Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Umundurowanie i wyposarzenie WDW oraz Specnaz'u


Recommended Posts

@Foka - ale ja mam wrażenie, że kolega po prostu wpisał się w złym miejscu, bo wiem że chłopaki z 1-wszej Roty robią WDW z lat 90-tych.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie, a wtedy powiem co nie pasuje w umundurowaniu (bo jest trochę niespójne).

Link to post
Share on other sites

No więc tak :

http://i162.photobucket.com/albums/t260/Ne...07/IMG_2497.jpg

 

- Mundur flora ok 150 zł

- Tieliaszka (majka) 20 zł

- Stanik 100 zł

- Polskie desantki 120 zł

- Ruski pas 20 zł

- Bagnet 6H4 (polski) 80 zł

- Czapka flora 35 zł .

 

Teraz wy :)

Pozdrówka

 

 

Skad masz stanik za 100?? :D Sam celuje w wojsko radzieckie i szukam jakichs chest rigow ale drogo to wychodzi i o dziwo ciezko je w Polsce dostac(o ironio wiekszy wybor w ameryce).

Mam prosbe czy ktos ze specow moglby zrobic przykladowe zestawienie wyposazenia zolnierza radzieckiego z orientacyjnymi cenami?

Nadal szukam pomyslow i nie wiem co byloby lepsze np klmk czy kzs, co jest latwiej dostepne, co praktyczniejsze itd.

Link to post
Share on other sites
Skad masz stanik za 100?? icon_biggrin.gif Sam celuje w wojsko radzieckie i szukam jakichs chest rigow ale drogo to wychodzi i o dziwo ciezko je w Polsce dostac(o ironio wiekszy wybor w ameryce).

 

Niedawno zamawialiśmy takie w stanach, tam są tanie jak woda :) Przy zamówieniu dla 9 osób, wyszło około 55zł od łebka.

 

Mam prosbe czy ktos ze specow moglby zrobic przykladowe zestawienie wyposazenia zolnierza radzieckiego z orientacyjnymi cenami?

 

A zestawienie na jakie lata?

Link to post
Share on other sites

http://pstrykacz.sharpek.net/080308-Dolomi...es/Obraz341.htm

Mało rekonstrukcyjna poza, ale widać co mam na sobie ;)

 

- Afganka

- kepi

- stanik

- RD54

- pas dyskretnie ukryty pod stanikiem

 

 

Tak jak wspomniano wcześniej Flora nie pasuje do czasów ZSRR.

 

Natomiast jeśli chodzi o "staniki" to jest do wyboru:

- czikom - najbardziej popularny w Afganie. Czasami można go gdzieś dorwać lub po prostu sobie sprowadzić z zagranicy

- stanik typ 1 - mało popularny w Afganie. Obecnie praktycznie nie do dostania.

- stanik typ 2 (link) - pomimo dat produkcji 88-89 praktycznie nieobecny w Afganie. Do reko sensu stricte się nie nadaje*, do reko w ramach airsoftu raczej ujdzie.

 

* Oczywiście pod warunkiem, że się robi coś w klimatach Afganu, a nie zwykłego wojaka z jednostki np. w Polsce.

 

Jest jeszcze jedna opcja - samoróbka! Można sobie albo uszyć jakiegoś pseudo czikoma, albo np. zszyć 2 ładownice do AK74/AKM i dorobić im paski z pasków od kałacha.

 

Poza stanikami jest jeszcze coś takiego jak BWD (link) oraz 6B3, czy inne kamizelki p. odłamkowe z ładownicami (ale w sumie nie wiem, czy coś poza 6B3 było z tego okresu i miało ładownice). Ale takie rzeczy zazwyczaj albo są drogie, albo trudno dostępne, albo jedno i drugie.

Link to post
Share on other sites

Ha! Flora jest mundurem z końca lat 80-tych , a ZSSR trwało jeszcze dobrych parę lat.

Pozatym zawsze mamy te KZSy to wystarczy narzucić i będzie Afganistan.

Hmmm , a takie fajowskie kolimatory PK-A to często się pojawiają na handel?

Po ile takowe chodzą??

A , i jeszcze pytanko - Zamawiał ktoś kiedyś POSP'y z ebay.com? 120 USD za jednego.

Jak by ktoś robił zamówienie to mówcie - zrzucimy się i taniej za przesyłke wyjdzie.

Link to post
Share on other sites
Ha! Flora jest mundurem z końca lat 80-tych , a ZSSR trwało jeszcze dobrych parę lat.

 

Pierwsze Flory wprowadzono w 1991r. ale były rzadko używane do 1994r.

 

Hmmm , a takie fajowskie kolimatory PK-A to często się pojawiają na handel?

 

Jak chcesz, to akurat Tadek ma jednego na zbyciu :)

Link to post
Share on other sites

Hmmm no to sorki za błędne odpowiedzi , oglądając 9 rotę st.praparszczik Dygało miał

coś kolorów flory , najwidoczniej nie zorientowałem się że to inny mundur.

Sory jeszcze raz za błędne info , ale inni jak poczytają , odrazu będą wiedziec co i jak :)

Pozdr.

Tak przy okazji , może założymy tutaj coś takiego jak komis? Coprawda jest warrior ale co dwa komisy to nie jeden...

Edited by zubrY
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Na terenie NRD były, jako samodzielne komórki przy innych istniejących jednostkach, szczególnie przy WDW. Podchodząc do tego analogicznie w Polsce też mogły być, a na oficjalne potwierdzenia jeszcze trochę poczekamy.

Link to post
Share on other sites

Kiedy do mediów wypłynęły informację o operacji "Wisła", broni atomowej w Polsce etc, w artykułach pojawiały się stwierdzenia, że w owych tajnych bazach stacjonowały radzieckie jednostki specjalne, niektórzy wprost pisali o Specnazie, ale jak pisze Wolf- to nic potwierdzonego.

Link to post
Share on other sites

To czy analogicznie rzecz biorąc, nie mógł być czasem używany w latach '56, '81-89 ? Rosyjski Specnaz wspierał władze pro-kremlowskie w ZSRR, więc czy "polski" nie mógł np. tłumić naszych "powstań narodowych" ?

Edited by Fikus
Link to post
Share on other sites

Fikus - z tego co się orientuję (a swoje źródełka informacji mam) w stanie wojennym żadne radzieckie jednostki (w tym Specnaz) nie zostały użyte do "podtrzymywania ustroju". Rosjanie czekali czy ekipa Jaruzelskiego "da sobie radę własnymi siłami". Na ile byli gotowi do interwencji gdyby Jaruzelski nie dał sobie rady to już oddzielny temat omawiany w kręgach polityczno - militarnych nie raz. Ale to nie temat i miejsce na dyskusję która najczęściej kończy się personalną pyskówka. Moim prywatnym zdaniem byli gotowi i interweniowali by "gdyby Jaruzelskiemu nie wyszło".

 

Wracając bardziej do tematu - w czytanej ostatnio książce "Commando.pl" autorstwa Jarosława Rybaka (o polskiej 62 kspec z Bolesławca) są wzmianki o wizytach specnazowców w naszych kompaniach specjalnych, w tej chwili nie jestem pewny czy nasi u nich tez bywali. To by wskazywało na obecność pododdziałów Specnazu w składzie jednostek radzieckich w Polsce.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...