Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szal snajperski


Recommended Posts

Są bardzo praktyczne, owijasz sobie nim całą głowę i dość, że chronią twarz przed kulkami to jeszcze świetnie maskuje, poza tym jest on na tyle duży, że może przykryć całą sylwetkę człowieka :) Zdarzało się, że mnie lub znajomego prawie podeptano parę razy bo leżeliśmy pod nim i jakąś tam małą gałęzią :) ja mogę go spokojnie polecić :)

Link to post
Share on other sites

I co najwazniejsze jak odpowiednio owiniesz głowe to zdeformuje jej kształt z większej odległości. Najlepiej chyba się sprawdzi oliwka, cce i woodland (kolejność kolorków przypadkowa).

No i w zimie dodatkowa izolacja, a w lecie dodatkowe chłodzenie (w brew pozorom noszenie czapeczki z daszkiem czy beretu w upale to dobry pomysł).

Link to post
Share on other sites

Z zabawnych patentów na gorętszą pogodę - czapka baseballowa w jakimś sensownym kolorze (czarna też da radę), szal siatkowy (120x120) i guma do "kocich oczu". Dało się z tego zrobić sensowne maskowanie głowy i górnej części ciała (jak się trochę górę wyciągnie w stylu izraelskiego "mitznefet". Przydatne do improwizowanego maskowania w zasadzce. Przód i rogi siatki w razie czego można zawinąć pod gumę i tak łazić żeby się nie majtały i nie zasłaniały pola widzenia. Jedyny problem to to że jak się czapkę zdejmie to guma spada, ale to już jak ktoś chce można sobie ulepszyć/przerobić.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym raczej nosić ją do bonnie-hat-a.

 

Nie wiem czy jest taka opcja :).

 

Aha.

 

I jeszcze coś, nie interesuję się zbytnio asg, chciałbym alby ten "szal" był praktyczny.

 

Pytanie:

 

Czy materiał nie jest zbyt szorstki ? Czy nie ociara on twarzy/szyi?

 

I jeszcze jaki najlepszy kolor do lasu ?

Link to post
Share on other sites

Kup sobie farbki camtechy. Szal jest generalnie do ... no nieprzydatny, poza obserwacją. Czepia sie, spada, ściąga, zaplątuje w pas nośny itd. Tzn. kup sobie ale cudów się nie spodziewaj. Ja używam jako szalika sensu stricte a latem jako ręcznika i pseudo moskitiery.

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy że arafatka jest w moim przekonaniu "pedalska".

 

Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam :*

 

 

Ale chciałem coś takiego, taki bajer.

 

Że jako szal i takie niby kamo...

 

Teraz to już nie wiem czy kupować czy niee ;/

 

Bo arafatka nie zamaskuje mi szyi, nie chodzi o maskowanie całej szyi tylko o "widzialność"

Sądzę że taki szal a o wiele mniej widać niż biało-czerwoną/niebieską/czarną arafatkę :)

Edited by Peti94
Link to post
Share on other sites

Taki szal jako osłona twarz jest według mnie beznadziejny. Co chwile się o coś zaczepia, okulary pod nim parują, a jak się poluzuje, to trzeba liczyć się z ryzykiem upokarzającego zaliczenia kulki podczas poprawiania.

 

Ale jako szalik czy improwizowany maskałat jest wręcz miejscami niezastąpiony.;]

Link to post
Share on other sites

Powtórzę jeszcze raz :

 

Ja ten szal potrzebuję jako szal, tylko w nielicznych przypadkach przyda mi się jako kamuflaż...

 

 

Radzio2k czytaj wyżej napisane posty...

Powiedzmy że arafatka jest w moim przekonaniu "pedalska".

 

 

 

o różnych olivkach/zieleniach na arafatkach nie słyszałeś?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...