Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Doszly mnie słuch ze jest mozliwy zabieg aby stworzyc dobra snajperke.

A dokładnie ze kupuje sie tanią snajpe, i w sadza sie do niej czesci Lay Lax, i za około 1700zł otrzymuje sie dobra szczelną snajpe.

Podobno czesci pasują do wielu tanich snajpek, wiec wymienia sie wszystko i uzyskuje sie dobrą snajperke..jednak pytam sie bo nie wiem czy to prawda.

Wiecie coś na ten temat??

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli przez "tanią snajperkę" rozumiesz np. VSR TM to owszem. Jeśli chińczyk to odpuść sobie, strata pieniędzy. ;)

 

Tu bym dyskutował. Czy w chińczyku czy w TM'ce i tak trzeba wymienić prawie wszystkie części wewnętrzne. Więc po co płacić za części, które będą leżały na półce. Tu w gre wchodzi przede wszystkim estetyka wykonania.

Poza tym jak sam możesz zaobserwować chociażby na przykładzie Warriora, ludzie pakują tam różne, markowe części z bardzo dobrymi efektami.

Link to post
Share on other sites

W chińczyku musisz wymienić jeszcze komore

HU, czasem cylinder i rączke przeładowania.

No i wykonanie zewnętrzne chińskich replik jest bardzo dalekie od ich markowych wzorów. Np. kiepskiej jakości łoże, szybko schodząca farba, źle zgrzane połówki łoża(widać szpary i nadlewki).

Żeby z chińczyka zrobić dobrą snajperkę nie tylko taką która dobrze strzela ale i dobrze wygląda musisz wymienić po prostu wszystko, za wyjątkiem kilku śrubek, no i czasem lufy zewnętrznej.

Link to post
Share on other sites

Mi zaelzy na jakiejs niezłej snajpie w okolicach 2000zł, i szukam mozliwosci w jakie mozna te pieniadze wydac, a chodzi mi o sprezynowe snajperki.

Rozpatruje równiez:

-M24 CA

-VSR G-Spec TM(ktos wie jak to sie tuninguje???)

-SWD King Arms

 

M24 podobno sie sypie, a co do VSR nie wiem jak i za ile sie go tuninguje.

Mam wrazenie ze swd jest najkorzystniejszą pozycją za tę cene..jednak moge sie mylić bo zupenie nei znam sie na replikach snajperskich ..doradzcie cos!

Czy tak jak w temacie wymienic bedechy na LayLax z jakiejs tańszej snajpy?

Z góry dzieki za informacje.

Link to post
Share on other sites

SWD tyle ze Atoza mozna tanio znalezc na allegro ostatnimi czasy.

 

M24- pocztaj forum, popytaj sklepy- pobno mozna tanio ja ztuningowac do 540fps malym kosztem.

 

VSR- na milosc boska SZUKAJ!!!

 

Modow z gory pryepraszam za brak polskich znakow- jestem za granica.

Link to post
Share on other sites

Szukałem duzo na temat m24 i VSR..jedkan nikt nie daje jednoznacznej odpowiedzi..przeszukałem w h*j stron i kazdy temat cignie sie rozwazniami na rózne tematy..jednak za długo i bez konkretów.

Na temat SWD udąło mi sie znajsc dosc informacji ze ejst to dobry i godny polecenia sprzet, o VSRce tak samo..jednak tunin jest bardzoej skomplikowany nic w swd co bardzoej mnie nakłania do kupienia rosyjskiego sprzretu.

Ale prosze tylko o opinie...krótką i zwiezła zamiast czytanie ogromnego forum i samodzielnych rozmyślań.

A ze sam nie jestem obeznany w tego rodzaju spzrecie prosze o mała porade.

 

SWD(ok. 600fps) vs. M24(540fps) vs. VSR (xxxfps)

Link to post
Share on other sites

Wypowiedziałem sie już na temat VSR niskim kosztem parę tematów niżej, konkretnie "quasi snajperki, bazy do tuningu".

Żebyś nie szukał powtórzę:

 

"Jesli sie chce tuningować coś z niską ceną to raczej VSR11 HFC. Jest w pełni kompatybilna z VSR Marui.

Kolega zbudował z niej snajpe w taki sposób:

Karabin - 380 złotych

Zero trigger z tłokiem - 500 złotych na mg.pl w swoim czasie.

Gumak Nine Ball - 60 zeta

Sprężyna Laylaxa (jakaś mocna) - chyba około 80 złotych.

Prowadnica do niej - 40 zeta

Montaże i lunetka - nie pamiętam ile

Szyna - 60 zeta"

 

Lufe sam sobie dolicz bo nie wymienialiśmy u kumpla.

Link to post
Share on other sites

Wypowiedziałem sie już na temat VSR niskim kosztem parę tematów niżej, konkretnie "quasi snajperki, bazy do tuningu".

Żebyś nie szukał powtórzę:

 

"Jesli sie chce tuningować coś z niską ceną to raczej VSR11 HFC. Jest w pełni kompatybilna z VSR Marui.

Kolega zbudował z niej snajpe w taki sposób:

Karabin - 380 złotych

Zero trigger z tłokiem - 500 złotych na mg.pl w swoim czasie.

Gumak Nine Ball - 60 zeta

Sprężyna Laylaxa (jakaś mocna) - chyba około 80 złotych.

Prowadnica do niej - 40 zeta

Montaże i lunetka - nie pamiętam ile

Szyna - 60 zeta"

 

Lufe sam sobie dolicz bo nie wymienialiśmy u kumpla.

 

A jaki kolega ma zasieg i wogóle osiagi na tym sprzecie?

Link to post
Share on other sites

Wpisz w google.com "Vsr- 10 laylax" albo coś w tym stylu i będzie.

 

Ja osobiście czysto teoretycznie przerobiłem już i wyliczyłem, praktycznie trzy modele karabinków popularnych na polskiej scenie asg.

 

M24, lufa precyzyjna 220 zł, zestaw cylindra, sprężyny, prowadnicy i tłoka CA 480 zł, wzmocniona gumka Hop- Up gurader 60 zł i stalowa rączka przeładowania 170 zł, ewentualnie Bipod no i oczywiście luneta.

 

APS 2/96, Można wcisnąć zestaw CA za 480 zł i Trigger Zero, a można operzeć się na komponetach Laylax.

 

Vsr-10 pro sniper, i to jest teraz mój faworyt. Na start wydajesz 690 zł, ale potem jest drożej, z tym, że za 2200- 2500 zł (kupując w Polsce i płacąć jak za zboże) masz karabin oparty na "najlepszych" komponentach. Wszystko Laylaxa, w tym teflonowy cylinder, który to wg zagranicznych maniaków sprawia, iż replikę naciąga się łatwiej, Trigger Zero i wszystkie prec lufki, prowadnice, tłoki prometheusa i laylax, gumka twarda od tokyo marui...

 

A dlaczego pro sniper, bo po pierwsze jest tani, a po drugie do tej repliki naprawdę zrobiono dużo dodatkow, m.in teraz jest osada M40A3, bull barel ze "żłobieniami" lub "gładki", wszlekiego rodzaju gumeczki itp. i masa innych komponentów dostępnych co prawda nie w Polsce, ale zawsze masz alternatywy.

 

Oczywiście na foreign stronach piszą, że można wymienić tylko trzy elementy spustu na wzmocnione co będzie kosztem 200 zł i tu mam pytanie. W czym TZ będzie lepszy. Napewno musi być jakiś plus płącenia 100% więcej. Może jest po prostu bardziej przewidywalny i miękki, a do tego pozwala wcisnąć nawet 650 fps? Ktoś strzelał z repliki wyposarzonej w TZ?

 

Jednym argumentem może być ten, który przytoczył Amerykanin, a mianowicie fakt, że zamontowanie tych 3 części jest o wiele, wiele trudniejsze niż po prostu wsadzenie całego, nowego systemu spustowego.

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites

Fakt: wsdzenie searów wymaga odkręcenia 5 śrub a ZT tylko 2! w tym jest łatwiejsze... I trzykrotnie droższe.

 

A dlaczego pro sniper, bo po pierwsze jest tani, a po drugie do tej repliki naprawdę zrobiono dużo dodatkow, m.in teraz jest osada M40A3, bull barel ze "żłobieniami" lub "gładki", wszlekiego rodzaju gumeczki itp. i masa innych komponentów dostępnych co prawda nie w Polsce, ale zawsze masz alternatywy.

 

W G-specu te same elementy pasują ale masz tłumik gratis i lepszą "cooking handle" czyli rączkę zamka.

 

Oczywiście na foreign stronach piszą, że można wymienić tylko trzy elementy spustu na wzmocnione co będzie kosztem 200 zł i tu mam pytanie. W czym TZ będzie lepszy. Napewno musi być jakiś plus płącenia 100% więcej. Może jest po prostu bardziej przewidywalny i miękki, a do tego pozwala wcisnąć nawet 650 fps? Ktoś strzelał z repliki wyposarzonej w TZ?

 

NA samych searach cięzej o wiele sie przeładowuje (zamyka zamek) oraz spust jest twardszy. Na searach od deep fire (pierwszy i drugi tylko) sprężyna 170 działa.

Link to post
Share on other sites

Ktoś napisał, ze sp170 można do wzmocnionych searów.

PRÓBOWAŁEŚ??

Ja próbowałem. Nie da sie. Seary przy napiętej sprężynie pchają tłok na ściankę cylindra tak mocno, że ledwo idzie odepchać cylinder do przodu.

Nie bez przyczyny element łapiący tłok, pojawiający sie w mechanizmie do mega tuningu jakim jest Zero Trogger sterczy pod kątem prostym.

Link to post
Share on other sites

A co do zasięgu tego co opisałem: na sp170 przkraczał 80 metrów spokojnie. Dalej mój nędzny wzrok nie widzial kulki. Potem okazało się, ze te 80 metrów to max jaki da stockowa lufa. Ale moc pozwalała na wiele więcej. Także myślę, ze z precką byłoby naprawde super.

Link to post
Share on other sites
Ktoś napisał, ze sp170 można do wzmocnionych searów.

PRÓBOWAŁEŚ??

Tak sie składa że owszem. Mam to właśnie u siebie. Wiadomo że ZT lepszy, lekki i łatwo sie przeładowuje ale kosztuje 5 razy więcej! A na searach śmiga :) 80m to jednak przesada, na precce systemy tyle nie ma skutecznego.

 

W takim razie po co mi tłumik, dla picu icon_smile.gif?
Do tej pory myślałem że tłumi służy a) do tłumienia lub b) do chowania dłuższej precki.

 

Jak chowasz w nim lufę?
Już tłumaczę. Kiedy lufa wewnętrzna jest zbyt długa w stosunku do zewnętrznej, ta pierwsza wystaje. Aby nie wystawała na powierzchnię w lufie zewnętrznej pokrytą spiralnym nacięciem (gwint) nakręcamy odpowiadającą powierzchnię pokrytą spiralnym nacięciem (tylko od zewnątrz) na tłumku. Powoduje to że lufa wewnętrzna (tak, tak!) znajduje się weń i nie wystaje!! Sukces!!!

 

 

80 metrów to max jaki da stockowa lufa.
Nie uwierzę jak nie zobaczę. 80m na lufie 6,12mm długosci 430mm (lub 303 jeśli to G-spec)?
Link to post
Share on other sites

Faktycznie, pisałeś o vsr-11. czyli lufa o ile pamietam 430mm (zgadza sie?). Hmm to może weź miarkę, odlicz 80m i postrzelaj do kartki A4 (90% trafień w A4 można nazwać skutecznym ogniem), taka prośba.

 

A co do zasięgu tego co opisałem: na sp170 przkraczał 80 metrów spokojnie. Dalej mój nędzny wzrok nie widzial kulki. Potem okazało się, ze te 80 metrów to max jaki da stockowa lufa. Ale moc pozwalała na wiele więcej. Także myślę, ze z precką byłoby naprawde super.

 

Poldeck nie napisał nic o zasięgu skutecznym, a jak napisał że "80m to max" to znaczy że kulka dolatywała na 80 metr, nie dalej.

Link to post
Share on other sites

odlicz 80m i postrzelaj do kartki A4 (90% trafień w A4 można nazwać skutecznym ogniem)

 

Od kiedy to tak. Ogień skuteczny oznacza możliwość skutecznego trafienia ( tak, wiem, masło maślane ) w człowieka z określonego dystansu, ergo celem powinna być przykucnięta sylwetka ludzka a nie kartka A4 ;)

Link to post
Share on other sites

Dexterkrak

 

"Jak chowasz w nim lufę?" to nie było pytanie o wytłumaczenie, tylko ironia... Pisałeś, że zaletą VSR-10 gspec jest tłumik, bo prosniper go nie ma. Tylko po co Ci tłumik jak to samo wsadzisz w lufę od prosnipera, a po dokupieniu bullbarrela i tak wymieniasz prawie wszystko. Zostaje tylko osada, któą można zastąpić najnowszą M40A3 za 333 USD na wgcshop.com. Więc, ehh...

A Bullbarrel masz tutaj:

 

http://www.x-fire.org/vsr10/e.vsr10_main.html

 

Do tego można kupić rączkę przeładowania First Factory wzmocnioną, zarówno do Gspeca, jak i zwyklęj vsrki i kolejny problem znika.

 

http://www.airsoftforum.com/board/index.ph...;#entry17655019

 

Tak na dobrą sprawę to nawet nie trzeba kupować VSR, tylko wszystkie części, wraz z blokiem z aluminium, bullbarrel, bebechy itp. i jest karabinek...

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites
Tylko po co Ci tłumik jak to samo wsadzisz w lufę od prosnipera, a po dokupieniu bullbarrela i tak wymieniasz prawie wszystko.
Ale co ma lufa zewnętrzna czy wewnętrzna wspólnego z tłumikiem? Po prostu plus dla G-speca bo go ma, i już. A (jak sam napisałeś) jak wymienisz lufe zewnętrzną na dłuższą to bedziesz "tak czy srak" mógł wsadzić dłuższą wewnetrzną... i jesteś o tłumik do przodu.

 

po dokupieniu bullbarrela i tak wymieniasz prawie wszystko
Tzn znów: co ma bull barrel do reszty elementów? Możesz zamontować bull barrel bez wymiany czegokolwiek, nie widze problemu...

 

Do tego można kupić rączkę przeładowania First Factory wzmocnioną, zarówno do Gspeca, jak i zwyklęj vsrki i kolejny problem znika.
Ale... jaki problem? Pozatym rączki sa wymienne pomiedzy g-specem a pro sniperem wiec "do Gspeca, jak i zwyklęj vsrki" troszkę sie nie trzyma kupy.

 

Po prostu: VSR to lepsza i bardziej przyjazna do tunningu snajpa niz większość jej wirtualnych użytkowników sądzi. Kup, pogrzeb w niej ze 2 lata i wypowiadaj się na temat jej tunningu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...