Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 i AK 47s GFC


Recommended Posts

Witam

 

AK 47

Producent: GFC

Napęd: Elektryczny

Wykonanie: metal + drewno

Prędkość wylotowa: 410 fps

Pojemność magazynka: 540

Długość: 870 mm

Waga: 3018 g

http://www.gunfire.pl/product-yid-11521910...K-47-GFG02.html

 

AK 47s

Producent: GFC

Napęd: Elektryczny

Wykonanie: metal + drewno

Prędkość wylotowa: 410 fps

Pojemność magazynka: 540

Długość: 645 / 900mm

Waga: 3068 g

http://www.gunfire.pl/product-yid-11521910...-47s-GFG02.html

 

Dane z www.gunfire.pl

 

Miał ktoś do czynienia z w./w. repliką?

Link to post
Share on other sites

Fajnie że będzie taki kałasz full metal i drewno, ale co z tego, jak plastiki z CyMek wyglądają lepiej niż to "coś drewowate"... Mnie się tak średnio podoba, no ale zobaczymy jak ktoś sprawi sobie tą replikę. :mrgreen:

 

 

 

 

Konkrety Panie, konkrety,

J.

Link to post
Share on other sites

"Podczas otwarcia sklepu zaprezentujemy nasze nowe produkty pod marką GFC GUNS. Będą to AK47 i AK47S w całości wykonane z metalu z drewnianymi okładzinami. Do replik dołączą także części pod marką GFC PARTS. Będzie także możliwość sprawdzenia nowych replik full metal M4."

Link to post
Share on other sites

Otworzyłem linki, oglądam i myślę "przecież to zwykła nowa cymka z dodanymi drewienkami, do tego średnio obrobionymi", potem patrzę - GFC, ee??

Jak dla mnie to wszystko przemawia za tym, że to zwykła nowa cymka z dodanymi drewienkami i pozamienianymi paroma dupsami.

Jeżeli jest inaczej to proszę mnie uświadomić.

 

Charakterystyczne śrubki (takie same), nadlewy, stopka kolby, szczerbinka, rura gazowa, suwadło i nawet pseudomłotkowy, odróżniający się od reszty kolor części przy okładzinach, który był dość charakterystyczny w późniejszych, nowszych cymkach (tyle, że te w większości były pokryte takim brzydkim kolorkiem).

Nie chcę tu oczywiście nikomu w interesach przeszkadzać, ale wypadało by powiedzieć co jest innego/lepszego od normalnych cymek czy "bojów", że cena wzrosła o parę ładnych stów.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

A mi to wygląda na JG. Magazynek ma nakręcany motylkiem - przyjrzyjcie się jednej z fotek.

Jednak po tym nie można osądzać jaka to firma ;) Full metal i drewno plus 410fps....no nie wiem co o tym myśleć. 745zł to troszkę dużo, może jednak okazać się że w środku siedzą części Elementa. Co jednak nie tłumaczy tak dużej ceny...

Link to post
Share on other sites

To GFC mnie nie przekonuje... :( Wygląda dosyć ładnie, tyle co, ot. Gdyby to się okazała cyma po upgrade , może inaczej bym na to spojrzał... Z czasem jak ktoś kupi na pewno ukaże sie opinia na forum... Ale fakt, trochę drogo jak na chinola... o ile to jest chinol..

Link to post
Share on other sites
Miał ktoś do czynienia z w./w. repliką?

Teraz już tak. AK-47s.

 

Kilka szczegółów;

- jest zbudowany na bazie JG,

- łożyska kulkowe 6mm,

- silnik o zwiększonym momencie obrotowym (taki jak w III gen ale oczywiście wersja krótka),

- kolba trochę lata i pewnie będzie tak jak z Marui i Cymą.

 

Praca mechanizmu jest dość płynna a najlepszy zasięg skuteczny (około 60-65m) jest na kulkach 0,28 Xtreme (sprawdzałem też na Pestkach, Blaster'ach i Gunfire'ach ale średnio to wyszło). Suwadło HU jest bardzo stabilne i nawet po oddaniu 1800 strzałów na tych samych kulkach nie trzeba go korygować.

 

Jak jeszcze trochę pogrzebię to napiszę. Póki co zabieram jutro Ak do Raszówki i zobaczę jak to maleństwo spisze się w polu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

 

Ja teżmiałem do czynienia (mam ) GFC guns ak 47s

po otworzeniu paczki przykra niespodzianka bateria była złamana naszczęsćie troche taśmy i byla jak nowa format baterii na stockowej ładowarce. i jedziemy

pomęczyłem się z wkładaniem baterii .. było to trudne za mało miejsca

1 strzał - i okrzyk "ŁAŁ" moc spora zasięg 60 - 65 m J.W.

Wykonanie dobre

po 2 strzelankach moge powiedzieć że

jak sie jedzie na auto to po jakimś czasie wajcha sama spada na semi :/ a śrubka mocno przykręcona. kolba zdołała się odkręcić ale przykręcona już .

a na semi czasami potrafi się zabezpieczyći trzeba przejść na auto . strzeliś i znowu semi ... ale ok da radę wytrzymać jak kumpel dostał z 30m w zadek to go przez 15 min bolal :) mocna replika.

Hmm jeżeli ktoś nie umie pogrzebać troche przy karabinku to odradzam. tendęcje do odkręcania się cześći ew luzowania

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Giwera ma już przebieg 5600 strzałów. Dokręcenie śruby mocującej selektor ognia jak do tej pory nie było potrzebne ale normalka, że jak się poluzuje to dokręcę (wszystkie AK tak mają).

 

Pojawiły się delikatne luzy przy osłonie rury gazowej ale kawałek dętki rowerowej załatwił sprawę.

 

Spadek mocy z 412 do 406 ale jak po tej ilości oddanych strzałów to całkiem dobry wynik. Sprężyna się trochę zbiła lub doszło do minimalnego rozszczelnienia w okolicach komory, dyszy albo głowicy cylindra lub o-ringa na głowicy tłoka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...