Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 SpecnaArms od Gunfire ?


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to na pewno jest to samo co A&K i P&J?

bo tu też to jest...

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...-50-TANIEJ.html

czy to nie są jakieś sklepy partnerskie czy coś? czy odpowiedz na zniżkę?

a głupio by było kupić okazyjnie kawał kupy...

ktoś kupił M249 'Specna Arms'?

 

bo cena jest niemiłosiernie kusząca:D i kupie to tak czy tak:D chyba, że się skończą.... :strach:

 

http://www.sklep.airsoftguns.pl/main.php

http://gunfire.pl/main.php

 

strony są podobne a nawet szyldy promocyjne....

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie to M249 ACM z częściami Elementa składane dla Gunfire przez jakąś chińską manufakturę.

 

Z tym że repliki sprzedawane jako ACM to nowa generacja A&K, czyli tych replik które P&J firmują jako swoje. I szczerze wątpię żeby tam były części elementa zamiast stockowych A&K.

Link to post
Share on other sites

Z tym że repliki sprzedawane jako ACM to nowa generacja A&K, czyli tych replik które P&J firmują jako swoje.

 

jesteś tego pewien ? Jak tak to zamawiam :-P mam dziwne przeczucie że może to być ten stokowy M249 A&K bez tuningu zamawianego przez krakmanów , ten który w recenzji był porównywany z PJ i CA .

Link to post
Share on other sites

A czy ja coś innego napisałem? :uśmiech:

 

Repliki ACM, tj. sr25, spr etc., które ostatnio pojawiły się z wielkim hukiem na gunfire to nic innego jak nowe produkty A&K. Tajemnicą poliszynela również jest, iż Taiwangun firmuje minimi A&K jako P&J. Nic więc dziwnego, że pojawiają się one teraz jako jakieś "SpecnaArms". Jak dla mnie z dużą pewnością można powiedzieć, że powstały w tej samej fabryce. Czy czymś się różnią - nie mam pojęcia. Sądzę, że od zwykłych A&K nie różnią się. GF wcześniej próbowało sprzedać te repliki za 1000 zł.

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Dzwoniłem dziś do nich i pytałem o tajemniczą firmę i bebechy.

 

Oto czego się dowiedziałem (w skrócie):

 

- rzeczona firma to firma nowa i tyle (nie zwrócił uwagi na moje stwierdzenie, że na necie o niej głucho). A więc nie wiadomo na pewno czy to ich 'sklepowa' marka czy coś innego.

- bebechy bardziej zbliżone są do A&K niż do P&J, a całość jest całkiem dobrze wykonana (niedokładny cytat).

 

Rano chciałem zamówić, teraz zapał opadł - nie za tą kasę. Za 500,- mogę kupić kota w worku, ale nie za prawie 700,-. To już wolę Krakmana - paratrooper jest aktualnie za 800,-. Czyli dokładam stówkę i wiem na czym stoję.

Link to post
Share on other sites

Mam ten karabin już jakieś 2 miesiące był 2 razy na strzelaniu . Moje wnioski po 2 miesiącach.

 

-wykonanie zewnętrzne jest spoko nie ma nadlewek lakier w porządku jedyny mankament to pibod szybko sie luzuje i lata,

-bateria stokowa trzyma całą strzelanke (jakieś 6 tys. kulek),

-zasięg skuteczny ok 45 metrów,

-odpowiednio ciężki,

-problematyczny BOX czasami nie podaje kulek należy potrząsnąć karabinem i działa,

-hop up nastawiony na maxa minimalnie podkręca od razu do wymiany !!

 

To tyle za taką cenę polecam !!!

Link to post
Share on other sites

Pytałem gunfire o łożyska napisał cytuje:

"Witam

Firma jest porównywalna z P&J, łożyska są mtalowe 8mm. Dodatkowo replika ma wzmocnione zębatki. "

 

no to bardziej pod A&K czy P&J niewiem czy ufać temu co mi napisał.

Link to post
Share on other sites

[ciach]

 

Paczka jest już u mnie jak narazie niestety mogłem postrzelać w kiepskich warunkach ,zaczynało się robić ciemno ,jedyne co udało mi sie sprawdzić to zasięg ok.60 kroków na kulkach 0,23 cyber guna(specjalnie o tym pisze bo nie są to kulki najlepszej jakości) nie regulowałem HU !

,na baterii intellect 9,6V 1400mAh (stockowa nie zdążyła się na ładować a chce ją dobrze sformatować)

Szybkostrzelność przyzwoita,ogólnie wrażenie co do wyglądu wyważenia i osiągów jak narazie bardzo dobre jedyne co mnie martwi to to że magazynek przy opcji sound control się zaciął(potrzebował też małej ingerencji wew. mianowicie przedłużenie przegrody między mechanizmem a komora na kulki taśma izolacyjna załatwiła sprawę bez tego kulki przesypywały się do mechanizmu podkręcającego) poza tym wszystko dosyć solidne(zarówno plastiki które są grube bardzo solidne jak i części metalowe robione ze ZnAl u ale robią dobre wrażenie).Magazynki od eMki pasują ale kolebotaja się na wszystkie strony - nie wypadają(testowane na krótki magu Hicap Boyi i długim Hicap ie SRC)

 

W paczce była

-bateria NIMH 9,6V 1100mAh firmy YBL typu mini

-magazynek typu box 2500 kul

-instrukcja ładnie zrobiona z błędem ortograficznym (przy Safty zamiast Safety) łudząco podobna do tej od A&K co mnie zaciekawiło to rozbieżność danych wg. Gunfire moc repliki to 390-410fps a na pudełku to 380-390fps i tak samo na obrazku na kartonie pisze o baterii 9,6V a w zestawie jest wcześniej wspomniana 9,6V a w instrukcji jest napisane o akumulatorze 8,4V.Na instrukcji tez jest podana następująca strona : specnaarms.com niestety nie działa

-Ładowarka 9,6 300mA

 

Jeszcze jedna uwaga z mojej strony mianowicie repliki zamówiłem ja i mój brat.Miał on trochę mniej szczęścia ponieważ jego replika przyszła z rdzą w niektórych miejscach :strach:

 

więcej szczegółów fotek i filmik z dźwiękiem szybkostrzelności jutro :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Również dzisiaj otrzymałem replikę specna arms mkII

 

Jeżeli chodzi o wygląd i jakość wykonania to zgadzam się się z OSKi-SNIFT'em wszystko wydaje się być ok.

 

niemniej jednak jak to bywa w chińskich wynalazkach powtarzalność produkcji nie jest ich mocną stroną.

Mój model przy hop-siupie wykręconym na maxa strzelał na ok 45- 50 kroków a wydaje mi się, że mógł by bez problemu strzelać dalej, magazynek do eMki w mojej replice niestety nie pasowały co prawda testowałem tylko na Hicapie JG. Natomiast nie miałem

żadnego problemu z magazynkiem zawsze podawał bardzo ładnie bez zacinki. Jedyny element który mnie martwi to rączka która wygląda na bardzo słabą i lepiej nią nie kręcić bo pewnie zaraz odpadnie.

Jak ją rozbiorę na części to napisze co kryje we wnętrzu.

Link to post
Share on other sites

Inna sprawa to to że wszystko trzeba podokręcać przed wyjściem z repliką w pole np. u mnie muszka latała na boki u mojego brata była stabilna ,za to jego bipod był nie pewny ładuję stockową batkę i wyruszam na kolejne stock testy dziś bo nowa gumka HU już czeka na włożenie :]

 

Co do rączki transportowej nie miałbym raczej obaw tylko żałosne jest to że można ja ułożyć w pozycji odchylonej w prawo maksymalnie.

 

Co do środka to narazie wiem że sprężyna ma jednakowy zwój była usyfiona w smarze i prowadnicy sprężyny jest metalowa ,czekam na więcej szczegółów od mtpc

Link to post
Share on other sites

A&k = Specnaarms.

Kiepskie podkręcanie kulek to w tym modelu wina konstrukcji hop-up. Okazuje się, że dystanser jest zbyt słabo dociskany, na Arnie's airsoft pisał o tym FarEast w olbrzymiej recenzji. Starczy coś podłożyć by dystanser mocniej cisnął gumkę i był większy "balon" w lufie.

Link to post
Share on other sites

Narazie nie miałem czasu żeby rozłożyć beerbox na części jedyne co można powiedzieć na pierwszy rzut oka powiedział już OSKi-SNITF jednolita spr. i tony masła kakaowego więc przesmarowanie czymś konkretnym raczej wymagane na starcie do tego kabelki cieńkie jak sik pająka też przydało by się wymienić jak ktoś myśli lepszych bateriach. Do połowy przyszłego tyg mam nadzieje pudełko będzie w częściach i wtedy więcej info.

Co jeszcze ciekawego w mojej replice ktoś chyba chciał gwintować lufę bo jest wewnątrz rysa na prawie połowę długości ale jak narazie nie zauważyłem żeby wpływało to negatywnie na jakość strzału, co do zasięgu po wyczyszczeniu gumki HU i zrobieniu nowego dystansera z wkładu do długopisu znacznie wzrósł.

Szybkostrzelność na stokowej batce moim zdaniem może być.

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam 249-ke para od tygodnia. Jakość odlewu mojego egzemplarza oceniam na 4. Jedna ocena w dół za kiepsko odlany hop-up(dystanser też zmieniłem). Musiałem lekko przypiłować pilnikiem zadzior jaki był od nowości. Mag dobrze podaje. Podstawą jest podklejenie izolką bądź tasmą przegrody między mechanizmem a zbiornikiem kulek, oraz przyklejenie baterii taśmą bo wypadają. Jutro jadę na testy terenowe. Mam 2 baterie i 10 k kulek. Dam znać czy wytrzymała:):) Gb nie rozbieram bo chcę mieć gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zakleiłeś taśmą izolacyjną magazynek tak jak pisał lordrafal to nie wiem może coś z rurką podającą? a jest inny dźwięk tego mechanizmu ;>

 

moja replika już przetestowana w polu z wymienionym dystanserem problemów z magazynkiem nie miałem (poprostu kulki wcześniej były bardzo słabej jakości).Replika spisywała się bardzo dobrze zasięg momentami mnie zaskakiwał choć wiadomo na końcu zasięgu był lekki rozrzut (ale to w końcu KM a nie broń snajperska)bateria dodana w zestawie daje taką szybkostrzelność jak Intellect 9,6V 1400mAh GB działa gładko i przyjemnie

 

jestem bardzo zadowolony z repliki myślę że poza wymianą dystansera wymienię jeszcze lufę na precyzyjną i to by było tyle co do modyfikacji.Musze jeszcze dodać ze bardzo dobrze została wyważona(ja mam mk2) waży swoje ale w porównaniu z moim SPR po założeniu wszelkiego balastu(dwójnóg,luneta i tłumik) waga jest niby jest trochę mniejsza przy m249 ale biega się z tym zdecydowanie wygodniej.

 

podsumowując zestaw po wyjęciu z paczki jest i wymianie dystansera jest gotowa do akcji i to na naprawde wysokim poziomie ;)

Link to post
Share on other sites

co do wymiany dystansera w HU wydaje mi się, że jest to sprawa konieczna w większości tego typu replik, niemniej wymiana jest bardzo prosta.

Magazynek jak się biegnie robi więcej hałasu od standardowych Hi-cupów (zwłaszcza jak jest do połowy pełen lub mniej bo jak narazie tylko tyle miałem kulek :P ) , natomiast mechanizm nakręcający nie stanowi problemu jak się go ustawi na opcję dźwiękoczułą

Link to post
Share on other sites

Faktycznie dystanser słabo podkręca, ale jak pisze kolega Mtpc wymiana jest łatwą operacją.U mnie mag podkręca bez problemu, w przeciwieństwie do p&j którego miałęm wcześniej.Generalnie jestem bardzo zadowolony jak na sprżecik za 500 zł to rewela,u mnie całkowita donośnośc na 0,23 to +/- 50 m. Przy 40 trafiam w sylwetke człowieka bez problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...