Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[NIE POLECAMY] Gogle GX-1000 - chińska podróba Bolle X800


Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Słuchajcie ale czy polskie sklepy sprzedawały by te gogle wiedząc, że nie spełniają norm bezpieczeństwa? Przecież jak ktoś mając na oczach te gogle stracił by oko (co jest tak samo prawdopodobne jak to, że zostanę baletnicą) to mógłby temu sklepowi założyć sprawę sądową, że sprzedał te gogle nie ostrzegając, iż kupujący używa je od airsoftu na własne ryzyko.

 

Z resztą po co mam pisać rozprawki... Ktoś nie chce - nie kupuje. Ktoś chce - kupi. Ale najważniejsze, czyli, ktoś nie widział, nie używał itp - niech się nie wypowiada. Proste. Nie jest kompetentnym ocenianie czegoś, czego samemu się nie sprawdziło.

Link to post
Share on other sites

Każdy kupuje co chce, nie ma co polemizować. Ja jednak uważam, że w niektórych przypadkach nie warto oszczędzać. (Gogle, rękawiczki).

Jeśli oryginał kosztuje $50, a podróbka $20, to lepiej kupić markowy produkt. Różnica w cenie może i wynosi 150%, ale realnie jest to 60zł, więc tragedii nie ma. Co innego gdyby podróbka kosztowała $20, a oryginał $300.

Widziałem jak się palą "nomexowe" chińskie rękawiczki, wolałbym nie zobaczyć, jak po którymś tam uderzeniu, kulka roztrzaskuje szybkę chińskich "x800"...

Link to post
Share on other sites

madjong, Majkel86 - z tego że wasze gogle po przetestowaniu wytrzymały nie wynika że kolejne też wytrzymają. W chińskich wyrobach nie ma co liczyć na kontrolę jakości, więc rozrzut parametrów (w tym wytrzymałości) jest duży. Co nieco na ten tema mówi teoria niezawodności.

Co do sklepów - sklep się wykręci "nawet sami testowaliśmy, pretensje do producenta". A producent chiński, szukaj wilka w lesie. Zauważcie że sporo sklepów nadal sprzedaje maski siatkowe jako dedykowane do airsoftu. A wiadomo że nie są pewne - odłamki pękniętej kulki mogą uszkodzić oko.

Link to post
Share on other sites

z tego że wasze gogle po przetestowaniu wytrzymały nie wynika że kolejne też wytrzymają.

 

No..., jakościowo skontrolowane gogle też nie mogą być pewne. Przecież ktoś mógł się pomylić... Ile to afer z wymianą części w samochodach: Opel , Mercedes o Fiacie nie wspominam nawet.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Do Ciebie

wszystkie gogle parują - nie ważne czy mają super hiper systemy wentylacyjne , skraplające... ESS NVG, X800 oryginalne też parują...

 

Kwestia jest tylko tego typu: po jakim czasie zaparują - kopie X800 o których tu mowa mają dobre właściwości, ale musisz się liczyć z tym że po kilkunastu minutach dynamicznego poruszania się mogą zaparować...

Link to post
Share on other sites

Te okulary Guardera?

 

Może i tak... ale większość obecnie produkowanych do asg ochraniaczy oczu raczej się nie rysuje ( posiadam okulary UVEX'a za 25 zł, gogle o których w temacie i nie ma na nich rys ) , jeśli jakieś rysy są to bardzo nieznaczące - na pewno nie przeszkadzają.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

jeżeli można:

mam te gogle od lipca. od razu test po wyjęciu z opakowania. replika: ak 47 z tuningiem dobrym na ok 540fps strzał z 20cm w szybkę= nic. strzał z 10cm= nic= seria ostra po goglach= żyją :) lekkie kropki zauważyliśmy tylko na nich po przetarciu szmatką plamki znikneły. test fps oki :)

wczoraj strzelanka cqb wchodze na klatke schodową, kolega z innego teamu: 450fps mi w oczy z 1m. = dostał w mordę ode mnie za strzelanie z tak bliska :) mam rozwalony nos na srodku ale gogle całe :D (miejsce trafienia w nos nie obejmowały gogle wiec nie dziwmy sie :)

kwestia parowania: psikam je od czasu do czasu antyfogiem do szyb samochodowych. upał 35 stopni ostre bieganie po kamieniołomach pot zalewa szybę po skapaniu na zewnątrz gogli nic nie paruje. dzis trening zimno, mokro szaro buro ( na kacu :D ) nic nie zaparowały.

polecam je jak najbardziej tanie są szybke polecam jeżeli ktos chce kupić żółtą na ciemne pomieszczenia lub nocne wypady to z gunfire. mam ją i też przeszła testy pomyślnie. a kosztowała mnie niecałe 20zł :)

Link to post
Share on other sites

Posiadam je od paru dni. Poza wszystkimi opisywanymi tu zaletami nasuwa mi się jedna wada - nie polecam ich posiadaczom G36k lub e, baaardzo utrudniają celowanie przez lunetę.

Śmieszą mnie natomiast biadolenia kontraktowych nerdów hejtujących te gogle. Pół roku biegałem w okularkach typu castoramowego, które były testowane na prawo i lewo, a Oni ostrzegają przed X800.

A co do sagera; chopie, zmień kolegów :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...