Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74M [BOYI/KALASH]


Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...

Właśnie przyszło do mnie RK-05 z TaiwanGuna. Przyrządy celownicze są trochę zezowate, tj. muszka jest jakby lekko przechylona w prawo, da się to jakoś wyregulować? A jeśli miałbym reklamować/wymieniać to czy muszę odsyłać całą paczkę czy tylko replikę, bo kupiłem mnóstwo sprzętu, który jest ok i jedynie do repliki mam zastrzeżenia

Link to post
Share on other sites

Pojawił mi się kolejny problem. Kupiłem do mojego RK-05 magazynek mid-capa od cymy, wpinał się, podawał kulki, ale nie siedział w gnieździe pewnie i jednym ruchem ręki można było go wypiąć z tylnego zaczepu. Spróbowałem wsadzić go na chama co skończyło się tym, że przedni zaczep magazynka się ułamał i magazynek jest na śmietnik. Jakie mid-capy sprawdziliście i polecacie do tej repliki? A, druga sprawa, jak wygląda wybijanie pinów? Mam na myśli te trzymające podstawę muszki. Nie mam warsztatu, garażu ani imadła, mam walić młotkiem aż wyjdą? Da się jakoś inaczej przestawić muszkę? Problem z muszką opisałem dwa posty wyżej.

Link to post
Share on other sites

Pytanie tylko, czy to muszka jest krzywa, czy cała lufa jest okręcona, więc i kolanko gazowe siedzi krzywo. W suce mam za głęboki frez pod kołek, na forum ktoś pisał o podobnym przypadku z AKMS. Przez to u mnie lufa może się kręcić, w niewielkim zakresie, ale jednak.

Link to post
Share on other sites

W rk05 i rk10 podstawa muszki wygląda inaczej, ale może poza pinami sprawdź czy podstawa muszki nie jest złapana od dołu na małą śrubkę (na klucz imbusowy) w rk10 widać ją po wyjęciu wyciora.

W swoim rk10 nastawiłem muszkę bez wybijania pinów tylko luzując ową śrubkę.

Link to post
Share on other sites

Pojawił mi się kolejny problem. Kupiłem do mojego RK-05 magazynek mid-capa od cymy, wpinał się, podawał kulki, ale nie siedział w gnieździe pewnie i jednym ruchem ręki można było go wypiąć z tylnego zaczepu. Spróbowałem wsadzić go na chama co skończyło się tym, że przedni zaczep magazynka się ułamał i magazynek jest na śmietnik. Jakie mid-capy sprawdziliście i polecacie do tej repliki?

Ja polecam midy Cymy. Tylko trzeba podpiłować tylny zaczep, żeby magazynek się zatrzasnął. A było o tym pisane milion razy...

Link to post
Share on other sites

Pytanie tylko, czy to muszka jest krzywa, czy cała lufa jest okręcona, więc i kolanko gazowe siedzi krzywo. W suce mam za głęboki frez pod kołek, na forum ktoś pisał o podobnym przypadku z AKMS. Przez to u mnie lufa może się kręcić, w niewielkim zakresie, ale jednak.

2pq7qjq.jpg

Nie wiem czy widać na zdjęciu, ale lufa z kolankiem wydaje się być przekręcona. Nie wydaje mi się, żeby było to problemem, lufa wewnętrzna siedzi prawidłowo, ale muszka jest irytująca.

W rk05 i rk10 podstawa muszki wygląda inaczej, ale może poza pinami sprawdź czy podstawa muszki nie jest złapana od dołu na małą śrubkę (na klucz imbusowy) w rk10 widać ją po wyjęciu wyciora.

W swoim rk10 nastawiłem muszkę bez wybijania pinów tylko luzując ową śrubkę.

9gvrs5.jpg

Nie ma śrubki pod wyciorem ani nigdzie indziej, podstawa muszki trzyma się jedynie na dwóch pinach.

 

Mam w to walić młotkiem aż wylezie, czy może oddać do jakiegoś fachowca? No i czy obrócona lufa razem z kolankiem gazowym zmienia coś poza względami estetycznymi?

Link to post
Share on other sites

Pod podstawą szczerbiny masz małego imbusa dociskowego. Możesz go poluzować i zobaczyć czy lufa zacznie się okręcać. Jeśli zacznie - ustaw ją w poprawnej pozycji i dokręć imbusa - tylko bez przesady, to jest znalowa obsada ze znalowym gwintem, więc można to łatwo załatwić.

Link to post
Share on other sites

Chyba jakoś postaram się wywalić te piny u podstawy muszki młotkiem, nie mogę zdemontować dolnego łoża i nie chce mi się bawić w klocki lego.

 

EDIT

 

Wybiłem piny, ale podstawa muszki obraca się tylko w prawo i nie mogę ustawić jej prosto, gdyż właśnie w prawo jest odchylona. Wie ktoś dlaczego?

Edited by Zielson
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...