Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16, SPR, SR25 ACM


Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skoro krakmani przypasowali tylko dyszę, która jest stockowo montowana to po co zmieniać stockową na stockową? :D

 

 

Bo stockowa A&K po 30 000 się styrała i trzeba ją było na coś wymienić. Po założeniu nowego PJ białego okazało się, że jest idelanie szczelny więc go kupiłem.

 

 

Tej białej rzeczywiście nie ma na stronie ale można u nich taką dostać. Czarnej nie sprawdzałem.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj sprawdzałem karabin na chrono. Na Systemie M140 i stockowej lufie dawał 455fps. Maksymalnie co wyszło to 462fps. Po założeniu Deep Fire'a 650mm, 6.02mm dawał 450fps. Maksymalnie wyszło 457fps.

 

Skoro M140 daje tyle co powinno, znaczy że takie rzeczy jak cylinder, głowice, dysza i komora są szczelne.

 

Mniejsza ilość fps na dłuższej lufie może wiązać się albo z jej długością (w co wątpię) albo z tym, że mam wrażenie, że jest minimalnie mniejsza (węższa) niż stockowa i lżej siedzi w komorze. Myślę, że po doszczelnieniu lufy w komorze teflonem powinno być te 460fps.

 

Do tego po wystrzeleniu na tej sprężynie 1000 kulek rozebrałem GB i stwierdziłem brak śladów zużycia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

 

Mam następujący problem. Jestem posiadaczem repliki sr25 A&K i po przeczytaniu zamieszczonych w tym temacie informacji postanowiłm zrobić mały tunning. Wstawiłem:

- Sprężynę 140 g&g

- Baterię 12V Sanyo 3600mAh

 

Sam przeprowadziłem wymianę sprężyny(ależ się bałem, ze przestrzrelę telewizor prowadnicą) i po wszystkim stały się dwie rzeczy:

-Selektor ognia zaczął "chodzić" zdecydowanie ciężej(jak w nówce przaktycznie, może nawet bardziej)

-Po naciśnięciu spustu słychać że silnik pracuje(obija isę w rączce), ale nie słychać żadnej pracy GB.

 

W związku z powyższym mam pytanie, czy może być to wszystko spowodowane złym złożeniem gb spowrotem(zaznaczam, że wymieniłem tylko sprężynę, a reszty elementów starałem się w miarę możliwości nie dotykać poza ustawianiem zębatek tak by weszły w otwory w drugiej połówce GB), jeśli nie, to czy problemem może być za słaby silnik(stock z A&K- słyszałem, ze radzi sobie ze 140 bez problemu).

 

Liczę na szybką odpowiedź i z góry dziekuję.

Link to post
Share on other sites

Silnik na pewno sobie da radę. Może to być wina złego złożenia. Ewentualnie - coś mogło stać się z silnikiem jak dostał takie napięcie (ale to tylko przypuszczenie). Wszakże już na baterii 9.6V ROF na sprężynie M140 jest bardzo dobry, a co dopiero na baterii 12V?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem mogą wystąpić następujące problemy:

Coś wykombinowałeś z kostką stykową, spustem lub płytką selektora.

Postaraj się dobrze przykręcić osłonę silnika na rączce, dobrze wyreguluj silnik. Sprężyna nie ma związku z żadną z tych części.

Link to post
Share on other sites

Raczej wątpię, że silnikowi się coś stało, bo na wolnych obrotach(bez styku z gb) zasuwa jak wariat. Od razu mówię, że miałem już problemy z silnikami, więc co nieco o regulacji złapałem i na tym polu jestem spokojny. Mocno zastanawia mnie selektor. Czy możliwe jest, że zablokował działanie GB mimo podawania prądu do silnika? Co to do !@#$% ^&*! jest kostka stykowa :-F .

Link to post
Share on other sites
Po naciśnięciu spustu słychać że silnik pracuje(obija isę w rączce)

No to chyba nadinterpretowałem to, rozumiem że zaczyna pracować....i nie kręci zębatek.

Kostka stykowa to...czarna część z wejściem męskim i żeńskim http://gunfire.pl/product-yid-1152190261-Z...dow-do-M16.html

to tak gwoli pracy silnika, z selektorem to nie ma nic wspólnego. Co by tu ci poradzić...musiałbym to zobaczyć, takie "pykanie" to zwyczajowy efekt zacięcia, ale na 12V to powinno wyrywać tłok z szyn. Spróbuj na stockowej baterii, szukaj zacięć, rozbierz i złóż gb jeszcze raz. Może zablokowałeś jakiś element, antireversal, tłok, popychacz.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Jeśli silnik nie ciągnie zębatek to najprawdopodobniej źle założyłeś zapadkę przeciwpowrotną. Weź gb do ręki i sprawdź czy dajesz radę obrócić zębatkę środkową (powinna dać się obrócić śrubokrętem) i czy sprężyna się naciąga i czy dysza się rusza.

 

Rozbierz gb i złóż jeszcze raz. Najlepiej przy pomocy youtube :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Jestem zainteresowany SNR25 A&K, co doradzacie mi wymienić, aby dobrze śmigał? Chciabym mieć w nim ze 480 fps.

 

 

:sciana:

 

SNR25 ?

 

 

Zajrzyj do odpowiedniego działu.

Podpowiem że SR 25 to karabin wyborowy i że SR 25 od A&K to to samo co SR 25 od P&J.

Edited by Rraptor
Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...