Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 SD3 i A3 [TM, UHC, HFC]


Recommended Posts

Właściwie mam jedno...no moze 2 pytania (narazie) ale zauwazylem ze potem temat sie rozszerza wiec zeby zapobiec tzw. off topic'owaniu czy czyms - w temacie jest "o wszystkim" hehe ;)

 

Chodzi mi wogole co wg was jest lepsze : SD3 UHC czy A3 TM ?

 

Nigdzie nie widzialem mag. do A3 TM - czy od UHC by pasowały ???

 

Co myślicie wogóle o przerobkach magazynków - niekoniecznie do mp5 ale w tym wypadku do wlasnie tej broni. Chodzi mi o przerobienie metalowego "maga" od AEGa tak zeby pasował do pompki - da się ??

Zapewne trzebaby poswiecic jeden plastikowy magazynek ktorego elementy wstawic by trzebabylo do metalowego - robił to ktoś kiedyś ???

Link to post
Share on other sites
  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Udziele Ci małego info. MP5SD3 Z UHC posiadałem i była bardzo dobra dopuki sie nie pojawiły Xm'y z CG i MP5A3 z TM. MP5A3 z TM obecnie mam w swoim posiadaniu i jest naprawde switena i polecam ją. Co do magazynków to : na 75% nie pasują do MP5A3 magi od SD3 a co do przeróbek magów od AEGow to nie wiem :wink: , ale wydaje miv sie ze jesli nawet dolo by sie to kosztowalo by troszke kasy , wysilku i czasu 8)

Pozdrawiam :wink:

Styp

Link to post
Share on other sites

)Skoro to topic o wszystkim o MP5A3 z TM więc mój post też może się tu znaleść :wink: Ostatnio cienko u mnie z kasą (rachunki za allegro , zonk z przesylka z jednego sklepu :( ) , i chciałem sie dowiedzieć czy kulki z Tajguna (0.2) nie będą zapychać MP5 i czy jej cczasem nie uszkodza :? ostatnio czytnołem recenzeje Pioka na temat DE z KWC i napisał tam iż te kulki zapychją Jego DE bo te kulki są zle wykonane. I pytam się posiadaczy oej MP5 czy wam się zdarzyło coś nieprzyjemnego z tymi kulkami (oczywście strzelając nimi z MP5 :wink: ). I jakich kulek najlepiej uzywac do MP5 , wiem ze najlepiej z TM ale są troszke za drogie jak na sprezyne.

Pozdrawiam.

Styp :twisted:

Link to post
Share on other sites

Mialem z nimi mniej klopoty niz z 0,25 CG. Moim zdaniem uzywaj bez obaw.

 

 

(problem z 0,25CG polegal na tym ze bron nie chiala pobierac 3-4 ostatnich kulek z pierwszej komory. Z innymi kulkami raczej wszystko ok. Kulek "polskich" z tujguna wystrzelilem okolo 1000 i nie spotkalem sie z zadnym problemem - nic sie nie kleszcylo a i lecialy dobrze)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Roznica zasiegu miedzy 0,2 a 0,25 jest niewielka. Sam uzywam 0,2 ze wzgledow finansowych i jestem zadowolony. A3 nie podrywa zadnych kulek (nie strzelalem z 0,12). Co do zasiegu ogolnego nie pomoge ci. Moja raz strzeli 25 metrow a raz 30. Zreszta pytanie jak mam celowac nic ci nie da. Wyczucie samo przyjdzie. Osobiscie praktycznie nie podnosze lufy nad cel. U mnie dzialanie HU objawia sie tak ze kulka jak dlugo moze leci prawie prosto zas upadek na ziemie zajmuje jej jakies 5 m. IMHO nie oplaca sie przdluzac zasiegu przez zabawe w mozdziez ;)

Link to post
Share on other sites

Dawno juz nie strzelalem na "strzelnicy" i w zwiazku z tym nie podam ci dokladnych danych. Mysle, ze stwierdzenie 25 m przy kulkach 0,2 (choc jak pisalem przy 0,25 nie bedzie wielkiej roznicy - po prostu w ostatniej fazie lotu kulka szybciej spadnie) nie minie sie z prawda. Niewatpliwie z wczesniejszych testow wynikalo, ze i 30 poleci (na 0,22 polskich z tego co pamietam, odleglosc mierzona), trafialem w cel. Wniosek, ze w optymalnych warunkach zasieg skuteczny (po plaskiej) powinien przekroczyc nieco 30 m.

 

Aha co do twojego ptroblemu z HU. Jak smarowales replike? Mozliwe, ze masz zalany silikonem HU. Uwierz mi wyschniecie gumkli HU to nie taka prosta sprawa. Zalecam MP5 rozebrac, i delikatnie przetrzec gumke HU bawlniana szmatka (czyms co nie zostawia paprochow i wloskow). Przy okazji porzadnie wyczyscisz lufe. Jak rozebrac i jak czyscic masz w odpowiednich topikach.

 

Dr rehabiltacji replik Wukasz

 

 

Pieczatka, data i podpis.

 

;)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Nie chce zakladac nowego tematu wiec pisze w tym....

 

W moim mp5sd3 nie powraca do konca zamek po przeladowaniu i tlok nie opiera sie o taki jakby zastawki z plastiku zeby nie pekl....

Mysle ze sprezyna od zamka jest za slaba i nie wpycha dobrze kulki do uszczelki....przezz co gun gorzej wali chyba ze zdecydowanym ruchem popchne zamek to lepiej wali.........

 

Poradzcie mi cos:D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wie ktos jak zrobic HU mocniejszy (lepszy) do MP5SD3 UHC?? Bo ten jest troche slaby...Z pistoletu S&W Sigma KWC kulki lataja tyle samo ile u mnie z tlumikeim a bez niego gorzej a w puszcze moj robi ciut mocniejsze wgniecenie.........

 

P.S Jka popisalem glupoty to sie nie smiac :)

Link to post
Share on other sites

jesli chodzi o montaz kolimatora do MP5SD3 to ja u siebie zamontowalem go bezposrednio na obudowie. Mam kolimator na szyne 11 mm i udalo mi sie go zamontowac na jednym z tych maluch wypustach gorze guna. Sa takie 2, jeden pomiedzy celownikiem a tym czyms wystajacym, a drugi za tym czyms wystajacym (jak kto ma albo widzial mp5 to powinien wiedziec o co mi chodzi :) ). Mozna to albo zamontowac od razu, albo deliaktnie dorobic naciecia w miejscu gdzie te wypusty lacza sie z obudowa, aby kolimator lepiej sie trzymal.

Kolimatorek zamontowalem na pierwszym (liczac od lufy) wypuscie. Akurat tak sie wkomponowal ze sruba regulacji pionowej jest nad tym wystajacym wyzej elementem.

Oczywiscie po wszystkim trzeba wyzerowac kolimator, ja to robilem na 20-25 metrow i jestem zadowolony z osiagow :)).

jak ktos chce moge zapodac fote jak to teraz wyglada.

 

fota.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam.

Ja w mojej Mp5 w bardzo podobny sposób zamonowałem kolimator, róznica polega na tym że przykręciłem go do tej większej wypustki bo imo jest to trwalsze rozwiązanie.

Jest to naprawdę dobre rozwiązanie więc lepiej kasę którą ma się zamiar wydać na szynę montażową włożyć do świńki(kilka dodatkowych $ na aeg-a :D ) a optykę przymocować do bezpośrednio do body.

Pozdrawiam Wacek

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja mam pytanko czy ktoś próbował w mp5sd3 uhc wzmocnic Hop Up.

Porównywałem jego strzały z Sigma KWC i bez tłumika strzelał bliżej... Teraz bez tłumika strzela jak Sigma a z tłumikiem jakoś kiepsko ale wypoleruje jutro to zobaczę i napiszę.

 

Pod HU podłożyłem pasek bloku technicznego :)

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie... wpadla mi w łapy mp5sd3... koleś w sklepie powiedział że ma 2 rzedy kulek w magazynku... i rzeczywiscie tak jest.... jak wrzucam to wpadaja do 2 komory i niewidac ich. (w drugiej komoze bedzie widac). Mam pytanie... jak wwalic kulki do tej 2 komory? (zeby bylo widac)

 

Ano 2 komory sa... jak sie wsypuje kulki to wlatuja do tej ktorej niewidac... a do tej z przeswitem niewiem jak wrzucic... koles w sklepie od kilkunastu lat zajmuje sie modelarstwem i asg (chala mirowska w wa-wie) to wie co mowi.... i objasnial mi co i jak ale z łba mi to wyleciało

Link to post
Share on other sites

Jak sie dowiesz jak zapodac kulki w ta druga komore to napisz, ja jak kupowalem swego to mi mowili ze tylko jedna komora na kulki jest, i tak pisza we wszystkich sklepach z ASG.

Ale moze i oni nie sa tego swiadomi ...

 

Poza tym zawsze mi siewydawalo ze ta "widoczna" komora to szyna dla "popychacza" ;) kulek, bo z drugiej strony jesli wsypiesz kulki do tej komory to jak je wypchnie mechanizm zeby je podac do komory ?????

mam nadzieje ze nie zakrecilem za bardzo 8)

Link to post
Share on other sites

Kiedy miałem MP5SD3 z UHC, używałem do niego kulek 0,2g CyberGun'a. Nigdy żadnego zacięcia czy czegoś podobnego.

 

Oczywiście, kulki TM i Excel'a też będą dobre 8)

 

PS. OT (dla modów 8) ):

Medic, jeśli możesz, to wyczyść trochę ten temat - tak pierwsze 3 strony.

Link to post
Share on other sites

Sorry ze tak truje ale jeszcze mam zapytanie: Czy do mp5sd3 uhc mozna kupic kulki TM?? Bo gdzies czytalem ze HOP UP niektorych replik nie podkreca dobrze tych kulek... oczywiscie 0,2. Bo zobaczylem interesujacy mnie produkt na specshop a tam innych kulek praktycznie nie ma

 

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Hmm...

Szczerze mówiąc, to pierwszy raz w życiu widzę żółte kulki 0,2g 8O

Jeżeli nie są selekcjonowane tak samo, jak żółte 0,12g CG, które kumpel kiedyś kupił (taki mały woreczek, 300 szt., opisany jakimiś-tam danymi CG :wink: ), to życzę miłego spędzania wolnego czasu nad nimi, gdyż tam prawie wszystkie miały niedoróbki i kumpel poprawiał je pilniczkiem 8)

Ja osobiście nie miałbym na to cierpliwości :P

 

Ale nie widziałem ich na żywo - więc mogę się mylić.

Z CG jednak ufałbym tylko białym 0,2g, tym w słoikach po 2000 czy ileś-tam sztuk.

Link to post
Share on other sites

Nie sa zolte, na Military sie machneli i wlasnie doszly... Nie maja wielkich niedorobek, ledwo widac ze sa z dwoch polowek (WIDAC! Nie czuc) i na jednej na dziesiec kulek maly dolek (ok. 0,2 mm). Tyle. Lataja niezle, zdarzaja sie niestety egzemplarze ktore leca bardziej w dol od innych, ale ogolnie sa dobre.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...