Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P&J S-System II generacji..


Recommended Posts

Prawdopodobnie przy każdym body będzie trzeba bawić się pilnikiem. Ja mam body P&J które zamontowałem do s-systema z konwersją RIS i po kilku działaniach pilnikiem wszystko pasuje. Co do gniazda magazynka to lepiej żeby było za ciasne i każdy spiłował je sobie pod własny magazynek niż jakby miało być zbyt luźne. Do body dodawana jest bardzo dobra, metalowa, jednoczęściowa komora hop-up.

Link to post
Share on other sites

hm..a moze juz krakmani by mi upilowali dobrze? bo samemu jakos mi sie nie usmiecha siedzenie z pilnikiem xD

 

Jeżeli dasz im replikę aby zamontowali w niej body ,to owszem ,będą piłować .Mała rada -daj im swój magazynek ,ja tego nie zrobiłem i piłowali body pod magi które akurat w serwisie mieli no i musiałem trochę poprawiać pilnikiem to co oni zrobili .To piłowanie nie jest wcale takie straszne , sam sobie dasz rade tylko trzeba uważać aby nie przesadzić .

Link to post
Share on other sites

W body P&J trzeba piłować przód wnętrza gniazda magazynka i miejsce wewnątrz body w którym znajduje się blaszka selektora (tak było przynajmniej u mnie, w miejscu gdzie ta blaszka rusza płytką selektora body było wyraźnie grubsze, patrząc od góry wyglądało to mniej więcej tak __---__ Należało spiłować to miejsce do równego poziomu.

Poza tym radze sobie zostawić przycisk zwolnienia magazynka z plastikowego body bo ten dodawany do metal body jest beznadziejnie montowany. Moim zdaniem za takie pieniądze metal body z jednoczęściową, metalową komorą hop-up, pomimo, że przy body trzeba trochę popracować, jest dobrym zakupem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja mam zamiar wymienić w Ssystemie body na metalowe, szukałem w polskich sklepach jakoś nie ma takiego produktu, znalazłem na WGC jakiś adapter:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...624_srch_system

I teraz pytanie czy umożliwia on montowanie body z ssystema w normalnych Mkach czy umożliwia w Ssystemie zamontowanie body z normalnej Mki. Jeśli nie jest tak jak w 2 przypadku to co oznaczają napisy przy produktach discontinued, stop ordering:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...A2E_srch_system

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...6A4_srch_system

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...6A4_srch_system

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...4A1_srch_system

Czy jest jakas inna alternatywa, żeby nie tracić modułu RIS/RAS, i mieć metalowe sprawne body?

Link to post
Share on other sites

Na moje wprawne oko to ten adapter będzie pasował. Zresztą pisze, że do serii Tokyo Marui, a S-System PeJoty jest chyba właśnie kopią Marujowskiego.

Co do body firmy Zeke to wygląda na to, że już nie jest produkowane.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja mam m4a1 z JG i zasadniczo strzela fajnie tylko ostatnio mi spadł>>>

przestał strzelać na strzelance, dwa haki trzymające pin przy kolbie się rozsypały, karabin sie sam otwierał więc zamiast kleić szkotem( boska taśma) wziełem wiertarke i przewierciłem przez górną część gearboxa ( tam jest takie zwężenie gdzie siedzą krótkie krzyżaki) i przez górną część obudowy, złamałem wiertło(małe, modelarskie) i z części bez tego gwintu zrobiłem trzeci pin. Pin przy hakach obkleiłem szkotem bo lekko sie sam wysówał. Zewnątrz było ok ale karabin nadal nie strzelał. wyciągnęłem silnik, który normalnie działał, sprawdziłem styki, okazało się ,że przy upadku stłukł się bszklany bezpiecznik.

Mam nadzieje że ten pomysł wam sie spodoba w szczególności osobom z plastikowym body

Jak ktoś ma karabin z gunfire to niech sie nie martwi rozbierać karabin (praktycznie nie ma gwarancji), a zamiast kleić obudowe czym kolwiek to lepiej se pin dorobić. Mam nadzieje że moja rada sie przydała

 

zapomniałem dodać, że bezpiecznik jest 15 amperowy i można go kupić w sklepie samochodowym

Edited by Prezes_____
Link to post
Share on other sites

Body od SRC ładnie pasuje a z ceną nie jest tak źle. Oczywiście trzeba trochę pobawić się pilnikiem i pokąbionować jak przytwierdzić "strzykawę" [sprężynę dokładnie] od emki, śruba + kropelka załatwiają sprawę, piny standardowe też wymagają obróbki pilnikiem ;]

Link to post
Share on other sites

Ten adapter prawie na 100% umożliwi instalacje systemu SIR do zwykłego metalowego body. Właśnie przez kretyńskie wykonanie tej podłużnej "szyny" nie da się zamontować metal body w S-Systemie z ABSowym korpusem. Ten adapter to poprostu przejściówka którą montujesz na szynie z metal body i następnie na niej przykręcasz szynę z systemu SIR.

Sam miałem S-System, ale nie miałem w łapkach tego adaptera więc to, że będzie pasowało to tylko bardzo mocne przypuszczenie.

Link to post
Share on other sites

Czyli teoretycznie kupując ten adapter i metal body (kupię PJ lub Dboys bo wtedy mam pewność że pasuje poza tym z tego robi się powoli skarbonka bez dna) dam radę założyć cały system RIS do tego i będzie w miarę wyglądać?

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie tak, ale za 200 złotych (czyli mniejszym kosztem) można na taiwangunie kupić konwersję RIS (jedna z niewielu rzeczy z tego sklepu z których jestem zadowolony...)+ coś na baterię (puszka PEQ lub inna kolba). Wyjdzie taniej niż przejściówka, chyba, że bardzo zależy Ci na tym, żeby replika pozostała S-Systemem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...