownika tegoż mausera ( o ile jest tu taki), jak u niego sprawuje się mauser, ale już tłumaczę problem. Otóż karabin najczęściej strzela jak chce. Średnio 2-3 strzały są ok wręcz zadziwiająco celne i dlaekie, ale już kilka nstępnych nie. Raz skręca w lewo, raz w prawo (nie jest to na pewno efekt wiatru, ani przechylenia karabinu), raz od razu wgórę niesie, a raz od razu w ziemię. Oczywiście nie za każdym razem, no ale jednak większość nawet dość dziadoskich replik nie ma aż takich problemów. W dodatku po wyjęciu zamka i zajrzeniu do lufy, przy maksymalnym podkręcaniu lub odkręcaniu gumki hop-up mam wrażenie, że gumka ani drgnie (jak się wyjmie zamek, to można do lufy zajrzeć). No i czy inni użytkownicy MAUSERA BOYI mają podobny problem, czy powinienem może napisać maila do sklepu, czy go wogóle wysłać, czy poprostu wymienić gumke hop-up na lepszą (czy nie stracęwtedy gwarancji).?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

nie wiem gdzie kupowałeś

ale raczej nie powinieneś stracić gwarancji i to co opisujesz to chyba właśnie wina gumki

większość mocniejszych stockowych replik ma właśnie ten problem

wymiana gumki powinna wystarczyć

przy okazji wymiany gumki możesz porobić trochę fotek lufy i całego HU

albo na razie rozkręcić, porobić fotki i wkleić to się przekonamy czy można włożyć tam jakąś znaną nam gumkę :), będziesz miał większą pewność że jak coś kupisz to będziesz mógł to założyć ;p

gdyż chińczycy mogli wymyślić coś dziwnego (jak np było w pierwszych modelach ak cymy :) )

aha i temat o tej broni już jest :), a poza tym twoje pytanie powinno trafić do działu tuningu :)

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

W kwesti wyjaśnień

Zakupiłiśmy z kumplem ostatnio dwa takie guny. Moje spostrzeżenia są następujące.:

 

Strzelanie z kar98 jest po prostu kiepskie. Brak powtarzalnosci jak nigdy.

rozebrałem więc tego guna co się okazuje.

Lufa jest zlożona z dwóch częsci o różnych średnicach więc podczas strzału spada szybko kompresja. długośc lufy w tym, przypadku jest równa jej połowie

Hop up brak komory. Gumki w pełnym tego słowa znaczeniu nie ma. w Lufie jest okragły otwór naktórym nałożona jest gruba nakładka( u mnie była po prostu dziurawa ), nad którą jest umieszczony docisk w postaci śruby tak więc ten element jest zupełnie nieefektywny.

 

W obecnej chwili wymieniam lufę na pełnowymiarową. Wymaga to jednak przetoczenia i zmniejszenia jej srednicy zewnetrznej na odcinku owek "komory hop up "

Po wymiane opisze efekty dalszych działań.

Link to post
Share on other sites

Gumka hop-up jest

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a5eac945ad15bd3f

(dla niekumatych to na końcu lufy).

Tylko że ta gumka jest do 4 liter wsadzić. Gumkę dociska nie sama śruba (jak to pisał Vlad, a metalowa kulka między śrubą a gumką).

Lufa jest dwuczęściowa i łączenie pozostawia wiele do życzenia.

Da się dostosować normalną lufę i gumke hop-up od AEGów, ale wymaga to troche pracy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

posiadam tego "mausa: od kilku dni, moje pytanie do posiadaczy, przy repetowaniu (przeładowywaniu), łuska nie wyskakuje tylko pozostaje na zamku, zdarza Wam się coś takiego? może muszę to mocno i szybko robić lub jest jakiś knif na tą rzecz? będę wdzięczny za wszystkie spostrzeżenia i uwagi, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest Knarrenheinz

Te replikę zakupiłem w kwietniu b.r. z bardzo prostego powodu - szkoda Tanaki do tarzania się w inscenizacjach historycznych (do tego się tylko ta giwera nadaje). Nakładana druga część lufy ma wewnętrzną średnicę ok. 7,2 mm, co jest przyczyną latania kulek we wszystkie strony.

Grenadier - problem z wyskawaniem łuski masz nie tylko ty, bo kilku znajomych też ma te problemy. Rozkręcenie zamka jest banalnie proste. Wyjąłem z niego sprężynę i tłok wewnętrzny, żeby pazur spustu go nie chwytał. W ten sposób na rekonstrukcji zamek chodzi płynnie. Poprawiłem także w nim bezpiecznik, bo fabrycznie "latał", jak smród po gaciach.

W święta zamiast siedzieć przed pudłem i obżerać się wałówą, jak statystyczny Polak :mrgreen: , mam zamiar zedrzeć z kolby ten badziewny lakier i pokryć ją czymś bardziej miłym dla oka.

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam tego mauzera i całe szczęście że kupowałem go z zamiarem przerobienia i powieszenia na ścianie. Prawda jest taka że drugim majorem Konigiem z tą replika nikt nie zostanie :-F:

By nie zanudzać mam z Karem takie same problemy co pozostali. Drewno raczej nie powala, właściwie to po wyjęciu z pudełka miałem wrażenie że to jakaś okleina drewnopodobna :wink:

Mimo to replika ma potencjał i trochę pracy włożonej w nią może zdziałać cuda.

Oto jak ja przerobiłem swojego chinola

kar98razemxm3.th.jpg kar98aqi4.th.jpg kar98bwj0.th.jpgkar98cfm4.th.jpg kar98ebx7.th.jpg

 

Myślę ze teraz nawet dziadek Tuska zazdrości mi mojego Mauzera :P

Na + mogę wspomnieć jeszcze o trzasku zamka przy przeładowywaniu.... Bardzo miły dla ucha :D

Edited by deathfeniks
Link to post
Share on other sites

Te replikę zakupiłem w kwietniu b.r. z bardzo prostego powodu - szkoda Tanaki do tarzania się w inscenizacjach historycznych (do tego się tylko ta giwera nadaje). Nakładana druga część lufy ma wewnętrzną średnicę ok. 7,2 mm, co jest przyczyną latania kulek we wszystkie strony.

Grenadier - problem z wyskawaniem łuski masz nie tylko ty, bo kilku znajomych też ma te problemy. Rozkręcenie zamka jest banalnie proste. Wyjąłem z niego sprężynę i tłok wewnętrzny, żeby pazur spustu go nie chwytał. W ten sposób na rekonstrukcji zamek chodzi płynnie. Poprawiłem także w nim bezpiecznik, bo fabrycznie "latał", jak smród po gaciach.

W święta zamiast siedzieć przed pudłem i obżerać się wałówą, jak statystyczny Polak :mrgreen: , mam zamiar zedrzeć z kolby ten badziewny lakier i pokryć ją czymś bardziej miłym dla oka.

 

Knarrenheinz Twoi znajomi zaradzili jakoś temu nie wyskakiwaniu łuski? Czy może ktoś inny doszedł jak to naprawić lub co zmienić żeby pazur wyciągu puszczał w odpowiednim momencie łuskę by mogła wylecieć, u mnie trzyma cały czas.

Link to post
Share on other sites

dzięki, podziałam trochę albo dokupię nowych, w sumie dostałem 13 sztuk do kompletu jak go nabyłem, a nadmieniam że kupiłem już używkę.

To może masz cos uszkodzone, np. pazur łapiący łuske jest starty albo ma odłamany kawałek.

Obecnie mam drugiego Mausera Boyi i na obu nie zauważyłem nic takiego, jedynie łuski się zużywają, szczegolnie jak nie wejdzie do komory i chce się siłą pocisnąć :roll: . Tylko że używam go sporadycznie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Takie pytanko własnie tez sie zastanawiam zeby go kupić ale mozna jakos w tani sposób dołożyc lekki tuning?

 

Tak, jak już napisali inni powyżej powyżej - ta replika nadaję się tylko do reneactingu, ewentualnie do powieszenia na ścianę. Jeżeli jednak chcesz robić upgrade w/w repliki, to raczej tanio nie będzie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Oczywiście ze mogę :D

1 Potrzebny będzie :

-papier ścierny drobny (zeszło mi jakieś 3 arkusze )

-pilnik, śrubokręt

-bejca rustykalna Kasztan, lakier akrylowy bezbarwny .

2 Po rozłożeniu karabinu trzeba trochę oszpecić drewno. Do tego doskonale się nadaje pilnik i śrubokręt. Technika dowolna: Drap, rysuj, nawalaj byle na drewnie porobiły się wgłębienia i zarysowania. Ja nawet prasnąłem kilka razy kolbą o krawędź biurka.

Tak przygotowane drewienko oszlifuj papierem ściernym (przyda się mokra szmatka do ścierania drobnego pyłu). Po oszlifowaniu malujesz bejcą rustykalną (zalecam pędzelek ). Swojego KARA malowałem dwa razy bejca a potem dwa razy lakierem. Zrobienie całości zajęło mi trzy wieczorki. Przed malowaniem wypaliłem jeszcze kilka szczegółów, pomalowałem rączkę przeładowania. Po takich zabiegach tania zabawka zmienia się w fajny karabin do kolekcji

 

Powodzenia i pochwal się jak już dopieścisz swojego Mauserka.

Link to post
Share on other sites

deathfeniks, to tuning wizualny masz za sobą.

Chociaż jeszcze mógłbyś pomyśleć jak wytłoczyć czy wypalić sygnaturę na części metalowej broni.:D

Będziesz go używał na polu bitwy airsoftowym ? :-P

Bo patrząc po tym, iż ludzie na tego kara tylko narzekają, to pewnie przydałyby mu się przeróbki wewnętrzne aby mogła to być wkońcu broń główna - ehm ?

 

Pozdrawiam

Edited by EternalSniper
Link to post
Share on other sites

-Tak jak pisałem wcześniej, Kar wisi na ścianie i właściwie tylko do tego się nadaje. Zbyt mały zasięg i celność by coś zdziałać tym karabinem na polu walki. No chyba za chce się trochę poklimacić :P

-Właśnie myślę gdzie i jak zrobić oznaczenia w metalu.

-Co do suwadła to na fotkach słabo widać, ale postanowiłem pomalować tylko rączkę przeładowywania. Oglądałem prawdziwe karabiny i cześć miała wypolerowane suwadło.

Wygląda to całkiem fajnie, ale to rzecz gustu.

 

kra9801ym5.th.jpg kra9802ly5.th.jpg kra9803ix1.th.jpg kra9804ae7.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Dzięki za fotki, naprawde ładnie go zrobiłeś :)

Tylko szkoda, taka fajna klimatyczna replika a strzela do bani echh,..

Jak komuś się uda zrobić aby był do użytku na polu walki to prosiłbym podać jaki tuning zastosował.

Ciekawi mnie jeszcze wersja gazowa stockowo 450FPS jak się nie mylę...

Może coś z tego wyjść, na zdjęciach widać, że gaz ładuje się w zamek...Tylko czy wchodzi na łuski ? Domniemanie tak.

 

 

Pozdrawiam

 

 

PS : Co do oznaczeń na metalu mogę Ci w tym dopomóc, co do miejsca i sygnatury : -P

Edited by EternalSniper
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

witam!!

wymieniłem te dziadowskie rozwiązanie podwójnej lufy, na lufę stockową od auga (bo tylko taka miałem w szafie).

należało ją skrócić o 1cm, czyli akurat o dziurę do HU i wywiercenie dziury na HU zgodne z tym modelem (wiertło fi5).

w lufie oryginalnej, 5cm od strony HU jest stoczone o prawie milimetr.

wiec musiałem przeszlifować wszystko wewnątrz co ma z tą końcówką styczność, aby móc spasować wszystkie części.

efekt: skupienie, w porównaniu do tego podwójnego gówna, rewelacyjne (w sensie normalne), aż się mordka uśmiecha (teraz wiadomo gdzie kulka poleci) :D:D:D:D:D

ciekaw jestem jak będzie przy precce

pozostaje wykombinować jeszcze tuning mocowy.

Edited by GERALT
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...