Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 ICS klapka wyrzutnika łusek


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie!

 

Nabyłem replikę jak w temacie i trochę denerwującą sprawą jest ta nieszczęsna klapka wyrzutnika łusek. Odskakuje przy najmniejszym ruchu repliką. Ktoś walczył z tym i udało mu się to jakoś zabezpieczyć? Jakie skuteczne sposoby znacie na zlikwidowanie problemu? Przyznam, że z czasem staje się to irytujące :)

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem, w moim przypadku wystarczyło przypiłować trochę taki malutki haczyk na klapce. Przypiłowałem go w miejscu gdzie stykał się z wyrzutnikiem łusek, ponieważ przez to haczyk nie mógł zaskoczyć do końca aby mocna trzymać klapkę.

Link to post
Share on other sites

jeżeli już wymieniac to najlepiej na ICSa, bo niby wszystkie klapki podobne, ale nie wszystkie są wymienne na wzajem.

W sumieo to możesz też zastosować patent z magnesikiem takie coś jak w CA, czyli mały magnesik na klapce który przyczepi się do wyrzutnika łusek.

Link to post
Share on other sites

W swojej M4 ics też miałem ten problem. Załatwiłem go w jakieś 5 minut, a minanowicie wziołem taśme izolacyjną i obkleiłem nią ten zawias(brakuje mi słowa) na którym znajduje się sprężyna i sama klapka. W moim egzemplarzu winą tego wszystkiego były zbyt duże luzy między klapką a tym właśnie zawiasem przez co zatrzask nie był w pełni zaczepiony. Po tym zabiegu wszystko działa należycie 8)

Edited by rucznoi
Link to post
Share on other sites

Ja się dziwnie spytram - czy to jakiś problem że klapka się otwiera? W "ostrym" odpowiedniku też klapka jest otwarta podczas strzelania. Rozumiałbym całkowicie, gdyby to było G&P (bez jakiejkolwiek atrapy zamka) albo CA (z atrapą części zamka). Ale w ICSie jest ładnie wykonana atrapa całego zamka, więc to tylko dodaje uroku replice. U mnie ząbek zatrzaskujący klapkę całkowicie się kiedyś ułamał podczas transportu i nie przeszkadza mi to zbytnio :)

Link to post
Share on other sites

Ale to AEG a nie ostra. Ostrą zasyfisz to zginiesz a AEGa zasyfisz to sie w najlepszym wypadku zdziarga lufa.

 

Nie przesadzajmy, zresztą w ICS jest takie rozwiązanie, że nawet przy odciągniętej atrapie zamka i otwartej klapce nie tak strasznie mogłoby się zapiaszczyć bo jest tylko cylinder i hop siup, a "zamek" jest tak wpasowany między komorą a gearboxem że nic się dalej nie przedostanie - no oczywiście o ile się mu w tym nie pomoże :-P

 

A sprawna klapka sięprzydaje... Chodźby dla lansu :wink: A mnie bardzo irytowało jak przy strzale się otwierała.

Edited by rucznoi
Link to post
Share on other sites

Nie mogłem edytować więc przeprasdzam za podwójny post.

 

to wygląda mniej więcej tak:

 

c64e27b008465c00m.jpg

 

Mam nadzieje że widać - powiem tylko że to takie 2 wypukłe miejsca pomiędzy którymi jest sprężyna.

Musisz odmierzyć jakimś profesionalnym sposobem (okiem) gdzie oblepić taśmą, pamiętaj aby nie przesadzać bo ci nie wejdzie.

Link to post
Share on other sites

Bo właśnie tak jest w orginale, bo łuski przez dziury w przednim chwycie wyskakiwać raczej nie będą :roll: i pewnie to miał producent na myśli..

 

Nie musisz mi mówić jak jest w ostrej wersji, bo to wiem. A to że klapka się otwiera to wina źle spasowanych części, luzów itp. - w końcu to tylko zabawka.

Link to post
Share on other sites

U Mnie też się klapka otwierała samoistnie. I nie przeszkadzało mi to o tyle, ze jest otwarta, o ile że jest otwarta kiedy ona chce, a nie kiedy ja chce! Na szczęście zatrzask się połamał i dało mi to pretekst do dorobienia nowego. Z aluminium. Trochę pracy z pilnikiem i działa jak należy! Mogę sobie nawet ciepnąć beztrosko karabin na łóżko i klapka zostaje zamknięta.

Link to post
Share on other sites

U Mogę sobie nawet ciepnąć beztrosko karabin na łóżko i klapka zostaje zamknięta.

 

No właśnie to moje marzenie, otwierana klapka, fajny bajerek, ale nie przy każdym ruszeniu karabinkiem, jak zamknę ją to tak ma zostać, a nie żyć własnym życiem :)

Ok dzięki za odpowiedzi, zabieram się za modyfikację, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za odpowiedzi, zabieram się za modyfikację, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

 

Koniecznnie powiedz jak ci poszło ;-) Mi to zajęło około 40 min ale przez przypadek skorygowałem inny błąd a mianowicie latakie klapki na lewo i prawo względem zawiasu.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj obkleiłem ten zawiasik od klapki, było trochę problemów, żeby dopasować grubość warstwy izolki, tak, żeby bez problemu weszła w klapkę :) potem męczyłem się z ustawieniem sprężyny, tak, żeby była w pozycji fabrycznej i po 30 minutach nieudanej zabawy darowałem sobie montaż klapki. Dzisiaj powtórka :) Kurde nie mogę ustawić tej sprężynki tak jak była na początku :P

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj powtórka :) Kurde nie mogę ustawić tej sprężynki tak jak była na początku :P

 

Lol przecież to właśnie najłatwiejszy element całej tej zabawy... po porostu nakładasz zawias do połowy kalpki a wtedy już tylko nakręcasz sprężyne. I w sumie dopycasz zawias do końca i to wszystko. Zależy oczywiście jak to robisz, bo ja najpierw składam klapke, a dopiero na końcu montuję ją na replice.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj bawiłem się z tym i udało się, aczkolwiek nie jest do końca tak jakbym chciał. Klapka co prawda nie otwiera się przy każdym ruszeniu, ale ma momenty kiedy sama odskakuje :) Pozostaje mi jeszcze przypiłowanie tego zatrzasku, żeby lepiej się trzymał :)

Link to post
Share on other sites

Wiecie w czym jest problem? W blaszce oddzielającej GB od okna. Wyjmijcie sobie górny GB i zatrzaśnijcie teraz klapkę. Działa? Działa!

Można z tym kombinować, ale szczerze? Mi się nie chcę. Miałem TMa, to i tak latałem z otwartą klapką. W ICS postępuje tam samo.

Że się zabrudzi GB? Nie ma mowy! Tyle razy tyrałem nim i nic, blaszka skutecznie temu zapobiega. Ale jeśli komuś to przeszkadza, może kombinować dalej ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...