Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ostatnio widziałem na allegro mosfeta z kablami i gwarancją za 40 zł. Wg mnie tyle można dać i mieć spokój. A jeżeli bardzo chcesz wyeliminować to auto na pojedynczym ogniu, to musisz lekko rozgiąć styki w gearboxie, tyle, że jak zrobisz to za bardzo, to gnat wogóle przestanie strzelać.

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmm no nie wiem staram się dbać o karabin, no ale wiadomo że skoro jest użytkowany to łapie trochę rys itp. Ja narazie maluje go matową (11 letnią ale bardzo dobrze trzyma :D). shoti czy tylko ja mam problemy z semi ?? Aha i jeszcze uszczelniał ktoś hopka?? jak ?

Link to post
Share on other sites

Rozkładać nie rozkładał, bo na razie wszystko gra. A miał dylemat bo obiegowa opinia dot. tańszych hk416 jest taka ,że albo bierzesz JG (i wtedy masz fajne bebeszki) albo AGM (i wtedy masz fajne body) ale jak sie troche przejrzy tematy o hk416 to ani JG nie jest takie bezawaryjne ani AGM taki ładny. Po prostu jak sie trafi.

 

Co do baterii to wytrzymuje spokojnie całodniowe naparzanie (4-5 Hi-capów) ale to zależy "jak ciężki masz palec". Mi z kolei wytrzymuje 2-3 kolejne strzelanki, ale ja raczej nie z tych rozpylających (czasami przez cały dzień 1 Hi-capa nie zurzyje do końca)

Link to post
Share on other sites

Witam, pozwolicie że dodam swoje 3 grosze.

Ze względu na małą ilość postów(opinie na +/- tego sprzętu) posiadaczy tej repliki zakupiłem tą 416'kę trochę w ciemno.

Ze względu na "latającą kolbę SF" wybrałem model ze stałą kolbą (większa możliwość kombinacji użycia aku). Jak dla mnie stała kolba jest za długa. No taki ze mnie byk :) Trzeba mieć łapy do kostek aby wygodnie złożyć się do strzału.

Co do reszty to:

- trzeba pamiętać że to chińczyk i bez użycia izolki i tym podobnych sposobów nie będziemy do końca zadowoleni z wykonania.

- RIS mimo metal body jednak się chybocze na boki i tu w ruch idzie izolka, bynajmniej u mnie tak było

-śruba mocująca RIS rzeczywiście za krótka. Wymiana na dłuższą z nierdzewki nieunikniona.

- piny w body można palcem wyciągnąć i obawiam się że przy dłuższym użytkowaniu (drgania GB) można je zgubić. To w moim przypadku.

- MOC i zasięg....hmm ciężko stwierdzić. Na pewno dużo większa niż w moim poprzednim AK47 (~370fpsów zmierzone w Zbrojowni)

- skupienie...tu się nie wypowiem gdyż oddałem na razie tylko kilka strzałów. Cała replika dosłownie zalana silikonem (Gunfire) także kulki latają na razie gdzie chcą.

- dźwięk wydobywający się podczas strzelania (zwłaszcza na auto)informuje że założona jest mocna sprężyna i to mnie martwi. Obawiam się o GB co by nie pękł za szybko.

- zdarza się, że na singlu pójdzie seria, ale tylko chwilowo. Po kolejnym pociągnięciu za spust wszystko w normie.

Na chwilę obecną tylko tyle mogę powiedzieć na temat tej repliki. Po porządnym przestrzeleniu repliki wezmę się za wymianę gumki i obejrzę co tam w środku gra.

Pozdro maniacy.

Link to post
Share on other sites

Może ktoś podpowiedzieć co powinnienem zrobić żeby odzyskać semi?? Miałem semi i auto jeszcze wczoraj, dzisiaj odziwo mam juz full auto. Wymienić plytke selektora czy może coś innego. Hmm co do pekającego body to wsadziłem do mojego guna 120 guardera , zębatki (też guardera chyba) i łożyska CA. W poniedziałek pewnie pójde z tym gunem na serwis ale jeszcze w domu rozłoże i zobacze czy gb nie siada. Aha wymieniłem lufe na 370 SCR i zasięg wzrósł napewno. Na moje oko ok 5-10 metrów. Po lekkim podkreceniu hopka waliła na ok 55 m wmiare celnie (celowałem w siostre :D, miała okulary luzz XD ). Trochę niecelnie ale to pewnie przez olej silikonowy ,którego użyłem do wsadzenia dobrze gunki hopka.

Link to post
Share on other sites

A ja powiem tylko tyle po pierwszej "wojence" z tą repliką. Oprócz metal body, mocy i ładnego wyglądu HK 416 AGM nic ciekawszego sobą nie reprezentuje.

ROF> na stockowej baterii woła o pomstę do nieba.

Po rozebraniu, zauważyłem rozwiązanie jak w WELL'u. Komora HU tandetnie plastykowa i na dodatek dwuczęściowa. Chyba przez to wykonanie pluje czasami dwoma kulkami. Normalnie żal. Celność i skupienie na stockowej lufce to samo. Na auto wygląda jak bym z granatnika strzelał. Ci co wcześniej pisali jakich to celnych egzemplarzy nie mają, chyba nigdy wcześniej z naprawdę celnej repliki nie strzelali.

No i najbardziej irytująca sprawa to auto na singlu. Myślałem że nie będzie mi to przeszkadzać, ale jednak mnie to wk..... Zawsze strzelałem dubletami ale tutaj się nie da.

Podsumowując, ta replika lepiej będzie się prezentować na ścianie niż na strzelance dopóki coś z nią nie zrobimy.

Ci co chcą nabyć zabawkę (i bezstresowo podejść do zabawy) powinni wybrać JG bądź Boyi'a ze względu na metal body. Ja żałuję, że tak nie zrobiłem.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z tobą JJ z TF. Ta replika faktycznie tylko ładnie wyglada i waży.Ten singiel mnie wkur&^* od dłuższego czasu.Dziwne bo czasmi po przeczyszczeniu styków i rozebraniu na częsci pierwsze strzelał singlem. Po kilkunastu strzałach znowu wracał do full auto. Mam jeszcze pytanie ,jak odpowiednio dostroić śrubę w chwycie. Bo nie wiem czy dobrze jest ,jeżeli zostanie wkręcona do granicy czy poprostu tak w połowie zostawić.

 

BTW Jeżeli ktoś ma luzy na risach proponuje wsadzić podkładki (symetrycznie pod plastiki, które trzymają risy. Ja wsadziłem 2x0.30 mm i teraz mam przemieszczenie o jakiś milimetr, może dwa.

 

BTW 2 : Czy nikt nie oddawał swojego guna na gwarancje z tym semi?? Czy tylko ja odrazu zrezygnowałem z niej po zobaczeniu sklepu?? Jeżeli ktoś ma jeszcze gwarancje i ma problemy z semi (nie strzela pojedyńczo na ogniu pojedyńczym tylko auto) to proszę tą osobę aby oddała swoją replikę na gwarancje , oraz żeby powiedziała co zostało poprawione/wymienione w jej replice. Niech dokładnie wypyta sprzedawce/serwisanta ,o ile jest na miejscu. Zgóry dziękuje tej osobie i życze jej z całego serca wielu FPS :uśmiech:

Edited by felek
Link to post
Share on other sites

Co do śruby regulującej to fajnie że ją masz. U mnie wygląda na to że była ale łepek śrubki chyba się komuś urwał. Normalnie żal.

Risy zblokowałem izolką na plastykach i tej niby nakrętce dociskającej lufę zewnętrzną. Troszkę to licho wygląda bo izolka się trochę powyciągała na zewnątrz ale działa znakomicie. Co do auto na semi założyłem temacik w problemach technicznych, może ktoś nam pomoże.

Link to post
Share on other sites

Posiadam już około miesiąca byłem na 4 dłuższych strzelaniach i na razie nie zawiodła. Odniesienie do JG ponieważ mój kumpel posiada. I więc tak szyny trochę latają ale z tym taśmą sobie poradziłem i nic nie widać, trzymają się sztywno, bateria 6-7 hi capów pociągnie na spokojnie, trochę niski ROF, ale mi to nie przeszkadza, problemu z auto na semi nie mam, choć trochę kulek wystrzelałem. Jest trochę mocniejsza od JG. Na auto po jakiś 25-30 metrach potrafi rozpylać ale w granicy uznania myślę, jutro wymieniam lufę na preckę powinno być lepiej. Komora HOPUP do wymiany ale jednoczęściowa wejdzie ewentualnie minimalna przeróbka. Jak na razie jestem zadowolony zobaczymy jak dalej, co do magazynków to sprawdzałem praktycznie wszystkie od emek i pasują problemu, z podawaniem nie było.

Link to post
Share on other sites

Po powrocie z serwisu i naprawie przerywacza tryb semi działa jak należy. Jeszcze to sprawdzę konkretnie na strzelance. Po tych niedoróbkach naprawionych w własnym zakresie mogę powiedzieć że zadowolony jestem z tej "czarnulki" co nie znaczy żeby chińczyki ni wzięli się do roboty i robili dokładnie :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...