Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, kolega wszedł w posiadanie kamizelki Mehler Vario System Schutzweste, rozm. M z kompletem miękkich wkładów balistycznych + kołnierz + najajek. Pytanie jest następujące - ile jest to warte (kamizelka wygląda na nową, data produkcji 09/2002)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Swoją z kompletymi wkładami balistycznymi, tj miękkie i twarde, łącznie z ochroną podbrzusza nabyłem w Polsce za 240 PLN. Stan idealny i płyty ważne do 2012 roku :mrgreen: U źródła, a więc na zachodnią granicą, ceny sięgały do niedawna poziomu 250-350 Eur, ale od niedawna nie wolno już tam sprzedawać kompletnych kamizelek z twardymi wkładami.

Link to post
Share on other sites

Modele po 2000 r. warte są więcej, ze względu na nieco odmienną konstrukcję (starsze kamizelki nie miały paneli montażowych S95).

 

A tak to wszystko zależy od stanu i źródła. Dobry przekrój cen masz tutaj (kamizelki z wkładami w komplecie):

 

http://www.bestprotection.de/Shop/catalog/...?cPath=40_21_27

 

Same pokrowce z kolei tutaj:

 

http://www.bestprotection.de/Shop/catalog/...?cPath=40_21_31

 

Na aukcjach idzie kupić taniej, ale to raczej oczywiste - wsio od szczęścia zależy.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich po raz pierwszy na tym podforum.

 

Pierwsza sprawa to grupka żołnierzy na tym zdjęciu:

g36groupvy8.th.jpg

Wyraźnie widać, iż żołnierze Ci mają na sobie kamizelki Mehler ST ale dodatkowo chłopaki z pierwszego rzędu mają na nich coś jeszcze. No właśnie cóż to jest?

 

Na tej fotce widnieje ciekawa konfiguracja kabury.

mehlerciekawakonfiguracrt4.th.jpg

O ile się nie mylę jest to ta kabura:

http://rangershop.pl/product-pol-114673874...-flecktarn.html

Chcę dowiedzieć się co jeszcze muszę dokupić aby mieć możliwość takiego zainstalawania tej kabury [chodzi mi o ten pasek u dołu kabury z klamrą/klipsem] oraz czy jest to często spotykane rozwiązanie wśród zwykłych szarych żołnierzy.

 

To co mają na sobie panowie w pierwszym szeregu na pierwszym zdjęciu to kamizelki KSK założone (o zgrozo) na Mehlera ST. Najwidoczniej zabrać musieli coś, co nie zmieściło się w kamizelkach Mehlera, a w magazynie nie było wersji SK ;). Opis kamizelek KSK na stronie w moim podpisie. Kamizelki ze zdjęcia mają odczepione zaślepki, widać brunatny rzep i dlatego wyglądają trochę inaczej.

 

Ten pasek dołączony do kabury był kiedyś w użyciu. Nie sprawdził się widać bo raczej się go nie używa obecnie (na nowszych fotografiach już go nie widać). Kiedyś do kupienia na asmc.de, teraz w ogóle go nie ma (ktoś pytał zresztą kiedyś o ten pasek w starych wątkach o BW) więc trzeba szukać z drugiej ręki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dzięki Panowie za odpowiedzi. A jeszcze jedno: gdzie można najtaniej dostać Mehlera? Jak na razie to najtańszego znalazłem za 350 zł pełen komplet.

 

Niestety nie posiadam wkładów balistycznych, ale kolega tak, i wkładając jego kamizelkę czuję się jak ściana icon_wink.gif

co masz przez to na myśli? Czujesz się w niej jak Robocop ;-) ?

 

Mam jedynie imitacje z karimatki i "płyty SAPI" z 4 CD-Action icon_biggrin.gif

Jak możesz niszczyć te cudowne czasopismo ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za odpowiedzi. A jeszcze jedno: gdzie można najtaniej dostać Mehlera? Jak na razie to najtańszego znalazłem za 350 zł pełen komplet.

 

Za samego Mehlera bez wkładów jak ja kupowałem to zapłaciłem 200 zł.

 

@Julas:

Polecam dwu dniowe przeprawy z Mehlerem w wakacyjnym słońcu i z 30 kilowym plecakiem. :-F

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to jest to miejsce na radio. O innym zastosowaniu nie slyszalem ;)

Generalnie trudno mi sobie wyobrazic jakies inne zastosowanie. No moze ewentualnie medyk moglby tam cos przenosic(np. nosze). Jednak wydaje mi sie, ze jest to po prostu nie wykorzystywane przez innych czlonkow fireteamu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...