Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74M [BOYI/KALASH]


Recommended Posts

Nie znalazłem nigdzie wzmianki o tym modelu, więc rozpocznę temat.

 

W Polsce na dzień dzisiejszy można go kupić na gunfire.pl (i na airshitguns -.-):

 

http://www.gunfire.pl/product-yid-1152190934-AK74M-RK05.html

Notka ze strony:

"Replika wykonana z elementów metalowych oraz z ABS-u.

Korpus repliki, lufa, pokrywa zamka zostały wykonane z metalu.

Chwyt przedni, składana kolba, rekojeść oraz magazynek zostały wykonane tworzywa.

 

Nazwa: AK-74M [RK-05]

Producent: BOYI

Napęd: elektryczny, gearbox v.3

Wykonanie: metal + ABS

Prędkość wylotowa: 350 fps

Pojemność magazynka: 450 fps (LOL?)

Długość: 72cm/ 95cm (składana kolba)

Waga: 2840 g (sama replika)

 

Dodatkowe informacje:

Tryb ognia: pojedynczy, ciągły

Hop-Up: tak, regulowany

Blokada spustu: tak

Gwarancja: 12 miesięcy

 

W skład zestawu wchodzi:

- AK-74M [RK-05]

- magazynek

- akumulator 8,4V 1100mAh" Cena 465 PLN

 

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=919

Kilka słów z gunnera:

"Name: Full Metal AK-74M

Manufacturer: DBOYS / KALASH China

Weight: 4.50 kg with box

Power: 350fps with 0.2g BB

Metal Gear box: Yes

Adjustable Hop up: Yes

TM compatible Hop up: Yes

Hi-Capacity Magazine: Included

Battery and Charger: Included

Complete VFC Clone, Stamped steel receiver and stock, and top cover, also the muzzle brake. all other metal parts are pot metal." Cena 75 $.

 

Może ktoś mi wyjaśnić po co jest ten wystający bolec z tyłu kolby?? :poddanie:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tymi replikami jest wielki fart, 350FPS to najniższa uzyskana prędkość, dochodzi ona również do 390FPS, zależy czy będziesz miał farta.

 

Zachęcam do poczytania innych tematów o AK74Boyi.

 

AK74M ze składaną pełną kolbą nie różni się niczym (mechanicznie) od innych z tej samej serii.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hmm... Niech ktoś się wypowie o tej kolbie, czy rzeczywiście miejsca tam nie za wiele. Lipnie trochę, że mamy do czynienia z pełną kolbą, do której dobrej (większej) baterii nie można włożyć ;/

 

---EDIT---

 

Jeśli by się zastanowić, to rzeczywiście miejsca będzie niewiele. Spójrzcie na kolbę, ta wnęka z pewnością ogranicza przestrzeń wewnątrz.

Edited by Marcin_eM
Link to post
Share on other sites

Pod pokrywą zmieścisz akumulator o napięciu 12V - to według Ciebie za mało? Mnie sie podoba takie rozwiązanie z dwóch powodów:

1. Nie widać żadnych kabelków przy złożonej kolbie.

2. Jest wymienność akumulatorów z resztą kałachów boja/vfc.

Edited by Cincin
Link to post
Share on other sites

Bateria Firefox stick 9.6V 1500 mAh w moim AKSU wystarczy na grubo ponad 2000 strzałów, więc nie robiłbym tragedii z braku miejsca w kolbie. Jej zaletą natomiast jest to, że jest wygodniejsza do składania sie niż AKS'owy "blaszak".

Link to post
Share on other sites
Nie będzie on jednak przeszkadzał np przy opieraniu kolbę o bark przy celowaniu?

 

Służy on tylko do rozkładania kolby. Po przyłożeniu do ramienia nawet nie poczujesz, że jest.

 

Baterii do kolby nie ma co wsadzać, tym bardziej, że nie widziałem jeszcze takiego stick'a którego nie można by upchać w tym AK (chyba że ktoś sobie R-20 polutuje). W końcu masz do dyspozycji całą długość pokrywy zamkowej i chwytu przedniego :) Sama kolba jest ok. Na tle karabinu wydaje się być jakaś taka mała, cienka i w ogóle jakby nie od tego karabinu była, ale celuje się wygodnie i jest trochę stabilniejsza niż ta blaszana z AKS'a.

Link to post
Share on other sites

Ja mam go już w domciu i powiem tyle:

 

Guziczek nie przeszkadza przy opieraniu (chodzi bardzo lekko)

Bateria wchodzi pod pokrywę

Nad guzikiem jest niby schowek o takiej średnicy, jak bateria ale ona tam nie wejdzie.. (niewiem po co to?)

 

Mam go dopiero od wczoraj to jeszcze obkminić wszystko muszę dokładniej :)

Jakbyście mieli pytania, to pisać....

Link to post
Share on other sites

sniper_tarzan trochę mi dzisiaj kolba na zawiasie zaczęła się gibać. Jak jest rozłożona, to problemu prawie nie ma, ale jak nie jest zatrzaśnięta, to widać luz na zawiasie i kolba giba się góra, dół. Oblookaj jak jest u Ciebie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wyeliminowałem luzy w złożonej kolbie. Trzeba dogiąć wystającą blaszkę w stopce kolby (tą od guziczka). Luzy w rozłożonej kolbie są spowodowane minimalną szczeliną na zawiasie... narazie kombinuję.

P.S. Macie jakieś sprawdzone sposoby na wybijanie pinów? Nie chcę ich kaleczyć, a owijałem już w kawałki materiału te różne śrubokręty (bez młotka nie da rady, za mocno siedzą)

 

Pozdro, Mleko (:D)

Link to post
Share on other sites

Doszedł do mnie mój AK74M. Teraz zaczynam go przerabiać :twisted:

Mam pytanie odnośnie rozkładania tego karabinu (oraz innych BOYI) na części pierwsze. Chcę odczepić kolanko gazowe oraz podstawę muszki od lufy zewnętrznej. Czy muszę wybić te piny/kołki? Czy jest gdzieś jakiś tutorial jak go rozmontować (poza tym na rus.mil)?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...