Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Walther P99 [HFC]


Recommended Posts

Witam,

 

wczoraj kupiłem Walthera P99 firmy HFC i ponieważ jest to mója pierwsza klamka mam kilka pytań.

 

1) Jak to paskudztwo rozebrać? Nie mam pojęcia jak go rozłożyć, a chciałbym go nasmarować. Poszukałem na forum, i natrafiłem na posta http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=910 o zacinaniu się tego modelu. Mój działa jak na razie w OK, tylko nieraz ostatniej kulki w magazynku "nie widzi" :)

 

2) Czy możliwe jest, że nie ma Hop-Up'a? Pytam, ponieważ zaglądając do wylotu nie widziałem żadnej gumki. Ma początku wylotu (tam gdzie ładuje kulkę przed wystrzałem) jest jakby jakaś wnęka... wydaje mi się, że tam powinna być gumka Hop-Up, wygląda tak, jak by jej nie było. Gdzieś na forum czytałem, że może się trafić sprężyna bez Hop-Up'a. Żeby to sprawdzić to i tak muszę rozłożyć klamkę :)

 

3) Czy tym "rozłożeniem" mogę stracić gwarancję? Czy w tajgunie mogliby się zorientować, że rozbierałem klamkę i odmówić gwarancji?

 

4) Nie miałem żadnej instrukcji, informacji, jakiejkolwiek kartki razem z pistoletem. Czy tam nie powinno być jakiejś instrucji obsługi? Miałem tylko fakturę i gwarancję...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OK, pod adresem http://www.wmasg.pl/zbrojownia.php?bron=57 znalazłem opis do rozbrajania modelu P99 firmy STTI:

 

odciągnąć zamek (powinien się zablokować w pozycji tylnej)  

wysunąć w dół tylną ściankę zamka  

zwolnić zamek, wyjąć magazynek i oddać pusty strzał  

zamek lekko odciągnąć do tyłu i opuścić blokadę w kształcie litery U znajdująca się ponad spustem  

ostrożnie wysunąć zamek do przodu  

Rozebranie samego zamka nie sprawi nikomu żadnego kłopotu i nie ma potrzeby tego opisywać.

 

Utknąłem na etapie:

 

ostrożnie wysunąć zamek do przodu

 

po prostu zamka do przodu się nie ba wysunąć :(. Zamek jest tak wylany, musiałby wyjść razem z lufą. Ten element "U", o którym mowa u mnie wysuwa się nawet bez odciągania zamka. Chyba są jakieś rozbierzności w budowie zamka w obu modelach albo ja coś robię źle :cry:

 

Poza tym teraz nie da się włożyć tylnej ścianki z powrotem do zamka, więc muszę go rozebrać :(

Link to post
Share on other sites

też mam Waltera P99 HFC i już się nauczyłem go rozbierać jeśli to cie jeszcze interesuje. A więc tak. Najpierw tak jak pisali należy zablokować zamek w pozycji naciągniętej i zdjąć nakładkę z tłoka z tyłu zamka. Następnie możesz zwolnić zamek i należy oddać pusty strzał bez magazynka. Teraz musisz wybić bolec zamka najbliższy od strony wylotu lufy (ja to zazwyczaj robię śróbokrętem precyzyjnym). Trochę siły w to trzeba włorzyć, bo bolec nie podda się łatwo. Jak już go wybijesz musisz po prostu zdjąć na dół blokadę zamka (powinna być przed spustem od strony lufy)(ja na początku myślałem że to blokada spustu :)) i zamek powinien sam zeskoczyć (tylko żeby ci nie spadł). Reszta rozbierania w sumie też polega na wybijaniu bolców. Ale trzeba troche pomyśleć, żeby nic nie zdynić. Jakbyś cos jeszcze chciał wiedzieć to pisz. Narazie.

Link to post
Share on other sites

A co do Hop-Up'a to ja go znalazlem dopiero po wywaleniu wszystkich bebechow na wierzch( Waltiego oczywiscie :wink: ) Siedzi on na lufie w taki sposow ze strasznie ciezko go zauwazyc jesli jej nie rozkrecisz(tak to nazwe, i mi sie do tego nie czepiac :D Sataram sie pomoc). Jesli do tego masz krotsza gume(co nie robi roznicy, to jej nie zobaczysz- chyba ze rozkrecisz wzystko) Mam nadzieje ze nie zakrecilem za mocno z tymi nawiasami :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wielkie dzięki :!::!::!: Piszę dopiero teraz, ponieważ mam ograniczony dostęp do internetu (czyli modem i oszczędzanie impulsów).

 

Bolce da się wyjąć (w co na początku zwątpiłem). Ja użyłem "zgniecionego wgoździa", szmatki do amortyzacji i młotka :lol:. Trochę to śmieszne, ale "ręcznie" nie mogłem go wyciągnąć.

 

Hop-Up też jest.

 

Co do mojej opinii, po kilku tygodniach zabawy, to pistolet jest naprawdę OK. Ma dużego powera (porównywałem już z Sturm Gougerem, P99 wypadł lepiej). Od kilku dni mam kulki 0,2 (ponieważ wcześniej strzelałem 0,12) i jak przetestuję nośność kulek, to dam znać...

 

Acha, jednyną wadą jest to, że znajomy (nie wiem jak to zorbił :( ) urwał mi sprężynę odciągającą spust, ale bez problemów sobie to naprawiłem :).

 

Co do wyglądu, to jest świetnie wyważony, idealnie leży w ręce i bardzo łatwo się go przeładowywuje. Niestety HFC nie ma licencji na P99 i oprócz braku oznaczeń zauważyłem kosmetyczne różnice w wymiarach niektórych części, ale mi to w ogóle nie przeszkadza :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Właśnie ja też mam problem z hop-up`em w moim P99. Generalnie gun jest świetny ale kólki są tak mocno podkręcone, że lecą mocno w góre. Raz szczeliłem w trawe a ona najpierw wyrównała (równolegle) do ziemi a potem nawet nieco w góre :?. Hop up nie jest regulowany więc niebardzo wiem jak bym miał temu zaradzić tym bardziej, że to mój pierwszy pistolet ASG. Może coś doradzicie ? Aha, jeszcze jedno. A mianowicie zamek powinien sie blokować w tylniej pozycji po oddaniu ostatniego strzału. Niestety tak było tylko po kilku pierwszych strzałach a potem już tylko gdy mu w tym pomoge ręką, co oczywiście mija sie z celem. Też macie podobne problemy ?

Link to post
Share on other sites
W moim p99 hfc tez zdarza sie ze zamek zostaje w tylnej pozycji mimo ze kulek w magu jeszcze jest. Nie wiem czemu tak jest :?

 

Pytanie jak narazie zostało bez odpowiedzi, sporadycznie zdarza się to też w moim waltherze z hfc. Może ktoś wie jak to naprawić..?

Link to post
Share on other sites

Mi zamek zostaje w tylnej pozycji po wystrzeleniu kulki ale tylko wtedy, gdy go naciagam prawa reka. Jak naciagam lewa to nie chce. Probowalem lewa reka uzywac wiekszej sily, bardziej go sciskac lub sciskac w jakims konkretnym miejscu ale nic ... dalej tylko prawa reka potrafie zablokowac zamek w tylnej pozycji. Dziwna sprawa ... a probowalem chyba 20 minut :P

Link to post
Share on other sites

hehe :) faktycznie dziwna sprawa, bo zdaje mi sie ze za to jest odpowiedzialny taki dzyndzelek na magazynku (po prawej stronie, jesli patrzysz od przodu), zapomnialem napisac, ze u mnie problemu juz nie ma. Naoliwilem sprezyne magazynka i nic sie juz nie zacina, wszystko dziala jak nalezy. Musze przyznac, ze moja p99 spisuje sie w boju jak narazie swietnie :)

 

Pozdro

Haju

Link to post
Share on other sites

Ja tez mam od 3 tygodni Walthera P99 HFC i sa pewne problemy.

Na poczatku zamek po ostatnm strzale sie blokował a teraz wogle sie nie blokuje.

Takze przy oddawaniu normalnego strzały blokował sie ale teraz to ustało.

natomiast czasami blokuja sie kulki.

Sam juz nie wiem która rzecz jest wada a któa zaleta.

Jak mozecie to pomózcie.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Zostawanie zamka w tylnej pozyci zależy od tego jak długo używasz "waltiego". Ja mam swojego od paźdiernika i prawa strona zamka, tam gdzie jest to wciecie na blokadę jest już tak starta że zamek zawsze wraca na swoje miejsce. nie robi mi to różnicy bo mam MP5A3 i po "krótkiego" rzadko sięgam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...