Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Rozejrzyj sie za Wolwerine W32, spełnia Twoje kryteria cenowe (nawet jezeli chciał byś w MC). Miałem okazje ponosić troche ten plecak i w porównaniu np. do Miwo jest o wiele wygodniejszy i sztywniejszy. W porównaniu z Linchpinem, wg mnie wychodzi bardziej na "+" pod względem wygody. Kolejny pozytyw to jest to plecak cały modułowy (plasy), co za tym idzie mozesz zwiekszac pojemnośc i masz szerokie pole manewru pod wzgledem rozmieszczenia kieszeni.

 

W zestawie z linchpinem masz wklad, tutaj musział bys dokupić, wiec mogło by cię wyniesc łącznie jakies 550-600zł.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmmm.. podczas strzelanek wszystko to co nie zmieści mi się na racka + coś na przebranie jeżeli potrzeba + CB thermobaka. Po cywilu to co potrzebne do danego wyjścia.. Ogólnie lubię nosić plecak wiec wykorzystywany byłby w miarę często i ciężko mi określić co konkretnie w nim będę nosił bo to zależy od sytuacji :)

 

Teraz jak przeglądałem ofertę tych wszystkich plecaków to zobaczyłem jeszcze ten S20 od MTG. Co prawda inna klasa plecaków ale tez jakoś zwrócił moja uwagę... :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

Urokiem Linchpina jest to że lepiej się nadaje do "cywilnego" zastosowania w wersjach jednokolorowych - brak PALS (podobnie jak w używanym przeze mnie na codzień http://www.camelbak.com/Military-Tactical/Packs/Urban-Transport.aspx ) wygląda mniej "militarnie" niż jakikolwiek Wolverine. Co do wygody to o wiele bardziej wolę Futura Harness niż to co oferuje Wisport/Arrizzon - więc tu wiele zalezy od indywidualnych preferencji.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Nie ma to jak pytać, a zakupić coś innego. Motherlode to plecak klasę niżej jeśli chodzi o system nośny i ogólną wygodę. W dodatku mogłes dołożyć bodajże 30 zł i mieć nowszą wersję z lżejszej Cordury. No ale skoro już podjąłeś decyzję... Na pewno nie zawiedziesz się na Camelbaku, jednak mogłeś wybrać 40 zł droższe rozwiązanie w postaci Linchpina. Poczułbyś wygodę Futura Harness, systemu o którym wspomniał Kecz, szczególnie jeśli chcesz używać plecaka w cywilu czy z chestem.

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

@Mati13k przecież nie zrobiłem tego specjalnie i powtarzam ze w wyborze pokierowałem się tymi palsami i możliwością rozbudowy... przyjdzie jutro MOTHERLODE wiec zobaczę jak się go nosi z obciążeniem i bez w pełnej konfiguracji z rackiem. Jeżeli będzie średnio wygodny to go zamienię na LINCHPINA z systemem nośnym MR.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Jak już napisałem - Twój wybór. Po prostu Twoja strata, że nie wziąłeś Linchpina od razu (moim zdaniem przynajmniej). Masz możliwość odesłania bez podania przyczyny w ciągu tygodnia (przesyłka na Twój koszt) więc zawsze masz jakąś opcje. Miłego użytkowania.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam

 

Potrzebuję plecak >100l kilka razy korzystałem z największego bergana (tak wykorzystywałem całą jego pojemność) ale to co w nim jest ciężko nazwać chociaż namiastką systemu nośnego atlas minimalnie lepiej ale to wciąż nie jest to czego można oczekiwać po plecak takiej wielkości

czy ktoś może polecić coś sensownego w tym rozmiarze plecaka?

 

Czy ktoś się orientuje jaką ma pojemność plecak pack main molle II na ramie 4gen. z pokrowcem na śpiwór carrier sleep system (to jest to samo co waist pack?) i bocznymi kieszeniami, czy można podłączyć do niego patrol pack molle II, jak się sprawdza takie coś?

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi

 

O czymś takim jak kropki i przecinki słyszałeś kiedykolwiek?

Link to post
Share on other sites
Potrzebuję plecak >100l kilka razy korzystałem z największego bergana (tak wykorzystywałem całą jego pojemność) ale to co w nim jest ciężko nazwać chociaż namiastką systemu nośnego atlas minimalnie lepiej ale to wciąż nie jest to czego można oczekiwać po plecak takiej wielkości

czy ktoś może polecić coś sensownego w tym rozmiarze plecaka?

 

Do czego ten plecak potrzebny?

Co ładujesz do środka?

Czy na pewno to wszystko jest Ci potrzebne?

Jeśli śpiwór zajmuje pół plecaka to może czas poszukać nowego śpiwora?

 

Plecaków wojskowych o podobnej pojemności jest trochę na rynku - MR, Granite Gear, Arcteryx, Kelty, Norrona, Wisport, Arrizon... Kwestia przeznaczenia, preferencji osobistych i zasobności portfela.

 

Czy ktoś się orientuje jaką ma pojemność plecak pack main molle II na ramie 4gen. z pokrowcem na śpiwór carrier sleep system (to jest to samo co waist pack?) i bocznymi kieszeniami, czy można podłączyć do niego patrol pack molle II, jak się sprawdza takie coś?

 

Od końca: zestaw Main Pack + Patrol Pack nie sprawdza się dobrze podczas dłuższego marszu. To raczej rozwiązanie na krótkie odcinki (głownie chodzi o środek ciężkości). Waistpack to zupełnie co innego od pokrowca na śpiwór.

 

Jeżeli koniecznie MOLLE to raczej MOLLE II Large Main Pack - jednokomorowy a nie Main + Carrier.

Link to post
Share on other sites

O czymś takim jak kropki i przecinki słyszałeś kiedykolwiek?

 

Rozumiem, że chodzi o znaki interpunkcyjne, tak?

Słyszałem, a nawet je znam; przez 18 lat różnej maści "uczeni" walczyli z tą "chorobą" u mnie i uznali za nieuleczalną, w dalszym ciągu jak je stosuje to często niezgodnie z zasadami ich stosowania.

 

 

Śpiwór faktycznie zajmuje trochę miejsca i troszkę waży, jest to śpiwór modułowy US, poza tym w plecaku jest komplet szwedów, gore-tex, woda 3l, jedzenie, bielizna, dodatkowy polar, ponczo z gumami, siatka maskująca, jedzenie, sprzęt do obserwacji, saperka, materiały do zasadzi, maskałat, karimata i jakaś drobnica

wszystko zajmuje sporo miejsca, a przy urazach kręgosłupa potrzebuję czegoś wygodnego co pozwoli odciążyć plecy i komfortowo przenieść ciężar na biodra.

Plecak używam w połączeniu z kamizelką FLC.

Myślałem nad Arizzon Wolverin 90 lub Wisport Raccon 85 lecz nie wiem który będzie lepszy(system nośny)

Edited by rat_med
Link to post
Share on other sites

Wolverinem nie miałem się okazji bawić, ale z Wisportowymi plecakami miałem styczność dłużej. Generalnie system nośny jest prosty i nieskomplikowany, całkiem wygodny.

 

Kwestia śpiwora to temat rzeka - najlepiej kupić dwa, zimowy i na ciepłe pory roku. W przypadku pierwszego, zainwestuj w puch naturalny oraz dobry worek wodoszczelny, jeśli chodzi o drugi to wystarczy syntetyk. Warto pomyśleć o dodatkowej wkładce z jedwabiu.

 

Zależy jakie masz wymagania:

- zakres temperatur, w których będziesz go używał,

- warunki terenowe,

- rozmiary śpiwora,

- kasa.

 

Wejdź na NGT.pl i tam powinieneś znaleźć odpowiedź na pytania dot. śpiwora.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o jego wymiary i masę?

Jaki śpiwór będzie lepszy (potrzebuję komfortu cieplnego i wytrzymałości)

Tak, chodzi o jego wymiary i masę. Modulak jest fajny - mam obie wersja - ale pod warunkiem, że nosisz tylko patrola, ewentualnie wozisz całość samochodem. W całości jest zbyt wielki i ciężki, a współczesne śpiwory turystyczne oferują znacznie większe możliwości przy o wiele mniejszych rozmiarach i masie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...