Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Właściwie nie upatrzyłem sobie nic dokładniej i na razie mam mało bo tylko kamizelkę z plecakiem mbss pełny d3c, hełm pasgt (który chyba też pasuje, mam jedno zdjęcie ale nie jestem pewien czy to seal czy ktoś inny z sof) i spodnie od woodlanda + jakieś treki na które mi wystarczyło. Info co kupić brałem głównie z militaryphotos. Ale mam już plan na replikę micha 2000, rękawice nomex, replike kamizelki paca i później złożenie emki. Chyba wystarczy :icon_biggrin: Nie będę się bawił w reko bo uzbieranie kasy potrwa u mnie baaaardzo długo.

 

Generalnie mam podobne podejście do stylizacji tego okresu. Z tym, że z racji braku chętnych do stylizacji ze mną, angażuję się jeszcze mniej :icon_razz:.

Co do paska ja robię tak, że mam :

http://cqb.pl/images/41CQ01OD_1.jpg

 

Rescue belt (chińska replika, zadziwiająco dobra), na to Serpa (bez tego badziewnego panelu udowego, tylko na pas), worek zrzutowy z tyłu, kieszonka na multitoola i podwójna ładownica do Siga z lewej. Chwilowo, póki mam ładownice do emki z przodu Plate'a, bo nie dorobiłem się jeszcze kopii radiostacji (bo mam 4 ładownice, a nie popularnie 3), to nie potrzebuje raczej pasów 2giej linii. Gdyby był ktoś chętny ze mną na stylizacje, co za tym idzie byłaby większa mobilizacja i organizacja, potrzebowałbym więcej sprzętu (treningi, większe zloty itp), w końcu: zorganizowałbym sobie drugą linię :icon_wink:. Póki co, myślę, że nie ma sensu.

Zdjęcie:

http://airsoftphotos...x/496460/496461

 

* Na zdjęciu nie ma ładownicy do Siga, bo nie mam jej w domu :icon_biggrin:

 

Edit: Wybaczcie, że wstawiłem jako link, ale kompletnie nie ogarniam, jak wrzucić jako grafikę :/

Edited by kajtoo5
Link to post
Share on other sites
  • Replies 737
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przejrzyj sobie zdjęcia ( https://plus.google....=CPqGmt6soqveFA ) i zapytaj najpierw o to co Cię interesuje. Zbierz wiedzę i na tych zdjęciach bazuj sprzętowo. No i podstawowa rzecz- foki używały sprzętu w kolorze MJK ( Matt Johnson Khaki ) bądź TAN, nie Coyote Brown jak USMC/Piechota Morska.

 

A gościu z PASGTem z ramadyjskich zdjęć to tłumacz, terp działający z SEALsami.

Edited by MatriX482
Link to post
Share on other sites

Jeśli mówiłeś o mnie i moim szpeju w kwestii koloru, to wiem, MJK to jest podstawa podstaw :P Ale chwilowo nie mam funduszy ani chęci na tego typu różnice. Materiał w MJK jest drogi, a oryginalnego szpeju nie chce kupować, bo... drogi ;) Wolę pobiegać trochę w tym zamienniku, kupić sobie materiał i sukcesywnie "doszywać" sobie elementy. Zacznę od tego paskudnego Admin Panela, który aż wionie skośnookim wykonaniem i wyglądem. Ale przed szyciem w Khaki, będzie Paca na którą aktualnie szukam surowców (swoją drogą zapraszam kolegę gu-pifaj-fus, do przyłączenia się do wspólnego zamówienia na materiał. Wyjdzie taniej, a za robociznę policzyłbym Ci jak za barszcz ;) )

Co do galerii, którą wstawiłeś Matrix: tego typu galerie to moja biblia i wierz mi, w 100% bym odwzorował to co na nich jest, gdyby był sens i możliwości...niestety :(

Powoli, ale zdecydowanie, dążę do efektu.

Link to post
Share on other sites

DEVGRU lata z NJPC w AOR1 lub MC. Największa różnica pomiędzy tymi to taka, że zamiast kangaroo poucha za elastyczne "linki" są klapy takie jak w pouchu do AVSa. Głównie to jednak 6094 zostają ale można zobaczyć foki z JPC.

 

322061_288547061163619_994473894_o.jpg

 

6876558225_6b9b261110_b.jpg

734693_503501136339463_490783309_n_zps97b902b6.jpeg

Fh1iY+%25282%2529.jpg

SSNSWDGJPCAOR1-1.jpg

Tutaj jest NJPC w AOR1. Nie chciało mi się więcej szukać z pośród 400 zdjęć.

 

EDIT: znaj moje dobre serce

 

c412bf81.jpg

dfsesf42eht.png

dsgfdfgdgdfgn6en3.png

fo0gCWo.jpg

Z tyłu 2 od prawej.

yyTxO.jpg

Edited by Chowder12
Link to post
Share on other sites

M18 to je granat dymny. Mk18 mod 0 ( no, powiedzmy że do 2010 ), M4 też były. Mk12 mod 1 ( SPR/A ) czy Mk11 mod 0 ( SR-25 ) też się zdarzały. A ten pan ze zdjęcia wyżej to PJ, nie NSW.

 

ale bubel. Oczywiście miałem na myśli MK18 (w dodatku w tamtym okresie Mod 0). Paluszek musiał nie trafić w klawiaturę :)

O ile się nie mylę, to M4 głównie w afganistanie, przynajmniej tak wnioskuję ze zdjęć.

Link to post
Share on other sites

Tak i nie. CQBR zdarzały się tak samo w Iraku jak i Afganie. M4 podobnie, acz patrząc na zdjęcia z Ar-Ramadi to jednak CQBR czy tam Mk18 mod 0 występowały w większości przypadków. No cóż taka specyfika- kaliber ten sam, skuteczność podoba a różnica w poruszaniu się między 10,5 a 14,5 calową lufą jest spora- szczególnie w "ciasnym" Irakowie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak jak napisałem- zdjęcie pochodzi z 2006 roku, z kwietnia. Ar-Ramadi. Na zdjęciu są 4 żołnierze Navy SEALs, ST-3 Pluton Delta.

 

Muszę Cię zmartwić, ale comfortpad był im zbędny. 1. linia nie była super obładowana ( a przeglądając 127 zdjęć z walk z samego Ramadi ) mogę stwierdzić, że comfortpady zdarzały się bardzo bardzo rzadko- bodaj na 2 fotach znalazłem coś podobnego do CP. Reszta to duty belty ( LBT, BHI, EI ) i rescue belty ( EI, LBT, BHI ), często wspomagane szelkami, zwykłymi czarnymi elastycznymi szelkami, dość szerokimi- żadne tam dedykowane do pasa EI czy BHI. Tego typu wynalazki idą do zielonej, a nie do MOUT gdzie żołnierz obładowany jest balistyką i szpejami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...