Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

snajperki gazowe -wady,zalety?


Recommended Posts

Cześć. Interesuje mnie wszystko w tym temacie:)

 

Przede wszystkim powtarzalność strzału. Słyszałem, że przy karabinach gazowych powtarzalność jest marna ze względu na zmienne ciśnienie w komorze z gazem(ze względu na jej opróżnianie) i związany z tym spadek fps przy kolejnych strzałach.

Link to post
Share on other sites

można temu zaradzić ale choćbyś z taką tanaką która załóżmy w temp 14 stopni (bo chyba w takich są podawane prędkości wylotowe) ma te 540 fps chhciał się postrzelać w zimie to byś za przeciętnego strzelca wyborowego mógł robić. O ile w lecie by było ok to dochdozi do tego straszna niepowtarzalność strzałów. Jak wybrać broń na gaz to moim zdaniem tylko boczną (pistolet uzi ect.) Ale na replike w której oprócz celności i dużej mocy w parze musi iśc idealna powtarzalność strzałów dyskwalifikuje je jeżlei chcesz być naprawde skuteczny. To już mój Warrior ma spadki nawet latem i zimą mniejsze niż 6/7 fps :killer: :lol: to z taką tanaką chyba by stockowy dał sobie rade ;)

Link to post
Share on other sites

Ale są też plusy. Gaziaki można łatwo wykręcić do takiej mocy, że powtarzalność strzału przestaje nam zupełnie przeszkadzać. No i oczywiście żadnych mocowań ze sprężyną, więc dla słabszych fizycznie chcących mieć bolta może być to jedyna opcja.

Link to post
Share on other sites

Mi sie wydaje że dobry snajper podczas walki powinien wystrzelić tyle kulek ile zabił wrogów(wiem że to jest raczej nie możliwe w ASG ale jak ktoś ma zasięg +/- 70m to już nie powinno być problemów z tym że sprężyne dłużej się naciąga)

Link to post
Share on other sites
z taką tanaką chyba by stockowy dał sobie rade ;)

Opowieści z krypty... :wink:

Mam Tanake M700 AICS: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1237 i miałem to badziewie zwane warriorem - wybacz mistrzu, ale takie historyjki to możesz dzieciakom opowiadać.

Co do powtarzalności strzałów już gdzieś pisałem jak to wygląda - mówiąc delikatnie, pogłoski na ten temat ( przynajmniej w odniesieniu do tego modelu Tanaki ) są mocno przesadzone, a sama powtarzalność jest bardzo wysoka. Gdy ostatnio strzelałem do tarczy na 46 m trafienia nie wyszły poza czarne pole!

Proszę panowie, nie powtarzajcie gdzieś zasłyszanych i nieprawdziwych pierdół!

Oczywiście nie jest to zabawka na zimę...

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

ńczyk chińczykowi nie równy. Może strzelałeś z badziewnego Wella? Ja miałem w reku jedną faktycznie nie udaną wersje 430 fps i duże skoki. To to faktycznie nie wiem czy na 40/45 metrze nie miałaby kłopotów. Napisałem ze strzelałem z jednego i z drugiego wiec to raczej opowieśc z krypty nie jest. Nie umniejszam zasług repliki którą posiadasz bo ejst faktycznie dobzre odzwierciedlona ma dośc dobre osiągi ale jako snajperki gaszówki bym nie brał. I o to mi chdoziło. Forum jest po to żeby podzielić się informacjami i swoją opinią. Po to autor zakłada temat bo chce usłyszeć opinie innych prawda?

 

 

Co do przeładowania M170. Taaaa. Problemem nie jest. M190 jakby się uparł tez można powiedziec nie jest. Ale położ się i oddaj kilkanaście (kilka?) szybkich strzałów. I zobaczy się ile potem bedzie się w stanie razy naciągnąć:)

Link to post
Share on other sites

jak to jest z tym spadkiem fps podczas kolejnych strzałów? mozna to w jakiś sposób "obejść"?

Jak jest z powtarzalnością modelu Tanaki, który używam już pisałem.

Napełniony gazem magazynek wystarcza na wystrzelenie dwóch jego zawartości a nawet więcej.

Zauważalny spadek ciśnienia występuje dopiero na dwóch ostanich kulkach - można się do tego przyzwyczaić lub poprostu po wystrzeleniu magazynka i załadowaniu nowych kulek doładować go gazem. Ja tak nie robię tylko wymieniam na kolejn, pełny magazynek.

Magazynki są niestety drogie ale... nie potrzeba ich 8 czy 10 - to jest w końcu karabin wyborowy. Ich cena jest podyktowana konstrukcją i jej szczelnością oraz materiałem - są naprawde "śliczne".

Cały system broni działa bardzo płynnie i precyzyjnie - w zasadzie był to główny powód, dla którego się na nią zdecydowałem.

Warrior, o którym pisze striker ciągle mnie wkurzał - być może miałem pecha...

Co do osiągów gazowej Tanaki M700 AICS to w stoku masz 560-570 fps na 0,2g kulkach.

Ja używam kulek Marushin 0,3g i fruwają z prędkością ok. 520-530 fps co dla mnie ( !!! ) jest zupełnie wystarczającą prędkością.

Hop-up jest precyzyjny, naprawde precyzyjny + lufa też i w konsekwencji ok. 70m zasięgu!

Ja dalej poprostu nie strzelam - to i tak skrajna odległość a po drodze wiele się dzieje w... atmosferze :wink:

Oczywiście w gazówce odpada kwestia "siłowania" się ze sprężyną - rączka przeładowania zamka niemal sama wskakuje w swoje miejsce. Można to wykonać kciukiem i dolną częścią dłoni czyli jak w oryginale a nie jak... średniowieczny kusznik :wink:

Jeszcze o magazynku - ma właściwe wymiary i jest we właściwym miejscu. Tu chyba nawet striker przyzna mi rację. To nie warriorowski "zszywacz do papieru"... Dla mnie ma to też znaczenie.

Łoże z kolbą jest znacznie lepiej wykonane. Jest też masywne i nie trzeszczy okropnie co było przypadłością mojego warriora - tu myślę, że nie tylko mojego.

Można by tak jeszcze długo...

 

To tyle o tej Tanace.

Innych karabinów gazowych nie znam - mogą być gorsze...

A propos: przedwczoraj oglądałem L96 Stara w specshopie - bardzo ładny.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Racja

 

Tylko jedno ale. Mi osobiście nie podoba się patent składanej kolby. Niby w niczym to nie przeszkadza ale tak jakoś mi to nie pasuje.

 

Jak było z regulacją mocy wystrzału Lambert? I jaki był max celny zasięg. Tj. za peirwszym strzałem w korpus człowieka który bez problemu jest odczuwalny?

Link to post
Share on other sites

Lambert, ale spadek ilości fps w kolejnych strzałach nie jest (tzn tez jest ale nie o to mi chodzi teraz) spowodowany tym że gazu jest mniej wiec ma mniejsze ciśnienie ale tym że gaz po strzale odrobine się chłodzi przez co nastepny strzał jest odrobine słabszy. Zimniejszy gaz wolniej paruje w końcu. A że w magazynku jest skroplony to dopóki mamy w nim przynajmniej odrobine gazu w postaci cieczy to ciśnienie jest zachowane (jesli temperatura jest stała). Zjawisko pewnie by nie sprawiało najmniejszego problemu jesli oddawali byśmy strzały raz na 5 minut- gaz zdążył by powrócić do swojej wyjściowej temperatury. Ale zwykle strzelamy częściej. Spadek fps pewnie będzie niewielki- stawiam ze 5-7fps z powodu oziębiania gazu. Ale jesli do tego doliczymy jeszcze normalne nieszczelności czyli pewnie nastepne skoki o +/- 3fps to już robi się znacząca różnica. Mająca wpływ na celność. No i nie wiem jak zimny gaz wpływa na pracę HU. Pierwszy strzał jest na ciepłej gumce ale drugi już na mocno schłodzonej...

Link to post
Share on other sites

Mi osobiście nie podoba się patent składanej kolby. Niby w niczym to nie przeszkadza ale tak jakoś mi to nie pasuje.

Mnie też, myślę że to kwestia gustu albo przyzwyczajenia. Ale składa się ładnie, ma taki "dzyndzel" do blokady kolby w położeniu złożonym.

 

Jak było z regulacją mocy wystrzału Lambert? I jaki był max celny zasięg. Tj. za peirwszym strzałem w korpus człowieka który bez problemu jest odczuwalny?

Giwere wyregulowaliśmy z chłopakami w specshopie - i od tego czasu niczego nie redukowałem.

Maksymalny zasięg... Może to dziwne ale kurna nie wiem! Nie sprawdzałem tego.

Ja strzelałem max. na 70m do dużego kartonu po kompie - efekt: kulka 0,3g wchodzi w karton ale nie przebija go. Dokładniej jego pierwszą warstwe. Na 46m przelatuje na wylot cały karton, czyli wszystkie warstwy.

Czy to pierwsze byłoby odczuwalne - napewno tak! :wink:

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

 

@ dexterkrak: Niby tak ale z tymi 5 minutami to przesada. Ja oczywiście nie strzelam "na rota" ale już kilkanaście sekund zupełnie wystarcza - tu kłania się konstrukcja magazynka. Jeszcze raz podreślę, jest wart swojej ceny.

Nie ma takiego spadku fps - mierzyłem, około 3 do 5 w porywach!

Ta konstrukcja jest wystarczająco szczelna.

Co do HP - to musiałabybyć naprawde duża szybkostrzelność by mieć do czynienia z tym zjawiskiem. Inaczej, pewnie teoretycznie tak ale ja tego nie zauważyłem a jestem hmm... bardzo upierdliwy! :wink:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

a przy strzelaniu powiedzmy co 5s strzał (tyle z grubsza zajmuje przeładowanie, wycelowanie na 50m i oddanie strzału) jakie wskazania dał by chrono? powiedzmy 540,535,530,525 kolejno? Bo w snajperce powtarzalność ma znaczenie kluczowe. U mnie w spr snajpie (słabej na razie ale nie o tym) były pomiary (czytam z karteczki, sam robilem pomiar): 409,408,409,410,411. Wieksze odchyłki miałem przy zamontowanym tłumiku (minimalny pomiar 404 a maksymalny 410) a z kolei świeżo po czyszczeniu karabinu mam te odchyłki sporo mniejsze. Wydaje mi się że w gazowej snajperce taka powtarzalność jest nieosiagalna. Możesz porobić pomiary oddając powiedzmy 10 strzałów w odstępach około 5s? Zakończyło by to dyskusję :)

Link to post
Share on other sites

Złośliwie powiem, że jak się strzela tak jak (zwykle) strzela snajper, to straty spowodowane zmianą ciśnienia gazu są praktycznie niedostrzegalne. Nie wywala się całego magazynka na raz. Posiadam tak jak kolega wcześniej A.I.C.S. Tam magazynek mieści coś koło 26 kulek. Nie ma potrzeby wywalić ich na jeden raz - najwyżej 2, 3 max na jedno miejsce - jak chcesz strzelać szybciej, to tylko AEG. I przy gazówce, można strzelać szybciej niż co 5s. - odpada wysiłek naciągnięcia sprężyny, przeładowujesz kciukiem nie odrywając oka od lunety.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...