Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka Defcon 5 - MOLLE RECON HARNESS


Recommended Posts

http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?products_id=3390

 

Czy ktoś wie coś na temat tej kamizelki? Co to za firma Defcon 5? Jak z jakością kamizelki, jak z przeszyciami, jak z palsami, jak z wkładanie płyt? Pod TYM linkiem dowiedziałem się, że to podróba TEGO produktu.

 

Ale może ktoś wie coś więcej? I jak to możliwe, że kopia kosztuje tyle samo co oryginał?

Edited by Halfling86
Link to post
Share on other sites

Możliwe, że coś tam dostali, ale na pewno nie na te kamizelki :P. Na włoskim forum znalazłem opinie, że kamizelka jest dobrze wykonana i ogólnie OK. Całość jest podobno robiona z grubego nylonu. Z tego co widzę to ta firma zajmuje się głównie kopiowaniem żywcem rozwiązań innych firm i sprzedawaniem ich w nieco mniej zbójeckich cenach. Część ich oferty wygląda jak tani shit z Chin, ale kto tam ich wie może faktycznie robią dobre kopie za mniejszą kasę... Jeśli robią towar z tanich materiałów jak w Chinach, ale trzymają jakiś poziom kontroli jakości to może się okazać, że będzie gdzie kupować fajne rzeczy w niskich cenach.

 

http://www.defcon5italy.com link do strony defcon5 strasznie mało ogarnięci są ci włosi ;P.

 

Co do ceny. Złoty to najszybciej aprecjonująca do dolara waluta na świecie więc ceny w dolcach są dla nas śmieszne w tej chwili.

Swoją drogą faktycznie Vest przegina pałę z tymi cenami. Mają pewnie nadzieję, że informacja o jakimś kontrakcie dla firmy pozwoli wyciągnąć kasę ;).

Edited by DrZeRT
Link to post
Share on other sites

Cóż... To jest kopia HSGI Weesatch. Już od kilku lat na rynku są kopie Guardera, z Cordury za tą samą cene, tyle, że bez dodatkowych ładownic. Na WGC są kopie Phantoma/PANTACa za 77 baksów.

 

W standardzie, czyli bez dodatkowych ładownic, kamizelka (phantom, guarder, hsgi) może pomieścic do 8 magów M4, wkład do camelbacka i wkłady balistyczne z tyłu i przodu.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Nie oszukuj kolegi, weesatch może pomieścić 10 magów do eMki. ;)

(po jednym magu w tych węższych kieszeniach)

 

Co do camela w weesatchu to się go kijowo montuje, nie ma zaczepów na worek z góry, więc lubi się kręcić i obracać. Nie wiem jak jest w oryginale, kopii pantaca i defcona ale w guarderze jest do dupy, lepiej sobie do pleców przytroczyć oddzielny worek.

Link to post
Share on other sites
Nie oszukuj kolegi, weesatch może pomieścić 10 magów do eMki. icon_wink.gif

(po jednym magu w tych węższych kieszeniach)

 

Da sie tam wpakować po dwa. Bez niczego pod spodem nosi sę średnio, ale z jakaś kamizelką balistyczną już da radę. Z tym, że ja mam Prouda i mam 5 rzepów do ładownic na magi i jeden ten "na gumkę" ze ściągaczem. Choć i w ten ostatni wlezą dwa.

 

I mi tam camela sie nosiło całkiem wygodnie :).

Link to post
Share on other sites

Ja w guardzerze miałem 6 rzepów do ładownic na magi i dwa z gumką, więc można było sobie dowolnie skonfigurować kieszenie wg potrzeb.

 

Co do camela - ja też nosiłem "w kamizelce" i nie narzekałem. Zawsze, jesli się chce, można sobie jakieś zaczepy po prostu dorobić :)

Link to post
Share on other sites

A nie 4+2? Proud daje 5+1

No właśnie 6+2, sam się zdziwiłem :) Jak widać na tym zdjęciu: http://asgshop.pl/pics/gt-v06br_d.jpg Guarder daje jeszcze dwa dodatkowe rzepy, żeby można było trzymać magazynki w tym górnym panelu, by wybijać sobie zęby podczas wyciągania :)

 

A tak na serio - można z powodzeniem nimi zastąpić te z rzepy gumką w skrajnych kieszeniach i wkładac tam jeszcze po jednym magu. Inna rzecz, że wtedy się jest nieco "sztywnym" z przodu.

Edited by youngee
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

OK i kolejne pytanie do tej kopii Weesatch'a

 

Dlaczego na stronie sklepu Vest

http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?products_id=3390

piszą, że ten Weesatch jest w Cordurze, a na stronce producenta

http://www.defcon5italy.com/product_info.p...products_id=311

że wykonany jest z nylonu.

 

Coś tu jest chyba nie tak.

Po za tym, czy ktoś używał tej kopii firmy Defcon 5?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Da sie tam wpakować po dwa. Bez niczego pod spodem nosi sę średnio, ale z jakaś kamizelką balistyczną już da radę. ...
Znaczy się jest niewygodnie, ciepło, ..., możesz troszkę rozwinąć ?!?

Wkładał ktoś do tej kamizelki wkłady balistyczne, jak się wtedy nosi ?!?

Edited by Hornet
Link to post
Share on other sites
Znaczy się jest niewygodnie, ciepło, ..., możesz troszkę rozwinąć ?!?

 

Niewygodnie, kamizelka nie opina dobrze ciała, jak będzie źle wyważona to szybko zacznie się zsuwać, magi ciasno wchodzą, więc masz taki sztywny pas na klacie z tego.

 

Wkładał ktoś do tej kamizelki wkłady balistyczne, jak się wtedy nosi ?!?

 

Jeśli już nosiłem w niej SAPI, to tylko w zestawie z kamizelką przeciwodłamkową pod spodem, wtedy nosiło się wygodniej niż jakby SAPI były w body armourze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...