Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SA58 [CA]


Recommended Posts

Z zewnątrz - kolosalna, dostrzegalna gołym okiem od zaraz.

W srodku - to jak poużytkujesz chinola i CA jakiś czas to sobie porównasz. We wszystkich gunach może się coś psuć i w SA58 też jakiś drobne problemy były, ale GB nawet nie ma potrzeby otwierać, utrzymuje swoją moc bez problemu. A w mojej Gietce JG po 3 miesiącach połowa bebechów w GB była do wymiany.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kruger już odpowiedział na Twoje pytanie, ale jako, że mnie wywołałeś to dodam tylko, że SA58 nawet na stockowych bebechach jest dość ciche(w porównaniu z chinolami). Jest to dość nowa replika, więc na razie nie wiadomo zbyt wiele o jej wadach poważniejszych, niż te, które pojwiły się w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki chłopaki.

Na tą chwilę mam CM0.28s i uważam, że nie jest zbyt celna i wygodna....

Przyjaciel zawsze mówił mi, że różnicę w osiągach i celności widać.

Wnioskuję, że 330 fps CA nie równa się 330 fps chinol.

 

Wracając do głośności SA58 to jestem bardzo zadowolony z recenzji bo lubię się bawić w silent huntera ;D

Link to post
Share on other sites

Aha i jeszcze jedno...

 

krugerheini, ja mam zamiar zakupić wersję Rifle z racji trochę dłuższej lufy.

Chcę sprawić sobie precke Systemy 6.04... i tu pytanie jaka lufa jest kompatybilna z tym modelem i czy pomimo właściwej długości lufy 435 mm nie będzie żadnych problemów jeżeli wstawię tak jak ty 455mm?

Link to post
Share on other sites

Jako, że też mam Rifle, to powiem, że precka 455 wejdzie. Ja ma Deep Fire'a. Fakt, trochę wystaje z lufy zewnętrznej, ale tłumik ją ładnie zakrywa. Można pewnie jeszcze dłuższą włożyć, po porostu zapytaj w sklepie.

 

Co do wygody, to w wypadku Rifle chyba zbytnio od kałasza wygodniejsza nie będzie. Oryginał zaprojektowano w pierwszej dekadzie po wojnie, kiedy do "ergonomii" istniało inne podejście. Ja przy moim niewielkim wzroście nie narzekam. Ale przynajmniej łatwiej magazynek się wymienia w SA;)

Link to post
Share on other sites

To świetnie....

Wracając do wygody chodzi mi głównie o wygodę celowania...

po prostu w moim ak nie celuje się zbyt wygodnie.... do tego mam uwaloną kolbę.

 

W SA58 wstawię koli od razu bo szyna jest w stocku, ma kolbę stałą więc dam mu batkę 9,6 intellecta i najprawdopodobniej dorobię jeszcze małą szynę pod front gripem na uchwyt.

 

Z resztą nie chciałem zwykłego kałacha ani emki, którymi gardzę i pojawił się świetny SA58 Classica... zawsze chciałem mieć FALA ale po oczytaniu się o nim i znalezieniu tego tematu zdecydowanie wolę wydać troche więcej na SA

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja do swojej falki wstawiłem 509mm, tyle że musiałem około 3cm lufy zakrywać tłumikiem. Do tego tuning do 400 fpsów (od paru miesięcy ciagle 394-396fps i nic nie spada :P) i muszę przyznać że jestem zadowolony z osiągów, dobre skupienie serii, naprawdę pokaźny zasięg przy dobrze ustawionym hopie (dla porównania AUG CA na 590mm i 420fpsach miał nad moją falką koło 2-3m przewagi zasięgu) dokupiłem batkę 4000mAh i wszystko śmiga jak należy.

 

Do tego z koli i tłumikiem wygląda słitaśnie ^^

SA58 jest naprawdę solidnie wykonany, kiedy bierzesz replikę do łapki to czujesz moc. Jest w sumie dość dobrze wyważony, i jakością wykonania prześciga większość replik które dotychczas widziałem. Po tej falce nie będziesz chciał się przesiąść na żaden inny karabin, to "maleństwo" poprostu jest takie że każdy inny może się schować, no i zawsze wzbudza poruszenie wśród wiary ^^

 

Bierz ten karabin i nie zastanawiaj się nad innymi, prócz dziadowskiego BoltCatcha i braku magów na rynku (low-capów nie widziałem, nawet i o hi-capa trudno) ta broń to idealny wybór.

Edited by Dechowsky
Link to post
Share on other sites

Tylko się mogę podpisać.

Jak pisałem parokrotnie, z zewnątrz wykonanie powala po prostu. O stockowym GB się nie wypowiadam, bo tez mam założony tunning na 460 fps, ładnie ciągnie i póki co nie spada (wiadomo - ASG Shop).

Tylko lufy nie mam dłuższej, 455 mm.

 

Na bolt cactha jest taki sposób, albo dobrać lepszą srubkę, albo wręcz przewiercić raczkę na wylot, dobrać dłuższą śrubke i ją złapac nakrętką z drugiej strony. Maznąć farbą i po kłopocie. To jedyny poroniony element tej repliki.

Drugi minus to kwestia akcesoriów. Do krótkiej wersji masz front RIS (jeśli cię stać), do średniej niestety nie ma. I nie ma magów, poza hi-capami. Regularnie sprawdzam na stronie CA czy nie zaczynają low-capów produkować, ale to pewnie z rok zabierze zanim sobie wyliczą ile replik sprzedali i czy się opłaca.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I nie ma magów, poza hi-capami. Regularnie sprawdzam na stronie CA czy nie zaczynają low-capów produkować, ale to pewnie z rok zabierze zanim sobie wyliczą ile replik sprzedali i czy się opłaca.

 

 

Wie ktoś może gdzie można dopaść długie magi do SA58 (polskie sklepy)?

 

W kwestii samej repliki to obecnie moja zabawka prezentuje się tak:

sa58tf2.th.jpg

- SA58 OSW

- Gumka HU systema

- Lufa 6,04x494mm (przykryta tłumikiem dźwięku)

- GB stock

 

W tej konfiguracji osiągi to stabilne 320 fps'ów, bardzo dobra celność i wygląd jak marzenie :D

 

Napotkałem też jeden problem: śruba mocująca przednie ucho zawieszenia odmówiła posłuszeństwa - po prostu wypadała, więc trzeba było poszukać zastępstwa.

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Rzuć okiem na zdjęcia w Reportażu z Honkongu, Tam są i Rifle i Carbine z orisowanymi chwytami. Są na zdjęciu pod SCARami.

 

Ja tam widzę pod SCARami tylko CARBINE i OSW... przynajmniej ten model na górze zdaje się mieć front długości tego w OSW i jakiś tłumik (CA double-sc).

 

W którymś z naszych sklepów już widziałem haje do kupienia.

NAWET dobrze pamiętam

Mogli by w końcu wypuścić midy chociaż, bo mi Małżonka Szanowna zwraca mało delikatnie czasami uwagę, że biega z grzechotką ;-).

 

Zwykle hi-capy 500 BB są na bron.pl... tych długich w Polsce jeszcze nie ma ;/

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

No kurcze rzecziwiście, to Carbine, a zdawało mi się, że jednak chwyt przedni jest dłuższy :wink: Ja tam nie cierpię z powodu braku risa, FAL jesy piękny bez nich, po co udziwniać? Jedyną rzeczą jaka by się przydała do tego karabinu to włąsnie mid/low capy no i może osłona na górną część korpusu, bym się mógł pozbyć tego risa.

Link to post
Share on other sites

A'propos low-capów - informacja znaleziona na ArniesAirsoft:

 

"Good news for those holding out for realistic mags, I've been badgering CA for more info on whether they will be releasing mids or low-caps for the SA58, here's a copy of the response I recieved today:

 

Thanks for your mail, ****.

 

All of these mags will be launch very soon. Kindly please keep glancing our website to have the updated news.

 

Regards,

 

Yan"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...