Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie ma. Na moją uwagę że pozbawiono plecak całkiem przydatnego elementu usłyszalem że takie były życzenia klientów min w czasie dyskusji na forum knives.pl .

 

Swoją drogą dziwne podejście firmy. Przecieżjak komuśta kieszen nie leżała to mogl jej nie używać.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę, że raczej poszło o kwestię uproszczenia procesu produkcji a tym samym zredukowania kosztów. Makato miał zapewne dylemat: utrzymać cenę przez okrojenie plecaka czy tez zmniejszyć konkurencyjność podnosząc cenę.

 

A może http://www.azymut.waw.pl/sklep/produkt.php...1090&idg=25 choć domyślam się, że może ci nie pasować do mundurka.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

Właśnie 20-30 zł..., ale zauważ, że zbiegło się to mniej więcej z wprowadzeniem nowego mniejszego plecaczka. Bardziej adekwatnego do "camela". Powoli robi się z tego pewien system jak w Kifaru ;)

 

 

ps. Ja mam już bez kieszonki i jakoś mi to nie przeszkadza. Mam dosyć molle żeby przypiąć oddzielnie gdzieś camelbaga.

Link to post
Share on other sites

Znając Wisport i podobne firmy, pewnie można dogadać się w sprawie doszycia kieszeni... Cena wrasta, i być może taniej wyjdzie zamówić u znajomego RAID'a.

 

Wukasz - dzięki za namiar, plecak na oko wygląda ok tylko tych palsów brakuje :( W każdym razie ta pozycja poszerza horyzonty, bo jak pisałem nie jestem bynajmniej jakoś sztywno nastawiony na konkretny rodzaj.

Link to post
Share on other sites

Całe życie nosiłem wodę w PET'cie i akurat brak izolacji mi mniej dokuczał niż brak tego wężyka, dzięki któremu mogę pić nie ściągając plecaka ;)

 

Odnośnie kieszeni na camela w Wolverine'a tutaj pisze Makato:

http://ngt.pl/forum/%5Bplecaki%5D-arizzon-...ny-,5826,2.html

 

A co o tym sądzicie?

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2019

 

I jeszcze pytanie odnośnie Condora II:

http://www.military.pl/maxpedition_5m/maxp...i-od_3319t.html

czy plecy są tutaj jakoś utwardzone?

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Ja bym również wolał kieszeń, nawet nieizolowaną, tym bardziej że camelbak już mam. Dobry worek ma to do siebie, że można na nim usiąść (co praktykowałem) i nie puści wody.

 

Z drugiej zaś strony, w przypadku noszenia camela w kieszeni przy plecach zawsze mnie wkurzało to, że trzeba przepakować połowę rzeczy jak się chce go dopełnić/napełnić. Może w przypadku plecaka 32-litrowego ma to mniejsze znaczenie niż przy 70-litrowym, ale noszenie camela na zewnątrz jest warte zastanowienia ;)

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites
Z drugiej zaś strony, w przypadku noszenia camela w kieszeni przy plecach zawsze mnie wkurzało to, że trzeba przepakować połowę rzeczy jak się chce go dopełnić/napełnić. Może w przypadku plecaka 32-litrowego ma to mniejsze znaczenie niż przy 70-litrowym, ale noszenie camela na zewnątrz jest warte zastanowienia ;)

 

Ja tak często robię ze swoim camelbakiem z trzech względów: czasami po prostu mi się nie mieści wewnątrz 20-sto litrowego plecaka; aby dolać do niego wody wystarczy tylko odkręcić nakrętkę, bez wyciągania go z plecaka; przerobiłem sobie lekko szelki tak, aby można go było szybko odczepić od plecaka, np. w sytuacji gdy wychodząc na patrol zostawiam główny "bagaż" w bazie, ale chcę zabrać ze sobą swój zapas wody - pyk, pyk i camelbak już jest na plecach - pyk, pyk i jest z powrotem przytroczony :)

 

Jak to wygląda:

http://milsimkrakow.pl/galeria/albums/Krze...tn_IMG_0003.jpg

http://milsimkrakow.pl/galeria/albums/Krze...tn_IMG_0014.jpg

 

Natomiast na ostatnim milsimie po prostu nosiłem go na plecach pod plecakiem, co jest nawet OK, ale gdy nie jest napełniony na maksa, tylko ma w środku powiedzmy 1-1,5 litra.

Link to post
Share on other sites
Swoja drogą chcialbym wiedzieć kto byl taki mądry że sam kupil Wolverine z kieszonką na camela a innych już jej pozbawił. Bo nie sądzę zeby kupil teraz nową wersję tylko ze wzgledu na brak kiesoznki.

 

Napisze podobnie jak Wukasz - chodziło najprawdopodbniej o cięcie kosztów. Zreszta Makato właściciel Arizzon, stosuje kreatywne zbieranie danych tak żeby wyszło, że to kleint chciał gorszego, tzn. lepszego produktu.

podobnioe było z dużym Wolferinem, gdzie wygodne "koparkowe" wejscie do dolnej komory zmieniono na płaski zamek, też na życzenie klientów. Tylko dziwne, że żaden z nowoczesnych plecaków turystycznych już nie stosuje płaskiego wejścia.

Link to post
Share on other sites

Napisałem obie nazwy, o może ktoś go kojarzyć tylko pod jedną :) Gdy pierwszy raz zetknąłem się z tymi plecakami Janysportu, w środowisku harcerskim wszyscy mówili o nich "Groty", dopiero później od Strzelców dowiedziałem się o tym, że jest to Plecak Specjalny 20l :) (uchroniło mnie to w ostatniej chwili przed zakupem "harcerskiej" wersji tego plecaka z oczopląśnie złotym haftem na przedniej ścianie).

 

Tak, czy siak plecak polecam, ale z dzisiejszej perspektywy troszkę żałuję, że nie zainwestowałem w wersję 25-litrową.

Link to post
Share on other sites

Wolveriny rownają poziom, tyle że w dol...

 

Cóż, na razie nie ma za dużej konkurencji na rynku. Szukam jakiś alternatyw i naprawdę jest kiepsko. Jedyne sensowne rozwiązanie to Condor II Maxpedition (w tej klasie cenowej). Potem jest np. Camelbak BFM a potem Kifaru a to już nie na moją kieszeń :(

 

Jak się na to w ten sposób popatrzy, to Wolverine jest rzeczywiście atrakcyjny. W końcu musi być gdzieś kompromis między ceną a jakością i bajerami. A za samą produkcję w Polsce sporo się płaci.

Link to post
Share on other sites

Na allegro ostatnio widzialem cos ala rurka camela z nakretka do peta ;)

 

(...)

 

A nie czasem do butelki Nalgene? Widziałem też ostatnio w Rotterdamie w jednym outdorowym sklepie coś takiego w komplecie z butelką Platypus-em (nie jestem teraz pewny pisowni).

Link to post
Share on other sites

podobnioe było z dużym Wolferinem, gdzie wygodne "koparkowe" wejscie do dolnej komory zmieniono na płaski zamek, też na życzenie klientów. Tylko dziwne, że żaden z nowoczesnych plecaków turystycznych już nie stosuje płaskiego wejścia.

Przecież Kifaru tak robi i jest to całkiem fajne rozwiązanie, więc nie rozumiem tego zarzutu?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...