Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Walther P99 [HFC]


Recommended Posts

Ja mam swojego od paźdiernika i prawa strona zamka, tam gdzie jest to wciecie na blokadę jest już tak starta że zamek zawsze wraca na swoje miejsce.

 

Ozzi sprawdz jak tam u Ciebie z tym wcieciem, jezeli jest ok to najlepiej gdybys rozebral gnata i sprawdzil co z blokada zamka. Byc moze sie zablokowala i nie odskakuje do gory (w sumie to by tez mogla byc przyczyna zacinania sie kulek, bo jezeli 'dzyndzelek' przy ostatnich kulkach, nie moze podniesc blokady zamka to stoi w miejscu, w niestandardowej pozycji i przez to kulki nie maja dojscia do wyjscia?):?:.

 

Wszystko to niestety tylko moje luzne domysly, ale jezeli rozbierzesz p99 i sprawdzisz co i jak, to przeciez nic sie nie stanie.. :wink:

 

Pozdro

Haju

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i nadszedl ten moment ... poszla sie walic sprezyna spustu :( juz pierwszego dnia jak dostalem guna to sprezyna dziwnie trzeszczala i skrzypila ... w tajgunie proponowali, abym podeslal im guna, lub zebym naoliwil wiec sam naoliwilem(dostalem guna i zaraz go mam odsylac?? SIC!). Trzeszczal az dzisiaj poczulem luz w spuscie ... zdjalem to "zabezpieczenie" przed spustem i widzialem, ze ten haczyk ze sprezynki sobie chodzi luzno(nie jest o nic zaczepiony) a jak lekko dotknalem go srubokretem to odpadl :o i co teraz?? Odeslac do Tajguna czy sprobowac samemu naprawic??(kompletnie sie nie znam na gunach :P nie chce go calego rozsypac) HELP :cry:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

hej a jak rozwiazaliscie sprawę montarzy tej zaślepki z tyłu zamka? Gnata całego składam bez problemu ale jak po złożeniu chcę wcisnąć ta zaślepke (oczywiście zamek w tylnej pozycji) to tulejka w której tłok siedzi blokuje zaślepke i jest lipa... Może jakos inaczej się to składa?

Link to post
Share on other sites

Co do zostawania zamka w pozycji tylniej przy wiekszosci strzalow, to pistolet trzeba przeladowywac trzymajac go pionowo (tak ktos kiedys pisal na forum), a z wlasnego doswiadczenia wynika, ze trzymajac go poziomo, rowniez wiekszosc przeladowan odbywa sie normalnie.

 

U mnie ta zaslepka z tylu wlazla od razu.

Link to post
Share on other sites

Ja wiem czy na chama? Rozloze go zaraz i zobacze czy "na chama". :D

 

Ed. Wiec tak, na poczatku go wciskam, nie za mocno ale tak zeby gora dotykal zamka, wtedy jedna czesc "oslonki" powinna byc juz na miejscu a drugo odginamy/dociskamy/czy co tam chcesz "na chama", ale nie za mocno. :D

 

ps. Nie biore na siebie odpowiedzialnosci za wszystkie powstale w wyniku takiego postepowania szkody :twisted: .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Czy możliwe jest, że nie ma Hop-Up'a? Pytam, ponieważ zaglądając do wylotu nie widziałem żadnej gumki.

o ile wiem to niepowinno sie zaglądać do lufy nawet jeśli sie jest pewnym ze broń jest nienaładowana :P. Ale raczej ma Hop-Up ponieważ ja i kumpel mamy te same guny i jak rozebraliśmy jednego to miał to gumke choć niejestem na 100% pewien czy to HU

Link to post
Share on other sites

możesztak sprawdzić : zablokuj zamek w pozycji tylnej weź patyczek/wacik do czyszczenia uszu (czysty :P )i wtryń do lufu od tyłu oczywiście . powinieneś wyczuć hu lub sposub 2 weź taką diodową latareczkę do kluczy i przy zablokowanym zamku w tylnej pozycji zaświeć nią w tył lufy i spójrz w nią :idea:

Link to post
Share on other sites

Dziś dorobiłem HU w P99 z HFC.Jest tam na wlocie lufy gumka uszczelka, która być może miałaby być HU, ale jakoś nie jest. Dzięki niej kulka nie wypada z lufy. Uszczelkę rozpiłowałem, by kulka swobodnie wchodziła do lufy.Przed nią wypiłowałem rowek szerokości ok 1,5 mm tak by wchodziła uszczelka o średnicy ok. 7mm od zaworu. Następnie ściąłęm nadmiar gumy do średnicy uszczelki oryginalnej i okleiłem taśmą izolacyjną dla uszczelnienia przewodu lufy.Przy pierwszych testach HU sprawił się nadzwyczaj dobrze. Powietrze nigdzie nie ucieka, kulka leci prościutko do celu a i zasięg całkiem całkiem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

O co chodzi:

HFC produkuje trzy odmiany replik tego pistoletu - podstawową (P99), z tłumikiem (Lightning shooter VI) i z kompensatorem (Lighning shooter VII).

Mam pytanie czy te repliki różnią się bebechami od siebie, osiągami?? Czy tylko kawałkiem obudowy?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam trzy dni temu kupilem pistolecik w Tajgun a mianowicie P99 firmy HFC, model bez tlumiku. Zastanawia mnie jeden fakt - na wszystkich fotkach w sklepach i na wmasg sa na pistolecie oznaczenia HFC (w recenzji tego modelu oraz tego z tlumikiem na wmasg jest to nawet wymienione w tekscie). Natomiast u mnie nie ma zadnego napisu HFC, a w tych miejscach jest napis GUN (ze znaczkiem R - co by sugerowal, ze to nie HFC a jakas firma Gun - moze Cyber Gun?), dodatkowo na lufie jest spory napis AIRSOFT GUN. Z drugiej strony pistolet wyglada juz tak samo jak na zdjeciach wmasg lub tajgun.

Pistolet byl w firmowym pudelku HFC, takim jak mozna wszedzie na zdjeciach zobaczyc wiec z tym spoko, ale mogli przeciez podmienic pistolety. Pytam sie bo jestem nowicjuszem w ASG i dziwia mnie nieco napisy na tym moim modelu.

 

A oto fotki - wszytsko iwdac jak na dloni ;)

http://www.toya.net.pl/~carnage/p99p.jpg

http://www.toya.net.pl/~carnage/p99t.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...