Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hejka ;)

 

Witam zastanawiam się nad plecakiem na milsimy, a konkretnie na wypady około 48h lub inaczej 2-3 dni. Myślę jaka pojemność plecaka byłaby najodpowiedniejsza.

W plecaku powinno się zmieścić: jedzenie (w miarę komfortowa ilość ;)) i woda (ewentualnie camelbak), ubranie (skarpety, spodnie, polar, koszulka, gore-tex i + jakieś inne ewentualne ciuchy np. 2 cieńszy polar), mały palnik z paliwem, +/- inne różne różności które są potrzebne w zależności od sytuacji i miejsca wyjazdu. Do tego na zewnątrz doczepiony (chyba że zmieści się do środka): śpiwór (mam kompaktowy), pałatka i karimata.

 

Proszę o pomoc w wyborze plecaka o odpowiedniej wielkości. Nie chce zbyt dużego. Mogą być opcje z doczepionymi kieszeniami (za pomocą systemu molle).

 

Myślałem o Janysport PP25 lub MIWO MOKRA ale boję się że może to być za mało (zwłaszcza patrząc na moje dość marne umiejętności w odpowiednim pakowaniu się xD).

 

Proszę o propozycję plecaków i wielkie dzięki za wszelką pomoc :)

 

POZDRO :D

Link to post
Share on other sites
Myślałem o Janysport PP25 lub MIWO MOKRA

Używam takowego Janysa i polecam na wyjścia do 48 godzin. Oczywiście wersja z cordury. Co nie zmieści się do środka, trafi na taśmy. Ten plecak + oporządzenie to wszystko, czego potrzeba na takie wypady.

Link to post
Share on other sites

Również zastanawiam się na kupnem plecaka. Mój 8-letni Campus Hiker 40 zaczyna szwankować, więc planuję kupno czegoś nowego do bitki i do wypitki. Czego oczekuję:

- pojemność 40 litrów (tak jak Hiker. Dla mnie jest to optymalna pojemność)

- koniecznie w woodlandzie (taki mundur obowiązuje w mojej drużynie)

- taśmy do montażu oporządzenia MOLLE

 

Zastanawiam się nad Tasmanian Tiger Mission Bag

 

Chętnie poczytam o nim jakieś opinie.

Czy kamuflaż nie odbiega za bardzo od US woodlanda? Czy może różni się drastycznie?

Link to post
Share on other sites
Będe miał troche dłuższych wypadów (okolo 2 tygodni) i zastanawiam się który plecak lepszy- SPEAR Main czy ILBE Main? Jakieś rady od użytkowników? Jak one się sprawuja?

 

Dopiero teraz, bo wcześniej mi umknęło.

 

SPEAR UM-21 to wielki plecak o pojemności około 100 litrów, standardowe ILBE to ~70 są to więc dwie różne klasy plecaków.

 

Jeśli chodzi o wygodę to ILBE jest wygodniejszy niż SPEAR. Nosiłem oba (testowe ILBE z Arc'teryx'a i plecak Gregory dla USMC oparty o SPEAR) i szczerze mówiąc polecam ILBE.

 

A może plecak alice ? On ma chyba coś koło 50'tki l.

Chłopak pisze, że chce PALSy. Polecam jakiegoś Three Day Pack'a - Eagle, LBT, Tactical Tailor a ostatecznie Blackhawk. Pewnie będzie ciężko o Woodland, bo już większośc firm nie robi w tym kamuflażu, ale jak zakręcisz się na ebay'u to pewnie coś trafisz. Ostatecznie Patrol Pack/Assault Pack z oporządzenia MOLLE II.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...