Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 SpecnaArms od Gunfire ?


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie mam następujące pytanie mam zamiar polepszyć skupienie w swoim m 249 z PJ. W tym celu napewno mam zamiar kupić lufę 535, gumkę guarder czarną. Myślałem też o komorze CA. I tu pojawia się pytanie czy jest sens wydawać 100 zł na taką komorę. I pytanie nr 2 wymieniłem sprężynę na Mad Bull M 130 nie widać praktycznie by w jakiś sposób wpłynęło to na dodatkowe obciążenie Gear boxa i tu się zastanawiam czy mogę sobie pozwolić na m 140 na stockowym tłoku i zębatkach

Edited by throd
Link to post
Share on other sites

Z wymiana komory to się zastanów - ja wymieniłem i odpadło 20 fps - komora CA miała być bardziej szczelna... cóż nie jest - zaznaczam u mnie.

 

Wstawiłem preckę - bardzo poprawiło to skupienie ale w punkt nie trafiam ;) to broń wsparcia więc nie trzeba... :)

 

Mam wstawioną m120 i na oryginalnej komorze mam 400 fps na komorze CA z gumką sylikonową /taka jak na zwykłej/ osiągi 380 fps

Link to post
Share on other sites

No to dałeś mi do myślenia z tą komorą nie jest to pierwsza opinia, że nie warto wymieniać. Więc muszę się poważnie nad tym zastanowić, tym bardzie, żę nie ma żadnych problemów ze standardowymi gumkami na tej stockowej komorze.

Edited by throd
Link to post
Share on other sites

No to dzisiaj złożyłem zamówienie w specshopie do wymiany idzie lufa ze stockowej na systema 6.04 535 mm, gumka miałem czerwonego madbull teraz będzie czarny guarder i sprężyna była mad bull M130 teraz będzie mad bull M140.

Link to post
Share on other sites

Wstawiłem już nowe części i jakie nasuwająs ię wnioski. Po zmianie lufy na precyzyjną systemy skupienie jest znacznie lepsze ale potwierdzam słowa Coreya to nie jest snajperka w punkt nie wali. Na sprężynie mad bull m 140 jest widoczny przyrost mocy i słychać po pracy gearboxa oraz widać po lekkim spadku szybkostrzelności, że ta sprężyna obciąża nieco bardziej przekładnie. Po 500 kulkach nic nie pękło i wydaje mi się, że nie pęknie bo w przypadku M130 (też mad bull) nie było widać specjalnegowzrostu obciążenia względem stockowej m 120. Gumka to w tej chwili czarny guarder i wydaje mi się że czerwony mad bull lepiej podkręcał i dawał lepszy zakres regulacji ale narazie wstrzymuje się od definitywnej oceny bo być mozę nowa gumka wymaga trochę czasu na dotarcie i ułożenie się.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Trochę odświeżę temat bo i do mnie trafiła ta replika jakiś czas temu . 1.5 roczna , przebieg 20 K BB na stoku , zero śladów zużycia , u mnie kolejne 5000 i się trzyma . Miałem wcześniej 2 sztuki PJa i w moim odczuciu wypada o niebo lepiej , żadnych problemów , cały układ cylindra strzykawka , po wrzuceniu komory hp CA i gumki systemy strzela pięknie i ma stabilne 430 FPS a z BU deep fire na stokowej sprężynie było 460 FPS , teraz osłabiłem to na M120 guardera dla lepszego ROFu ;-) .

Link to post
Share on other sites

Po niemal dwóch latach intensywnego użytkowania odpada mi chwyt pistoletowy. Czy ktoś się orientuje, gdzie mogę dostać zamiennik - pasujący oczywiście do SA?

 

Jest koś w stanie polecić bore up do m249 SA

 

SYSTEMA M4/M16 = v.2.

Edited by Radziej
Link to post
Share on other sites

Po niemal dwóch latach intensywnego użytkowania odpada mi chwyt pistoletowy. Czy ktoś się orientuje, gdzie mogę dostać zamiennik - pasujący oczywiście do SA?

 

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=2946

 

Znalazłem tylko coś takiego , klepnij mail do nich , pozatym szukaj na allegro trupów PJa pchanych na części , przez ostatnie 1,5 miesiąca widziałem takiej 2 .

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Wiem, że ten temat to "dinozaur" ale nie będę przecież zakładał kolejnego wątku o tej samej replice i zaśmiecał forum ;)

 

Odświezam temat gdyż przymierzam się do wymiany repliki i rozważam właśnie kupno M249 PARA od Specna Arms, a po 2 latach od ukazania się tej repliki na rynku myślę, że wszystko w niej już przeszło wystarczającą próbę czasu i eksploatacji ;)

 

Prosiłbym o potwierdzenie że:

1. 20-25k BB to dla niej nie problem na stok częściach i że mechanizm wypluwa je przyzwoicie (kultura pracy, ROF na stok baterii).

2. Rzeczywiście ma 400-410fps w stoku..

3. Wystarczy na starcie wymienić w niej jedynie stokowy dystanser na dystanser z wkładu od długopisu żeby HU na stokowej gumce działał prawidłowo.

4. Magazynki do M4/M16 od G&G, Boyi i JG rzeczywiście pasują i podają kulki.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 months later...

Odkopując temacik. Jakich akumulatorów używacie w swoich sawika? Ja użyłem 2000mAh 9,6v Strike systemy ale jestem średnio zadowolony z rofu. Kulek przetrzymała ta batka około 3,5k więc to chyba dobry wynik. Co polecicie do prosiaka? Lipol i reszty nie biore pod uwagę. Ja siedzę w klasyce ?Ni-mh i ni-cd

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...