Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Letni mundur czołgisty


Recommended Posts

A tłumik to w jakim celu? Dla lansu? To nie lepiej wydać kasę na lepszy mundur?

 

Swoją drogą, to pomyśl może o flecktarnie albo o DPM - można kupić komplet na ciuchach za grosze, a na Allegro też tego nie brak. Za mniej niż 100PLN masz bardzo porządny mundur, o niebo lepiej maskujący niż ten czołgowy, który zresztą nie umywa się nawet do swojego poprzednika z grubej tkaniny...

Link to post
Share on other sites

Co do tłumika to planuję schować w nim lufę precyzyjną. O DPM też myślałem, ale wolałbym już dołożyć i kupić rip-stop WP np. taki http://www.allegro.pl/item327637101_mundur...178_104_86.html Dobrym wyborem wydaje mi się jednak ten czołgowy, bo kamizelka, kominiarka, hełm itd. mam w kolorze czarnym. No ale jeśli ten czołgowy to syf to lepiej wybrać coś innego, a mieć na dłuższy czas.

Link to post
Share on other sites

Jest to zwykły tzw. czarnuch. Należy to sobie wyobrazić bardziej jako ubranie robocze, niż praktyczny i wygodny mundur. Sam taki posiadam i jedynym fajnym bajerem jest lewa kieszeń udowa, która na wydłużne kieszenie na klucze, lub jak kto woli magazynki, rozmiaru MP5. Reszta to standartowa jakość polskiego munduru, z mniejszą ilością kieszeni i krytymi guzikami. Na temat Milteca sugeruje byś nawet nie myślał, bo jakość bywa różna, a ceny orginalnych używek przykładowo munduru BW są naprawe przystępne, jak już pisał kolega. Wskazany przez ciebie mundur polski też możne z czystym sumieniem polecić i cieszy się dużą popularnością wśród maniaków.

Link to post
Share on other sites

rip-stop wp 100 razy lepszy od tego czarnucha. Mam rip-stopa, widzialem czarnucha... wykonanie takie sobie, no i przede wszystkim kolor. Czarny nie ma zadnych wlasciwosci maskujacych w lesie, no i czarny, jak wiemy, przyciaga promienie sloneczne, tzn latem bedzie Ci goraco. Rip-stop lest lekki, przewiewny, mocny i w ogole cool ^^

 

a co do oporzadzenia to BOR uzywa czarnego szpeju na normalnych mundurach ;)

Edited by piachu
Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co czołgiście klucz w kieszeni, skoro i tak zestaw narzędzi jest w pojemniku na burcie wozu.

Co zaś do przeznaczenia kieszeni - czy opisując spodnie od Pantery napiszesz, że mają kieszeń na niezbędnik albo długopisy, choć projektant przewidział ją na coś zupełnie innego?

 

Dodam jeszcze, że w kieszeni czarnucha nigdy nie nosiłem kluczy, zaś w kieszeni pantery zawsze nosiłem to, na co jest przeznaczona.

Link to post
Share on other sites

Spytaj czołgiste :lol:

Ja tam do BWP czy MTLB bez kluczy nie wsiadam. Masz całkowitą rację i nie będę z tobą polemizował, ale takie są moje doświadczenia z praktyki. A różnicę między regulaminem, teorią a praktyką, oraz pojęciem logiki zna każdy, kto miał z wojskiem coś wspólnego.

Link to post
Share on other sites

 

Jest ok. Poza tym było już wiele razy o tym jak kupić tani i dobry mundur. Takie pytanie do reszty użytkowników, a szczególnie modów i adminów:

Może napisać porządny temat o tytule np. "Szukasz taniego munduru? Przeczytaj to" i napisać w nim, że jest coś takiego jak allegro i tam można dorwać za grosze dpm-y, flecki itp i da się go w przyklejone i zieloni nie będą co tydzień zakładać podobnych tematów.

Link to post
Share on other sites

Może coś pomogę.

 

Używam od pół roku ABDU Woodland, którego używają m.in. czołgiści i lotnicy. Jest on zrobiony z nomexu, jest cienki i całkiem przewiewny. Oczywiście nie jest tak przewiewny jak rip-stop i nie schnie tak szybko, ale latem spokojnie można wytrzymać i co najważniejsze nie niszczy się tak szybko jak te z rip-stopu. Sporo ludzi używa góry z rip-stopu, a spodni z nyco lub nomexu. Ponadto kamuflaż na ABDU jest bardziej taki pastelowy, dużo lepiej kamufluje niż "zwykły" Woodland. Jeszcze z wad to rozmieszczenie kieszeni może być mało fortunne, kieszenie zachodzą na nakolanniki i na wszelkie rzeczy na udach, ale dla mnie to nie jest duży problem.

 

Aha ABDU kosztuje zazwyczaj tyle samo co BDU.

Edited by Equil
Link to post
Share on other sites
Guest british

Ok, przepraszam za zamieszanie, jakie niewątpliwie wywołał mój post.

Radziłbym wziąć mundur 65/BOR, wymieniony wyżej, lub ew. wz. 124Z/MON, obydwa wykonane są z tkaniny rip-stop, zwanej również w Polsce tkaniną "snajper".

Edited by british
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...