Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pokaż swój sprzęt


Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wersja KSK jest bardziej sexy bo mniej osób ją ma (a przynajmniej z prawidłowym mostkiem) ;), jest przy tym bardziej praktyczna i kompaktowa (różnica w długości w stosunku do A2 to jakieś 5 cm, w wysokości w stosunku do A2 z Eotechem to około 3 cm) dzięki czemu można używać jej wygodnie zarówno w lesie jak i do walki w budynkach.

 

Najgorzej jednak znaleźć się w połowie i zamontować aluminiowe łoże (które łatwo kupić) ale nie zamontować mostka (który trudno kupić). Ja rozumiem, że taka kolejność jest prostsza ale kiedy byłem w sytuacji posiadania łoża przy jednoczesnym nieposiadaniu mostka to po prostu trzymałem łoże w szufladzie póki nie kupiłem mostka ;) - sądzę, że lepiej pozostać wiernym rekonstrukcji i mieć uboższą za to prawidłową wersję niż takie nie wiadomo co (które w rzeczywistości stanowi promil wszystkich konfiguracji).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Narazie posiadam tylko i wyłącznie aluminiowe łoże, a mostka niestety nie. Nie zakupię sobie tego zwykłego frontu bo mnie najzwyczajniej nie stać, mundur też kosztował swoje, najbliższy plan to kamizelka i właśnie mostek. Jak będzie gotowa kwestia roku to mogę ją pokazać. miałem taki plan aby zakupić również oryginalne magazynki G36 i podpiąc do tych na kulki. Wsadzic do oryginałów naboje- zbite za 3 zł- sztuka i mi się będzie podobało, ale jak sądzicie- nie zbyt kiczowato? Znalazłem 4 sztuki za 50 euro.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Skoro chwalimy się swoimi konfiguracjami:

 

img0013lf.th.jpg

 

moje G36K w wersji RIS.

 

Bazę stanowi G36K STAR-a z oryginalnymi oznaczeniami.

 

Oryginalne elementy (od ostrego G36) to:

 

- panele RIS;

- chwyt wertykalny;

- mostek;

- kolba (od wersji C);

- pasek.

 

Do wymiany na oryginalne pójdzie jeszcze gniazdo magazynka i być może całe łoże oraz "stałe" przyrządy celownicze (na ten moment mam replikę TM - moim zdaniem średniej jakości).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Mostek = szyna ;).

 

Wiadomo - do zrobienia jest jeszcze sporo, ale myślę że już teraz wygląda to całkiem nieźle.

 

Ronin

 

p. s.

 

Zapomniałem wspomnieć, że tłumik płomienia też będzie od ostrego G36. Będzie to KAC. Aktualnie mam zamontowany tłumik KAC-a od emki - bardzo podobny ale trochę się różni.

Link to post
Share on other sites

A że się zapytam co to jest za kamizelka- pełna nazwa?

Pozdrawiam.

 

P.S Ronin co Ty planujesz w niej jeszcze robić? Przecież na moje oko wygląda, że prawie wszystko poza łożem i przyrządami celowniczymi. Co planujesz robić?

Edited by Imil
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A więc i ja zasięgnę opinii szerszej społeczności i "pochwalę" się swą repliką. Tak odgórnie napiszę ze ma to być G36KA2... :wink:

 

http://img218.imageshack.us/f/g36ka2.jpg/

 

Hmmmm... wiem ze na pewno trzeba zmienić długość lufy.. była skracana... na specshopie przeczytałem przy niby odpowiedniej długości repliki ma być 880mm... :icon_confused: Jednak Wikipedia się nie myliła i ma być 860mm.. nic czeka mnie powtórne skracanie lufy...

 

Do tego chwyt pistoletowy... muszę przełącznik selektora wymienić... i porobić SEFy...

 

Jak macie jakieś uwagi to chętnie wysłucham/przeczytam i postaram się dostosować... :biggrin:

 

BTW: przydało by się też magi wymienić, i takie pytanie czy ktoś z was rekonstruktorów miał doczynienia z magazynkami SRC? Czy nadają się do rekonstrukcji? Z tego co słyszałem to są niby "dziwne" :icon_neutral:

 

PS: Szyny ris oczekują na upragnione LLM01 :happy:

 

Pozdrawiam.

Tuptek.^^

Link to post
Share on other sites

Wygląda fajnie - zmienisz te kilka detali i będzie zupełnie spoko.

 

Co się porobiło ze śrubką od dźwigni selektora?

 

Co do magów SRC to miałem jednego - nie działał najlepiej. Ogólnie mówiąc źle siedział w gnieździe (niepewnie, mocniejsze szarpnięcie powodowało, że wypadał) no i słabo podawał kulki.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Wygląda fajnie - zmienisz te kilka detali i będzie zupełnie spoko.

 

Co się porobiło ze śrubką od dźwigni selektora?

 

Co do magów SRC to miałem jednego - nie działał najlepiej. Ogólnie mówiąc źle siedział w gnieździe (niepewnie, mocniejsze szarpnięcie powodowało, że wypadał) no i słabo podawał kulki.

 

Ronin

 

Podziękował..

 

 

Śrubka przy selektorze była imbusowa.. ale się trochę popsuła i musiałem na razie dać taką... poluję na chwyt od CA i wtedy wymienię to... :happy:

 

Co do magów to u mnie sa boyie i tez pewnie się nie trzymają.. musiałem gniazdo od środka okleić panzertape... :icon_neutral:

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zakup CA... Tyle ze coś ciężko ostatnio z nimi.... :icon_neutral:

 

BTW: Że tak jeszcze zapytam się o tą śrubę przy lunecie z uchem do zawieszenia... czy to jest poprawne rekonstrukcyjnie? Czy trzeba wymienić na zwykłą śrubkę?

Edited by CptInzMathias
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Drobny lifting sprzętu do zielonej:

 

62896596.th.jpg

 

Na fotce:

 

- smock Sharrer-a (2010 r.);

- spodnie Kohlera (2007 r.);

- oryginalna wełniana dokerka Bundesmarine;

- Safariland 6004 z P12 i modułem UTL w środku;

- chest rig od LT z ładownicami tego producenta, stazą CATS i workiem zrzutowym od Maxpedition;

- SEM 52SL z headsetem TASC;

- orisowane G36 o którym już pisałem;

- Berghaus Munro;

- PŁETWY POSEIDON PRO FIN - KONTRAKT!

 

Piwo dla pierwszego kto zgadnie jakiej to jednostki reko :cool: .

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...