Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 SD3 i A3 [TM, UHC, HFC]


Recommended Posts

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

mam taki patent z wężyka do oleju/benzyny , jest on grubosci 1mm a szerokosci wew. z 7mm , wystarczy taki o dl. 30cm i zmiesci ci 100kulek (czyli az 2 magi ) mozna go zwinac do kieszeni :) a ladujesz przykladajac do maga i przechylajach - laduje calego maga bez wypadniecia kulki w 2-3s. :D a potem zatykasz spowrotem zatyczką jakąś (mam z drewienka).

Moze troszke namieszałem ale chyba rozumiesz :).

 

Zwykłą ładownicą tez mozna ale moim sposobem jest np. szybciej :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam ją :D

Jest piękna, ma oznaczenia firmowe, metalową prowadnicę kolby, doskonale działający HU i dobrą lufę. Celność lepsza niż w moim ASP 2 (oczywiście szybkość mniejsza :) )

 

Jednakże moja radość nie trwała długo: dowiedziałem się od kolegi, że zna przypadek, w którym w trakcie normalnego strzelania nietuningowaną MP5 (TM!) doszło do dekompresji, a następnie pęknięcia cylindra i jego mocowań :( .

Dzieje się tak wg niego w MP5 TM przeznaczanych na rynek niemiecki i sprzedawanych przez Specshop. Ponadto na specshopie napisane jest, że replika waży ok. 2kg. Zważyłem ją - 1300g. To podobno kolejna oznaka "niemieckiej" wersji.

 

Czy jest aż tak tragicznie? Czy Ktoś posiada może wersję niemiecką i rzeczywiście dochodzi do takich problemów? Czy to prawda, że cylinder stosowany w niemieckich wersjach jest wadliwy, a cała konstrukcja posiada mniej elementów metalowych, przez co jest lżejsza?

 

A może po prostu nieszczęsny użytkownik trafił na feralny egzemplarz, a niemiecka wersja po prostu nie jest dociążana?

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam MP5a3 ze Specshopu i... pierwsze słyszę o tej rzekomej wersji na rynek niemiecki! To pełnoprawna replika, z normalną ilością cześci metalowych a waga oraz bebechy są standardowe dla MP5a3 Marui. Jedyny zonk jaki miałem w swojej, to czasem dziwne działanie HU i przez to problemy z zasięgiem... A ten cylinder- zawsze może się trafić jakiś fabrycznie wadliwy element, to się zdarza nawet najlepszym...

Link to post
Share on other sites

Giuls Corleone - prawde mówiąc w MP5 tm jest baaaaardzo mało elementów metalowych. Bebechy też są plastikowe... a potrafi pare lat to pociągnąć.

 

A moze specshop zawyza wage? Mi się wydaje, że mp5ka nie miała 2kg ( sprzedałem ją jakiś czas temu to nie moge sprawdzić )

Link to post
Share on other sites

2kg napewno nie ma :D fakt w srodku bebechy do plastik a metalowa jest sprezyna i ciezarki bez ktorych to te cacko jest jeszcze lzejsze ale jest jedno miejsce na dociazenie :D ja mam sprezyne 170pdi wlozona na ktorej gun jest z 2 lata i smiga :) kumpel wlozyl do takiej mp5 sprezyne 210pdi ale nie strzelal z niej tyle co ja z mojej wiec ciezko powiedziec czy przy czestrzym strzelaniu by cos nie poszlo :)

Link to post
Share on other sites

Witam,

dzisiaj MP5 sprawdziła się w terenie (zrobiliśmy 2 sesje - poranną i wieczorną) znakomicie. Kulki nie mają zapierającego dech w piersi zasięgu, ale karabin jest bardzo celny, a lot pocisku stabilny.

Nie będę powtarzał zachwytów przedmówców nad tą repliką.

 

Przytrafił mi się niestety przykry incydent z magazynkiem. Zacząłem go napełniać za pomocą ładownicy (normalnie blokuje się sprężynę w tylnym położeniu i zwalnie blokadę kulek). Przyzwyczajony sposobem ładowania z ASP naładowałem kulek aż do oporu.

Po spojrzeniu na magazynek zrozumiałem swój błąd. Mag trzyma się na jedynie 3 sróbkach i "rozszedł" się na środku 8O tak, że widziałem 2 rzędy kulek :| . Jako laik wybrałem idiotyczne rozwiązanie: rozebrałem magazynek zamiast odkręcić bolec blokujący od dołu spring.

Składanie magazynka zajęło mi 30 minut (mam 2 lewe ręce ;) ).

Na szczęście (jakimś CUDEM :o ) żaden bolec, blokada i śróbka nie "wystrzeliła" i "nikomu nic się nie stało". ;)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Moze ktos zreasumować? MP5 Marui, UHC, HFC

1. zasieg (najlepiej dajcie w metrach) skuteczny i calkowity

2. moc

3. wytrzymalosc

4. odwzorcowanie

 

Czy repliki UHC maja kolorowe oznaczenia trybu ognia czy nie? Czy sa i takie i takie i czy te dwa sorty sie czyms jeszcze roznia?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...