Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zerwany ząb na Tłoku jaka przyczyna?


Recommended Posts

Mam problem z Wzmocnionym Tłokiem Prometheusa a dokładnie z jednym pierwszym zębem tym który jako pierwszy zostaje naciągany przez zebatkę (prometeusa )...

Strasznie jest przytarty tak że z niego za dużo nie zostało, tylko ten jeden reszta jest OK.

Czy jest to błąd przy składaniu...?a może za mocny silnik (Systema Magnum)? naciąga on sprężynę m150 (guardera).

Chciałbym zakupić nowy i nie chciałbym aby znów sie tak szybko wykorzystał (około 3000 kulek na semi, 100 na auto).

A może są jakieś bardziej żywotne??

Link to post
Share on other sites

Pierwszy który łapie zębatka (wygląda to tak jakby zebatka go wyszarpywała z za dużą siła)

Jeśli już bym wymienił na Deep Fire to on ma wszystkie zęby metalowe, czy to nie odwróci się na zębatki i wtedy to one bedą sie szybko niszczyć...??

Link to post
Share on other sites

Jak tak patrze na ten test, to jestem w ciężkim szoku. Ja w swoim karabinie mam ten tłok DF i zobaczę jak on wygląda po 60.000 kulkach :) Na teście to on wyszedł najlepiej. Prometheus sie nie popisał z tym Hard Pistonem :/

Herki ja bym na Twoim miejscu wymieniał ten tłok, bo mnie to wygląda na złe spozycjonowanie zębów na tłoku Promethusa. Nic z tym nie zrobisz.

Link to post
Share on other sites

Pierwszy który łapie zębatka (wygląda to tak jakby zebatka go wyszarpywała z za dużą siła)

Jeśli już bym wymienił na Deep Fire to on ma wszystkie zęby metalowe, czy to nie odwróci się na zębatki i wtedy to one bedą sie szybko niszczyć...??

 

Tak, bardzo możliwe. Do Magnuma wystarczy aku RC 8.4V aby Ci napinał spokojnie springa M170...

Więcej niż 8.4V nie jest zalecane..

Link to post
Share on other sites
Do Magnuma wystarczy aku RC 8.4V aby Ci napinał spokojnie springa M170... Więcej niż 8.4V nie jest zalecane..

Z tym bym się nie zgodził ;)

Jak dla mnie dopiero na 10,8V 2400RC sprężyna M170 na Magnumie jest naciągana odpowiednio szybko :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam,

 

padł mi tłok Systemy [z zestawu FTK do v3. z m150] po zaledwie 2k kulek. Od początku wstawiłem m140 i i na baterii 8,4V wszystko chodziło.

 

Co śmieszne padł mi ostatni ząb:

 

54f0ee72c17dc6cbm.jpg

 

Mam pytanie czym to może być spowodowane, że akurat ostatni ząb padł? Dodam, że wypodkładkowałem wszystko tak jak to np. pokazują na mechabox [chodzi luźno, ale nie ma luzów na boki w GB].

 

No i co polecacie jako substytut? Jak mi systema padła [a specjalnie kupiłem droższy tłok, żeby spać spokojnie, a tu..] to co można wybrać?

Link to post
Share on other sites

Działa :-) Usłyszałem dzisiaj, żeby wymienić zębatkę pierwszą od silnika. Podobno lepiej jest mieć więcej zębów dla antyreversal`a [coś o 7 słyszałem]. I żeby mi się takie sytuacje nie powtarzały to powinienem kupić inną zębatkę i tłok [coś mi o DF lub JBU mówili].

Link to post
Share on other sites

Witajcie,

 

mam jeszcze jedno pytanie. Jak wspomniałem wyżej ludzie zalecają żebym również zmienił zębatkę [tą co ma kontakt z silnikiem], bo jak mi tłumaczyli im więcej skoków dla antyreversal`a tym mniej tłok dostaje w tyłek. Na zębatce systemy mam 4 takie skoki - tak jak patrzyłem po sklepach to mają niektóre po 5 takich skoków. No i pytanie czy odciąża to znacząco tłok? Jeśli tak to czy opłaca się kupować taką zębatkę a tą systemy wyjąć?

 

Jak miałem m15 to asgshop zrobił tuning ok 480fps i to wszystko śmigało na wzmocnionym tłoku CA ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...