Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Planujemy grupowe zamówienie Mehlerów z www.bestprotection.de .

Stąd pytanie: mieliście już jakieś doświadczenia z tym sklepem?

 

Dodatkowo proszę fachowców o pomoc w zrozumieniu opisów (proszę o poprawę, opinię i doradztwo na temat sprzętu):

 

Kamizelka używana z kompletem wkładów

Używana, z kompletem wkładów SK1, trochę sprana, czy tam pisze, że również niektóre elementy materiału są wymienione?

 

Kamizelka bez wkładów (pokrowiec)

Kamizelka BEZ wkładów, zużycie różne: nowa K, A, B, C wrak.

 

Nowa Splitterschutzweste

Czy ona jest Z czy BEZ wkładów?

 

Używana Splitterschutzweste

Pytanie jak wyżej - czy jest z wkładami?

 

Generalnie zamówimy prawdopodobnie kamizelkę z każdego typu wymienionych powyżej. Macie jakieś komentarze? Może któreś to lipa i nie warto wydawać kasy?

Proszę o poradę.

Link to post
Share on other sites

Właśnie przyszło do nas nasze zamówienie Mehlerów z Bestprotection.de Zamawialiśmy rozmiary od M do XL dwie A i dwie B. Zasadniczo zadowoleni, jednak nie było ani jednej kamizelki, która miałaby komplet pasków do przypięcia pasa oraz tych z tyłu przy kieszeni na radio. Do wybrakowanych (mimo, że to A!) nie dołączono nawet brakujących elementów w celu doszycia. Oczywiście kamizelki przyszły każda w dwóch częściach - klata i plecy - do własnego montażu. Nie każda miała kompletną metkę z oznaczeniem rozmiaru, ale na szczęście sprzedawca podpisał je chociaż markerem. No i właściwie to każda kamizelka była w bardzo dobrej tonacji kolorów. Z jednym ale - kołnierz od wewnątrz. Temu niewiele brakowało do wustentarnu ;] Same ładownice na klacie OK, zapięcia i rzepy sprawne, żadnych rozdarć materiału zasadniczego kamizelek, sprawne panele na dodatkowe ładownice. Wysyłka bardzo sprawna, kurierem. Płaciliśmy paypalem. O ile dobrze pamiętam za 4 kamizelki wysyłka wyniosła nas 15 euro.

Link to post
Share on other sites

My, jako team sporo się poślizgnęliśmy na tym sklepie.

Zamawialiśmy 9 Mehlerów klasy "B". Przyszło 9 Splittershutzeweste klasy "A"... Po mailach, przeprosinach od sklepu itd doszliśmy do porozumienia: przelewamy im jeszcze po 60 zł od sztuki i dosyłają nam Mehlery za darmo. Co doszło? 8 Mehlerów różnego typu (2 nie miały paneli bocznych). Co prawda wybrali chyba te najmniej sprane, bo stan poszycia był idealny (mój ma lekko poszarpane krawędzie paneli, ale nosze pas, więc nie przeszkadza).

 

Kontakt mailowy się urwał, facet ignoruje nas...

 

Co do linków to tak:

 

Splittery są z wkładami, ale nie wiem, czy opłaca się je wam kupować tam, skoro kosztują po 110 zł na www.armyworld.pl

 

Co do Mehlerów z SK1, to ja się zastanawiam nad kupnem jednego splittera i przycięcia aramidu...jeszcze nie wiem jak, ale spróbuję ;)

Link to post
Share on other sites

Miękkie wkłady spokojnie da się ciąć. Proponuję nóż z ząbkowanym ostrzem (ja użyłem ząbkowanego ostrza z leathermana), ale zwykłe też da radę. Tylko proponuję znaleźć sobie krawca z maszyną do szycia, która da sobie radę z przeszyciem wkładów - bo niestety, ale po przycinaniu krawędzie strasznie się strzępią. Osobiście takiego krawca nie znalazłem (swoją drogą nie bardzo chciało mi się szukać :) ) to po prostu okleiłem krawędzie duct-tapem. Były to wkłady z kamizelki francuskiej (dostosowywałem je do CIRASa) ale większość miękkiej balistyki jest podobna.

Link to post
Share on other sites

Jedyny problem to że nie wysyłają za granice, ale to da sie jakoś obejść. :)

 

 

Die Versandkosten betragen pauschal 4,00 Euro für alle Pakete im Inland. Die Versandkosten in EU-Mitgliedsstaaten betragen pauschal 15,00 Euro, ins Nicht-EU-Ausland pauschal 40,00 Euro.

 

Wysyłają :)

Link to post
Share on other sites

Die Versandkosten betragen pauschal 4,00 Euro für alle Pakete im Inland. Die Versandkosten in EU-Mitgliedsstaaten betragen pauschal 15,00 Euro, ins Nicht-EU-Ausland pauschal 40,00 Euro.

Tłumacząc na język polski:

Koszty przesyłki wynoszą ryczałtowo 4 Eur za przesyłki krajowe. Koszty przesyłek zagranicznych wynoszą 15 Eur do państw Unii Europejskiej, a dla poza teren Unii 40 Eur. Słowo ryczałtowo oznacza,że wielkość paczki nie gra żadnej roli.

 

W końcu Polska jest w UE. ;-)

Link to post
Share on other sites

Ciesz się, że masz kołnierz bawełniany... Starsze wersje Mehlera (zdaje się sprzed 2000 r.) miały z cordury i ludzie do krwi zdzierali sobie szyje.

 

A kołnierz może być "wybielony" głównie od wypoconej soli. Poliż i zobaczy czy słone - jeżeli tak to usunięcie części soli powinno nieco przyciemnić kolor. Jeżeli nie to znaczy, że się trwale odbarwiło.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mogę mieć prośbę do użytkowników kompletnego Mehlera ST?

Chodzi mi o zwymiarowanie i zważenie oryginalnych wkładów balistycznych.

Chcemy zrobić jakieś ciekawe repliki tych wkładów biorąc pod uwagę oprócz wymiarów również wagę, a u nas nikt nie ma oryginalnych.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

I od razu pytanie, czy oddziały KSK używają zwykłych Mehlerów ST?

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o zwymiarowanie i zważenie oryginalnych wkładów balistycznych.

Mam gdzieś pełną dokumentację tych kamizelek i postaram się jutro zamieścić informacje na ten temat.

Zwymiarowanie będzie raczej trudne, bo wkłady miękkie mają ksztalt nieregularny, prościej jest posłużyć się posiadanym pokrowcem jako wzorem.

Z rozmiarami płyt klasy SK4 sprawa jest prostrza, bo są to prostokąty z zaokąglonymi narożnikami, są one jednak uformowane anatomicznie do kształtu klatki piersowej.

Kolejnym aspektem są różne wymiary kamizelek, a co za tym idzie też wkładów ;-)

Nie podałeś też o które wkłady balistyczne masz na myśli, miękkie czy twarde ?

Link to post
Share on other sites

Byłoby super jakbyś znalazł tą dokumentację!

 

A chodzi nam o zdjęcia (to w kwestii anatomii), wymiary i wagę raczej wkładów twardych.

Wszyscy u nas mają kamizelki rozmiar L - więc dla tego rozmiaru poproszę.

Edited by danyboy
Link to post
Share on other sites

Byłoby super jakbyś znalazł tą dokumentację!

 

A chodzi nam o zdjęcia (to w kwestii anatomii), wymiary i wagę raczej wkładów twardych.

Wszyscy u nas mają kamizelki rozmiar L - więc dla tego rozmiaru poproszę.

 

Wybacz Dany! Ja mam M :-F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...