Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ktoś napisał, ze sp170 można do wzmocnionych searów.

PRÓBOWAŁEŚ??

Ja próbowałem. Nie da sie. Seary przy napiętej sprężynie pchają tłok na ściankę cylindra tak mocno, że ledwo idzie odepchać cylinder do przodu.

Nie bez przyczyny element łapiący tłok, pojawiający sie w mechanizmie do mega tuningu jakim jest Zero Trogger sterczy pod kątem prostym.

?

Ja na 170sp tyle przestrzelałem, że ubiła się do ok 120sp. Ponad 12000kulek. W tym czasie wymieniłem tylko piston sear bo tamten był zrobiony ze słabszej stali i się starł. Części robiłem sam, kopia TM. Jeyne co mam normalnego to tłok laylaxa który z resztą też jest ze słabej stali. Reszta niżej ma tłoki mojej produkcji.

Kumpel ma 170sp, części robione przeze mnie. Ciągnie mu już od prawie roku bez problemu.

Drugi kumpel na 130sp też na moich częściach od ponad roku, prawie zero czyszczenia i samrowania w środku i też bez problemu ciągnie.

 

Ostatnio kombinowałem ze sprężyną 300%DF też ładnie działa i 0 zużycia mechanizmu. Niestety szybko się ubija.

 

Za 1200zł możesz mieć naprawdę dobrą snajperkę ok 550-600fps.

Jest to TM czyli b. dobry HU i bardzo dobra szczelnosć, wykonanie zewnętrzne też na wysokim poziomie. Seary DF spokojnie wytrzymają 170sp do tego tłok z nierdzewki u jakiegoś tokarza + prowadnica. No i do całości precka.

Mimo wszystko w TM'ie jest dobry HU więc już przy sprężynie 150sp (ok 500fps) będziesz mieć zasięg taki jak inne repliki prz 550-570fps'ach.

Kiedy zrobisz tłok z hamlucem aerodynamicznym głośność wystrzału drastycznie spadnie. Z 30 metrów przy 150sp będziesz kompletnie niesłyszalny. Do tego w przypadku G-speca tłumik zrobi swoje. Przy takiej prędkości wylotowej nabiera znaczenia. Przy prec lufie 430mm połowa tłumika spokojnie zostaje do tłumienia i dobrze spełnia swoje zadanie.

 

na sp170 przkraczał 80 metrów

Ja przy dobrym spasowaniu części i bardzo dobrej szczelności na 120sp spokojnie 50metrów wyciągam co mnie w pełni satysfokcjonuje i do tego mam pewność że nie zrobie z kumpli mielonki o samku kompozytu.

 

Ta replika ma naprwdę duży potencjał niedoceniany przez wielu. Wszyscy myślą że snajper żeby mieć przewagę musi mieć 700fps i 5 broni bocznych. Do bycia nim spokojnie wystarczy 450fps, dobry kamuflaż i dobre wyciszenie broni.

Edited by Rudy102
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czy próbował ktoś dobrabiać cześci do snajperek? Np: do tanich chińskich snajperek?

Chodzi mi o to czy nie wyszło by taniej kupić jakąś snajpekre za 200zł i i tokaza wytłoczyć wszystko co jest konieczne do wymiany jak cylinder, rpowadnica i te inne. A kupić tylko dobrą precke, spręzyne i gumke HU. Nawet jakby zaśpierwał za robote 700zł to i tak taniej wyjdzie niz wydawać 1000zł za snajpe TMa czy maruzena i władować w nią jeszcze 2000zł.

Co myślicie o czymś takim?

Możliwe ze to głupie pytanie ale jesli chodzi i karabiny snajpersie a tym bardziej o tuning to jestem strasznie ciemny :-F

Link to post
Share on other sites

Ja do mojej już chyba wszystko dorobiłem..a przynajmniej cały czas dorabiam.

 

Mam Warriora.

 

Dorobiłem sam :

 

- Zerro triger kompletny

- tłok

- prowadnica

- tłumik dzięku do zabudowy lufy wew.

 

Obecnie dorabiam :

 

- cylinder

- głowica cylindra

- mocowanie zespołu cylindra do rączki naciągu.

 

 

Dokupiłem :

 

- komora hop-up PDI

- prec lufa KM head 650mm

- głowica tłoka.

- spręzyna M190

 

 

Nawet nie chcę liczyc ile zaoszczędziłem.

Wszystko wykonane z wysoko gatunkowej stali.

 

Teraz robię to samo dla kumpla, który potem wystawi recke tego co dla niego zrobiłem.

 

Za jakiś czas powżucam fotki jak wszystko będzie gotowe.

Link to post
Share on other sites

To zależy ile tokarz bierze za godzinę pracy.

 

Ja robię sobie sam, albo robią mi znajomi w pracy, kosztowało mnie to pół litra jak na razie.

 

Mój Warrior przed zamontowaniem nowej głowicy tłoka i komory hop-up PDI gdzie miałem najwieksze straty miał 580 fps..potem nie zmierzyłem bo rozebrałem i zaczałem dorabiać nowy cylinder itp.

Edited by NeOcRoN
Link to post
Share on other sites

No wiesz..ale nie tylko fps sie liczy dla otrzymania zasiegu. Lufa, wydajnosc cylindra, uszczelnienie.

Jak przestzerelasz karabin czy cos to daj znac ile metrów skutecznego zasiegu uzyskałes.

Bo nie wiem czy zawracas sobie glowe takim nietypowym tuningiem jeśli efetku nie bądą dobre.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Aha..dzięki za odpowiedz.

A jaką tania snajperke polecacie na tego typu przeróbke? czy to jakaś róznica skoro trzeba wsztstko wywalić (osobiscie myslałem nad M58 karta).

 

Ale tez w sumie nasuwa sie takie pytanie...wiec co to za robota jak jeden koleś wydaje 3500zł na zajebistą snajperke TM albo Maruzena, a drugi za grosze dorabia wszytko w gównianym chinskim gunie i wstawia M180 i ma podobne osiągi ( plus precka i drewniałe łoże)..

Moze to głupie stwierdzenie ale nie snam sie na sprezynowych relikach za dobrze i nie wiem z czym to sie je ;-)

Link to post
Share on other sites

Oprócz szpanu mamy też prestiż firmy, 100 razy lepsze wykonanie niż u chińskich klonów i może przede wszystkim duuużo lepsze spasowanie części. Wytrzymałość też robi swoje.

 

No to napewno. Wiadomo ze firmowy karabin jest o niebo lepszy i bardziej szpanerski niz samoróbka.

Jednak wszystko rozchodzi sie o kase...

Jeśli nie ma sie tych 3 tysiaków czy warto pobawic sie pilnikiem i tokarką aby wytoczyc bebechy i jedynie wstadzic mocną sprezyne i precke?

Edited by shadowman
Link to post
Share on other sites

Warto warto...jednak zastanawia mnie jednak sprawa, a konkretnie HU.

Nawet jesli dorobi sie wszystki czesci, preckei dbrą sprezyne, jak niewa sie sprawa HU?

konkretnie mam na mysli M58 Karta poniewaz z tego modelu chciałbym zrobic snajpe.

Kole ga z teamu te taki ma i poprostu spodobał mi sie. Da sie jakos wymienic komotre lub gumke HU? Bo z tego co wiem to gumka jak i całą komora jets do dupy nie podobna nie ma jak tak nic wymienic. Wiec czy stockowy HU bardzo bedzie psuł efekty? i czy wytrzyma wogóle moc np:M180?

Z góry dzieki za pomoc.

Edited by shadowman
Link to post
Share on other sites

Jeśli jest z czymś kompatybilny to wymień gumkę. Komora hu to raczej wydatek taki jak sam karabin i jest koniczność zakupów za granicą. HU to jest moim zdaniem najważniejszy element w replice i na nim (jak na precce) nie można oszczędzać. Pamiętaj o odpowiednim uszczelnieniu tego elementu.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Do wcześniejszegopytania: niektóre elementy bardziej opłaca się dorobić. I to nie tylko dlatego że taniej ale tez dlatego ze mozesz zrobić lepsze. Np. tłok z o wiele lepszej stali (przez co będzie lżejszy), cylinder z lepszej stali i sam go sobie chromujesz (masz wtedy pewność ile gwint ma głębokości, ile długości i że jest faktycznie gładkie w srodku) czy głowicę cylindra do której sam dobierasz średnicę dyszy odpowiednią (czyli 0,5-0,7mm więcej niż w kupnej, wbrew pozorom dodaje to troszke).

Link to post
Share on other sites

@shadowman:

W wątku o M58 jest dokładny opis jak wstawić preckę i gumkę od AEGa, wykonany przez Lemonazawodwca. Wymaga to wykonania wyżłobienia w lufie, ale daje efekt. Ja do swojego MP001 jak montowałem nową lufę to gumkę zostawiałem, wydaje mi się że jest szczelniejsza od AEGowej.

 

@Echo_2:

Jeśli znajdziesz taki zakład to za kasę wszystko zrobią :wink:

Link to post
Share on other sites

Hmm czy lepsze? Napewno mocniejsze ale popatrzmy na to że te LayLaxowe są teflonowane chromowane itp..

 

Idąc do takiego "zakładu" chyba tżeba bedzie im powierzyć taki dajmy na to tłok aby zrobiono kopie z innych materiałów tak?

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest dowykonania. Teflony, chromy i inne pierdółki to na prawdę wbrewpozorom nie sa takie kosmiczne technologie jak sie wydaje.

Idąc do takiego "zakładu" chyba tżeba bedzie im powierzyć taki dajmy na to tłok aby zrobiono kopie z innych materiałów tak?
Nie, wystarczy rysunek techniczny. Niekiedy tylko z ryzunku Ci zrobią, ze wzorca nie.
Link to post
Share on other sites

Ale nie ma problemu z wykonaniem jak przyniosę sam wzorzec? Chcę wykonać sam tłok oraz prowadnice sprężyny. Rozumiem że z prowadnicą nie będzie problemów ale co z tłokiem? Z jakich materiałów to wykonać.

 

A i gdybyś mógł dexter- wklej zdjęcia wyrobów tokarza, które siedzą w twoim karabinku. Będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...