Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15A4 chodzi jak wiertarka


Recommended Posts

Witam

Podczas wczorajszego strzelania na singlu nagle karabin przestał strzelać a naciśnięcie spustu równało się tylko odgłosem silnika (jakby wiertarka) żadnych innych odgłosów. Co to może być?? Mam akku 9,6V , sprężyne 150PDI, nowy wzmocniony tłok ,stare zębatki(stockowe SL).

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czy te zębatki będą lepsze od tych co teraz mam w stocku? http://www.allegro.pl/item378708715_zebatki_tm_.html jeśli nie te to jakiej firmy zębatki byście polecili (osiągi typu Rof 20-25 mnie nie interesują:) ) chodzi mi o w miare tanie wytrzymałe zębatki żebym nie musiał zaraz znów wymieniać. Aha i czy tą moją 150PDI batka 8,4V pociągnie?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

troche offtopickowo, ale: clinic

 

- jak cos ci poszlo w gancie , to najpierw rozkrec gnata a potem pomysl jak to naprawic , ewentualnie sprawdz w necie czy jest mozliwosc chalupniczego naprawienia czy trzeba kupowac nowe czesci. w niekotrych przypadkach ( to zaledwie kilka %,)jestes w stanie naprawic to sam uzywajac symbolicznego i bardzo popularnego w radzieckiej mechanice "mlotka i przecikana".)

 

- ulepszacie gnaty do niewiadomo jakich wartosci na lipnych czesciach , po czym sie dziwicie ze zachodzi takie zjawisko jak zmeczenie materialu (czyt. zuzycie)

 

- watpie w to clinic abys mial cokolwiek wspolnego z mechanika. nie ma czegos takiego jak zebatka tlokowa (czyt. zeby na tloku). zeby w aegu masz tylko na kolach zebatych i na tloczysku.

tlok ma za zdanie sprazac gaz i zapewnisc szczelnosc podczas sprezania. jesli na tkolu masz nieszczelnosci (rzekome zeby) powoduja one tylko spadek stopnia sprazania (poprzed duze nieszczelnosci) czyli powietrze-gaz bedzie ci spieprzac na boki. w takim przypadku wyplute zelki halibo leca 100 razy dalej

Link to post
Share on other sites
nie ma czegos takiego jak zebatka tlokowa (czyt. zeby na tloku)

 

jesli na tkolu masz nieszczelnosci (rzekome zeby)

 

Widziałeś kiedyś rozebranego gearboxa?

 

Zębatką tłokową nazywamy tą zębatkę która ciągnie za tłok, Na tłoku są zęby, a za szczelność odpowiada głowica tłoka a nie sam tłok.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...