Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16, SPR, SR25 ACM


Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do głośności pracy SR-25 to pojawiła się jeszce teoria (amerykanskie forum jakieś...), że fabryczna rączka powoduje, że silnik jest pod złym kątem. Ktoś podmienił rączkę na jakąś gładką od SPR czy czegoś takiego i ponoc było ciszej..... Od siebie dodam, że giwera nadal działa i ma się dobrze. Pilnujcie pinów, mi już zakrętka od nich uciekła....

Edited by RzezniQ
Link to post
Share on other sites

Nie spiesz się tak z wymianą zębatek , są bardzo wytrzymałe , moje przemieliły 5000 BB na M130 do tego 2000 na M140 a kolesiowi o nicku Bajeczny1990 już ponad 5000 na M140 .

 

 

PS.Wymieniłem rączkę na CA i faktycznie jest ciszej .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Po około 3000 - 4000 kulek replika Sr-25 ACM czyli A&K czyli PJ została rozebrana celem zbadania gearboxa. Dobre wieści:

1. Zębatki brak śladów zużycia.

2. Tłok cały i nie tknięty, w środku tłoka cienka podkładka żeby sprężyna nie porysowała jego wnętrza (przy okazji jakby łożysko - bo sprężynie będzie się lepiej ślizgało po podkładce niż po plastiku).

3. Szkielet zdrowy

4. Zębatka silnikowa jak nowa.

5. Prowadnica metalowa cała, łożysko na niej działa bez zarzutu.

 

Układ jest szczelny. Minimalne nieszczelności na dyszy. Replika była stockowa, jej moc po wyjęciu z pudełka 430 - 450 fps. Po 2000 kulkach moc bez zmian.

Link to post
Share on other sites

Jest bardzo cichy teraz , wcześniej był taki dziwny metaliczny dźwięk , teraz działa niewiele głośniej niż Mka CA po podkładkowaniu w jednym z bardziej popularnych sklepów ASG w Polsce . Dodam jeszcze że moja to PJ a przebieg 5000 M130 guarder i 2500 M140 guarder , zero śladów zużycia .

Link to post
Share on other sites

Skoro chłopaki w USA i tutaj piszą, że jest sens wymieniania, to coś w tym musi być... nieprawdaż?

Silnik uciągnie, post niżej przemek10 pisze że już strzelał na M140...

Cóż, Krakman to nie wyrocznia, skoro lud potwierdził że wymiana pomaga, to pomaga :P

Link to post
Share on other sites

Feder, wklej jeszcze raz linka do tej wymarzonej konwersji z ASGShopu, bo link już nie działa. Mi się marzy konwersja JP Rifles, ale nie wiem jak jest z montażem, czy będzie pasować do SR25 ACM?

 

Mam pytanie do tych, co rozbierali GB, jakie są zębatki? Standardowe od v2/3 czy takie jak w GB od G&P? Opłaca się wymieniać dyszę na tą od AUGa?

Link to post
Share on other sites

Sorry za kolejny post, ale mam coś nowego. Wczoraj sprawdzałem Mid-capa od CA25. Mag pasuje i podaje kulki, ale trzeba zrobic w magazynku szersze nacięcie lub zmienić element który trzyma magazynek na ten od CA.

 

Nie wiem czy to nowość, ale ostatnio znalazłem na taiwanie, może się przydać przy tuningu:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=47

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...