Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle dla widzącego inaczej


Recommended Posts

Witam,

przejrzałem posty, ale nie znalazłem satysfakcjonującego rozwiązania.

Jak napisałem w topicu, noszę okulary i chciałabym dokonac zakupu gogli/okularów ochronnych (a może maski ??), które byłyby w miarę komfortowe w użytkowaniu w połączeniu z okularami ...

Nie interesują mnie na chwilę obecną rozwiązania profesjonalne

ale też ni chciałbym kupic czegokolwiek.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli mówiąc "rozwiązania profesjonalne" ? Bo mnie z tym stwierdzeniem nasuwa się laserowa operacja wzroku

mówiąc o rozwiązaniach "profesjonalnych" miałem na mysli np. przewijające się tutaj gogle Bolle, na etapie na jakim jestem w chwili obecnej wydanie 250 pln za takie gogle jest dla mnie mało atrakcyjne

 

a ja tam sobie przypominam ze było to wałkowane tysiąc razy

chylę czoło... ale samo stwierdzenie "było tysiąc razy" jest ...

a zresztą, skoro tak, i podczas szukania przeoczyłem coś, proszę podaj linka (linki)

albo spróbuj zapytać się w wyszukiwarce o topic w którym występują słowa "gogle okulary"....

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego, jakie masz okulary. Jeśli dość niewielkie, możesz śmiało kupować gogle, o których panuje "powszechna opinia" (jak ja nie lubię tego zwrotu :lol: ), że pasują na okulary. Jeśli posiadasz duże/nietypowe oprawki, radziłbym najpierw przymierzać gogle. Powinno być to możliwe w każdym sklepie ASG.

 

Pozdro :D

Link to post
Share on other sites

Czemu reklamujesz aukcje moderatora? :P

 

Chaos - mógłbyś zmierzyć szerokość oprawek swoich okularów? Chciałbym sobie kupić NVG, ale nie wiem, czy moje bryle do nich wejdą (w sumie zawsze mam Rx inserty z ICE-ów, ale sprawdzić nie zaszkodzi).

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego, jakie masz okulary. Jeśli dość niewielkie, możesz śmiało kupować gogle, o których panuje "powszechna opinia" (jak ja nie lubię tego zwrotu :lol: ), że pasują na okulary. Jeśli posiadasz duże/nietypowe oprawki, radziłbym najpierw przymierzać gogle. Powinno być to możliwe w każdym sklepie ASG.

 

Pozdro :D

właśnie, ale ta powszechan opinia, to raz jest na TAK a raz jest na NIE,

zakładając wątek miałem nadzieję, że wypowiedzą się użytkownicy :)

za co im bardzo dziękuję... i Tobie oczywiście również ...

 

 

 

Chaos - mógłbyś zmierzyć szerokość oprawek swoich okularów? Chciałbym sobie kupić NVG, ale nie wiem, czy moje bryle do nich wejdą

 

Mnie ten pomiar też by interesował :)

Link to post
Share on other sites

można dokupić u okulisty specjalne szkła korekcyjne (coś ala okulary na sam nos) dla osob ktore pracują w goglach ochronnych a potrzebują okularów korekcyjnych. cena mniej jak za normalne binokle. podejżewam ze ok 50zł i wtedy nawet normalne okulary typu ESS Ice czy te ze sklepu BHP będą pasowały doskonale

Edited by Flame
Link to post
Share on other sites

Obawiam się kolego że nie nosisz okularów korekcyjnych. Koszt takiego czegoś to min. ok 70 zł, bo to koszt samych szkieł nie wiem ile dolicza sobie okulista za ramki do tego bo o czymś takim nigdy nie słyszałem.

Link to post
Share on other sites

Drodzy Panowie...

Mam Hellstormy Blackhawka, Advancery V12 ESS (moje bryle elegancko pod nie wchodzą mimo, że są niskoprofilowe) i pewnie jeszcze pod setki gogli większość okularów wejdzie...

Więcej: w dużej części przypadków gogle nie będą zbyt mocno parować, ale parować będą same okulary... Mają one zajebistą zdolność zachodzenia parą...

Odkryłem nawet nowe prawo Murphy'ego: Okulary pod goglami (włączając w to szkła w dedykowanych oprawkach) zaparują przy najmniejszej możliwej wilgotności powietrza w najkrótszym możliwym czasie. Zmienne pod postacią antyfogów i innych shitów przyjmują w tych warunkach wartości dążące do zera (zaniedbywalne)...

 

Ale o antyfogach już było...

 

Jedynym dobrym rozwiązaniem wydają się:

- korekcja laserowa wady wzroku (kilka tysięcy złotych i trochę odwagi),

- ew. soczewki kontaktowe.

 

W grę wchodzi także możliwość zakupu gogli ESS z TurboFanem, ale wolę nie ryzykować wydatku kilku stów, aby przekonać się, że to jednak nie działa - a może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi goglami (pytam TYLKO OKLARNIKÓW - my jesteśmy bardziej poszkodowani przez los :wink: )?

Link to post
Share on other sites

Ja także należę to "gorzej widzącej" braci AS i z czystym sumieniem mogę polecić soczewki kontaktowe. Używam ich od jakichś 7 lat (czyli mniej więcej tyle ile trwa moje hobby) i jestem zadowolony. Jeśli ktoś nie potrzebuje nosić soczewek cały czas może kupić sobie jednodniowe (ewentualnie "poprosić" w salonie o próbki ;) ). Ja uzywam 3 miesięcznych optim (koszt pary soczewek ok 70 zł-powinno się je ściągaćna noc), paczka (30 szt.)jednodniowych soczewek kosztuje 60-80 zł. Nie wiem jak jest cenowo za jedną paręjednodniowych, gdyż nigdy mi to potrzebne nie było. Są też oczywiście miesięczne soczewki do noszenia ciągłego (Dzień i Noc) ale kosztowo nie wychodzą zbyt ekonomicznie, a w jednodniowych czy 3 m-cznych swobodnie można 2 dni pochodzić bez uszczerbku na widzeniu i zdrowiu.

Jeśli ktoś zamierza używać soczewek, to zalecana jest wizyta u okulisty (chodzi o dobranie średnicy soczewki - "standard" to chyba 8,7mm ale są też 8,4mm i inne). Jak już mamy soczewki to po przełamaniu odruchu zamozachowawczego w postaci zamykania oka gdy chcemy wsadzić sobie w nie palec, montujemy soczewkę i cieszymy się nieskrępowanym wyborem dowolnych gogli :).

Link to post
Share on other sites

Churchill_MD - Nie wiem jak z okularami ale NVG z wiatraczkiem nie są znowu takie fajne. Przy sporej wilgotności powietrza i tak zaparują, lepiej brać bezwiatraczkowe NVG i wyciąć z nich gąbkę. Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać? :)

 

Ja też teraz się borykam nad okularami. W praktyce jeszcze nie noszę (nie byłem jeszcze u okulisty ale mam problemy z przeczytaniem tekstów w TV). I zdecydowałem się na ESS ICE z wkładką, która także pasuje do NVG. Pomyślałem także, że ICE'y, będę używał na co dzień, więc uniknę dodatkowych wydatków na okulary "wyjściowe".

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...