Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SA58 [CA]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z powodu braku chętnych, musieliśmy sobie sami z Kobitą udzielić odpowiedzi na pytanie powyższe ;).

Dzisiaj dostała SA, na pierwszy rzut oka, replika wykonana bardzo starannie, leży w łapce (i mojej i Gosiaka) idealnie, bardzo dobrze jest wyważona, poszedł na nią koli od razu Walthera (acog, ale cóż zrobić ;) ).

Fota obrazująca porównanie wielkości z FALem KA:

3b53aca909a71382m.jpg

"Felicja" (takie imię od razu dostała od właścicielki ;) )na pudle:

229c1ccb49b1aec9m.jpg

 

Dźwiękowo, chodzi dużo ładniej niż mój FAL, test tzw "puszkowy" pokazał, że ma parę fps-ów więcej, jak ze skupieniem i odległościami strzelania zobaczymy w niedzielę na strzelance, albo w sobotę jak będzie w miarę pogoda i pojedziemy potrenować ;).

 

EDYTA: I ma działającego bolt catcha, metalową komorę hopa i się łatwiej, i szybciej dostać można do środka, wrrr to nie fer :|,

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Ni choroby. Wylot kulek jest w innym miejscu, mocowanie magów (chodzi o tył, tam gdzie jest zatrzask) wygląda zupełnie inaczej. Patrz foto (z lewej CA):

564a9c76c6d1ca7am.jpg

Dodatkowo uwaga, o ile mi w KA mag lata luzem (przód tył, prawo-lewo) o tyle w SA siedzi i ani drgnie. Bardzo ładnie się go wpina i wypina z SA, i o wiele trudniej wbrew pozorom jest go wypiąć przez przypadek.

Dalej były pytania o zamienność frontów, powiem tak, Carabine z KA trzymałem w łapie, ale go nie rozbierałem więc nie wiem, ale z długim Falem, to można zapomnieć, inna konstrukcja i inna długość, patrz foty:

98e374c0c2c86b4dm.jpg

i same połówki frontów (z lewej CA):

f608eb42256cbdd9m.jpg

 

Z uwag ogólnych: Palstik użyty do budowy guna w Classicu jest o niebo lepszy, a same części dużo staranniej wykończone, części metalowe też są lepiej wykonane, jak toto strzela obadamy z Gosiakiem najprawdopodobniej w niedzielę, bo jako stary człowiek zapomniałem w chorobę baterii kupić do chrono i leży teraz w domu i się kurzy :D.

Link to post
Share on other sites

Dobra. Dzisiaj załamka psychiczna wystąpiła. Moja Pani miała napisać trochę o swoim wynalazku, ale napisze o nim jutro po strzelaniu.

Uruchomiłem chrono (Laylax) i postanowiłem przestrzelać oba FAL`e, coby porównać wyrób CA i KA.

Tak jak wykonanie zewnętrzne CA jest lepsze, tak po wynikach z chrono wychodzi, że wewnętrzne też :/. test 10 kulek z jednego i drugiego - CA - wynik 307 fps na 9 kulkach, na 1 (3 w kolejności) 305 fps. KA nie dość, że mi nie dobił do 290 fpsów, to jeszcze miałem rozrzut +/- 7 fpsów, powtarzalność zerowa. Ogólnie dla uspokojenia nerwów wziąłem szitgana z AGM`a i też go przestrzelałem, wynik taki, że dół mi się pogłębił i mam nadzieję, że mój Felek jutro nadrobi w jakości strzelania.

Jak na razie 2:0 dla CA w starciu (wykonanie zewnętrzne i test na chrono). Dalsze wnioski jutro.

Link to post
Share on other sites

Dobra zgodnie z zapewnieniem, niestety nie można sklejać postów, wykonano strzelanko.

Wnioski:

Zgodnie z testem przeprowadzonym na chrono, CA odstaje co najmniej o 2-3 klasy od KA. Stokowe Galaxy G5 (MP5K PDW) strzela conajmniej o 15m dalej od FN FALA KA. SA 58 CA ma jakieś 40-45m zasięgu skutecznego, bata z jakiej było strzelane to 8.4 V RC Sanyo 2000 mAh. FAL KA przy tym to porażka.

Wnioski, gdybym teraz miał wyciepać 1,5k PLN`a w Polskim sklepie, to wolałbym wywalić 1,4k na replikę która prezentuje sobą jako/taki poziom (patrz CA).

Ogólnie w teście 3:0 dla SA 58, bardzo zasłużenie, Kings Arms przy tym to nawet nie jest chińczyk bez napisu. Polecam replikę CA.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Powiem tak, niestety mój Gosiak w pracy nie ma kiedy pisać, a w domu ja okupuje kompa ;-), ale jest ona z niej niesamowicie zadowolona. Lata bez tuningu, strzela z .25g G&G, dołożyła sobie ACOG`a, jak się zapytałem, czy tuningować, stwierdziła, że jak na razie jej wystarcza i nie chce żebym nic robił, to sobie dałem spokój ;-).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Coż, mam go już jakiś czas (w wersji Rifle ale nie będę nowego tematu zakładał bo bez sensu) ale nie miałem okazji na poważnie przetestować - wyjazd na wczasy i inne pierdoły. Tyle co lekko przestrzelałem i dokładnie obejrzałem.

 

Jedno trzeba powiedzieć, wykonanie zewnętrzne powala po prostu. Rewelacja.

Co do działania trudno się wypowiadać, o stocku nic nie mogę powiedzieć bo mam od razu z tuningiem na ok. 465 fps. Niesie solidnie choć mam wrażenie że zasięg byłby większy przy dłuższej lufie (mam wstawioną preckę 455 mm czyli nie za wiele).

Wielka szkoda tylko że cisza w temacie low/real-capów... Coraz więcej fajnych imprez orgaizowanych jest "real-cap only". Mam nadzieję ze CA stanie na wysokości zadania i dorobi low/real-capy do swej oferty.

Nawiasem mówiąc to nie bardzo w porządku z ich strony że tworząc nowy model w ofercie i wiedząc że ten model jest w ofercie innej firmy razem z akcesoriami (low-capy) zrobili go tak by pasowały tylko magi ich produkcji...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No, poużytkowałem już SA 58 Rifle pewien czas.

Trudno spodziewać się czegokolwiek innego po replice CA z tuningiem założonym w ASG Shopie, ale trzeba to powiedzieć - chodzi ze wszech miar prawidłowo.

Trochę mi na początku stracha napędził, pierwsze próby strzelania na auto i zwiechy, replika źle ciągnie kulki z maga. Wdałem się aż w długą korespondencję z serwisem i byłęm o krok od reklamowania, ale replika jakoś się sama przestrzelała i już jest OK.

Tak jak wcześniej dopiszę jeszcze - z zewnątrz po prostu fantastyczny i rewelacyjny, mniam, mniam.

I tylko tych low/real-capów żal, że nie ma...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Na początek witam wszystkich.

Podobnie jak KrugerHeini jestem posiadaczem SA58 Rifle, z tym, że trochę słabszej, ale mam ten sam problem z magazynkiem. Czasami nie podaje kulek na Auto. Z tego, co pisałeś, KrugerHeini, wynika, że nie powinienem się specjalnie stresować i wywalić trochę kompozytu by karabin się przestrzelał?

 

Co do magazynków, to generalnie jest tragedia, bo nie ma ich w ofercie polskich sklepów. Zagranicą są chyba tylko w USA. Sam wolałbym coś mniejszego niż hi-cap, ale ja na razie CA milczy w sprawie magów. Jak i reszty akcesoriów. :cry:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mój SA58 Rifle boryka się aktualnie z dwoma problemami.

Po pierwsze spitolił się bolt chatch. Dzwignia przeładowania da się cofnąć gdzieś do połowy i koniec, dalej do tyłu się nie da więc i bolt catch nie zaskakuje.

Po drugie kolba złapała straszne luzy a że mocowanie jest gdzieś w środku (dokręcania śrubki od spodu nic nie dało) skończą się oba problemy tym że w końcu będę musiał rozebrać replikę i zajrzeć do środka :(

Link to post
Share on other sites

Zobacz jak rozpołowisz co się schrzaniło. Dwie śruby z boku body ;-).

Kurczaki coś Ty z nią robił, że takie luzy Ci złapała? Gosiak też czasem swojej nie oszczędza, ale żadnych problemów od tej strony.

Ogólnie po dołożeniu precki i tłumoka, jej SA zyskało na wyrazie, oczywiście w ten pozytywny sposób.

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem co krugerheini, bolt catch jest totalnie do niczego w SA58...

Problem tkwi w "słabej" jakości materiału z którego wykonana jest ta zewnętrzna część. Wygląda to mniej więcej tak: Kiedy odciągasz BCh to on ciągnie na małej śrubce część która odsłania nam HU (zapomniałem nazwy :P) No a jak odpuścisz BCh to (w sumie to mocna ta sprężyna tam jest) wszystko z dużą prędkością wraca na miejsce. No i raz, drugi, trzeci no i nasza małą śrubka która w sumie jest baaaardzo płytko osadzona w tym suwadle robi sobie duuuuuużo wolnego miejsca. No i odgina się, raz w lewo, raz w prawo. Wszystko ładnie pięknie chodzi do czasu aż nie żłożysz body. Wiesz dlaczego BCh zostaje na środku? Bo ta śrubka która się przekrzywiła, zaczepia o GB i nie daje się dalej naciągnąć...

 

Są 2 sposoby jak to można naprawić.

a) wszystko oczyszczasz, bierzesz jakiś super mocny klej, zalewasz śrubkę i miejsce gdzie powinna się znaleźć i "skręcasz" tak jak być powinno (ja akurat użyłem poxipolu i trzyma, mimo że replika przechodziła z łapek do łapek i każdy, ale to każdy bawił się bolt cachtem).

b) To akurat proponował mi kumpel - robisz miejsce na nową śrubkę, większą, szerszą (najlepiej na wylot) i zastępujesz starą i wadliwą śrubeczkę, większym zamiennikiem. Oczywiście w celu usztywnienia konstrukcji robisz to co w pkt a) :wink:

Na koniec prace mające na celu ukrycie wad które powstały w wyniku naszych działań (to tylko przy punkcie b)

 

Co do kolby i generalnie "luzów" w replice po kilku strzelankach nie mam najmniejszych pretensji, poprostu ich nie ma! Replika jest solidna ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dokładnie jak powyżej. Śrubę zmieniłem, przewierciłem na wylot. Trzyma sie. Ale BCatchem bawić się nie pozwalam a i sam go delikatnie traktuję.

 

Luzów brak po wielomiesięcznym użytkowaniu. Tuning do 400fps z tłumioną głowicą doskonale pasuje do tego gnata.

Link to post
Share on other sites

O cześć Shafka ;-). Gosiak ma teraz u siebie głowice systemy ciche, springa 110 Guardera, i łożyskowaną prowadnicę, silnik stok, bata nadal 8.4V Sanyo RP 2Ah, lufa 363 systema i tłumik P&J podróba Black Watera. Jedna z najcichszych replik ostatnio u nas w ekipie i wśród razem strzelających. Masakrycznie to ciche jest, jak stała ze 2-3m za mną i mnie osłaniała, to moment w którym zaczynała strzelać rozpoznawałem po świszczeniu nad głową ;-).

Cały czas twierdzę, że bardzo udana ta replika jest.

 

EDYTA: Właścicielka razem ze swoją zabawką:

d9a24e58762e3731m.jpg

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
Kurczaki coś Ty z nią robił, że takie luzy Ci złapała?

No właśnie nic, od kiedy go mam jeżdżę na strzelanki rzadziej niż poprzednio, a i w trakcie staram się go traktować z większą atencją i delikatniej niż wcześniej mojego G3 JG. Mam wrażenie że luzy na śrubie mocujacej kolbę były wcześniej, tylko nie zwróciłem uwagi - i się zwiększyły.

 

Jutro siadam z instrukcją nad nim i rozbieram. Do zlikwidowania są luzy i problem z bold catchem. Trzymajcie kciuki :)

Link to post
Share on other sites

Pewnie tak, choć może wystarczy śrubę dokręcić. Tak czy inaczej konstrukcja jest niestety taka, ze trzeba body rozebrać żeby się do śruby dobrać bo tak któa jest widoczna na spodzie kolby to śruba drugorzędna, stabilizująca, dokręciłem ja na maxa a luz jest nadal, na śrubie głównej.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja ze swojej strony polecam bardzo SA58. Wystarczy, że tylko przesmarujesz maga na początek i będziesz uważał z bolt catchem, a wszystko będzie w porządku.

Jedyne, co mnie dziwi to ostatni skok cen całej serii SA58 ;( Ja swoją kupiłem o 200 taniej niż jest w ofercie większości sklepów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...