Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-47 Beta Spetsnaz (Cyma CM.037)


Recommended Posts

AK-47 Beta Spetsnaz (Cyma CM.037)

 

Waga (razem z baterią): 2,6kg

Długość: 71,5cm

Prędkość wylotowa kulki: 360fps

Szybkostrzelność: 750-850 kulek/min

Pojemność magazynka: 220 kulek

Cena: ok. 350zł

 

Wygląd:

 

Karabin produkcji Cymy wykonany jest w większości z metalu (w miarę dobrego jakościowego), z absu są tylko boki korpusu (które z początku wzięłem za metalowe i dopiero po długim opukiwaniu stwierdziłem że to plastik :wink: ) i gumopodobnego tworzywa na kolbie, chwycie i foregripie, które jest bardzo przyjemne w dotyku i sprawia że karabin pewnie leży w dłoniach. Jedyną rzeczą do której można się przyczepić jest to że dekiel nieco lata kiedy AK nie jest zabezpieczony, przeszkadza to ponieważ jest zrobiony z metalu i hałasuje stukając o body. Dużym minusem jest za to, że nie możemy odczepić kolby (ze względu na beterię typu large w środku) i mieć tym samym wersji short. Ogółem CM.037 z zewnątrz prezentuje się dobrze.

 

 

Osiągi:

 

360fps sprawia że kulki lecą mocno (z odległości paru metrów niemal przebijają metalowy czajnik)

i daleko. Zasięgu nie miałem jeszcze okazji do końca przetestować ale z ok. 50 metrów po oddaniu paru strzałów bez problemu można trafić w obiekt wielkości kartki A5 (takiej z zeszytu :) ) Celność jest więc w miarę znośna, ale krótka lufa robi swoje i nie jest doskonała, dlatego warto zainwestować w lufę precyzyjną. Regulacją hop-up'a również jeszcze się nie bawiłem, ale na standardowym ustawieniu kulki lecą prosto i jak już wspomniałem daleko.

 

Dodatki:

 

Do karabinu dołączony jest magazynek hi-cap o pojemności 220 kulek. Jest wykonany z metalu i ciężki ale czasem nie podaje kulek. Pozatym w pudełku znajdziemy baterię 8,4V 1200mAh (w moim odczuciu szybkostrzelność na niej jest za mała i przydała by się mocniejsza) i standardową ładowarkę. Pozatym dołączone jest proste (wyglądem przypomina standardowe od AK-47) zawieszenie, instrukcja, wycior i (na oko) ok. 500 bezszwowych kulek 0,20g.

 

Co warto zmienić/dokupić:

 

Na pewno warto zainwestować w mocną baterię (9,6V) znanego producenta i lufę precyzyjną. Pozatym można dokupić zwykłą rączkę na szynę RIS, znacznie wygodniej się z tym strzela, a także (przynajmniej moim zdaniem) poprawia wygląd repliki.

 

Plusy (+)

 

- wygląd zewnętrzny

- dobre wykonanie

- dobre osiągi

- cena

 

Minusy (-)

 

- brak odczepianej kolby

- latający dekiel

- bateria

- hi-cap czasem nie podaje kulek

Edited by Peuzzak
Link to post
Share on other sites

Mam niestety uszkodzony aparat, :strach: ale zawieszenie to prosty parciany pasek z regulacją w zgniłozielonym kolorze. Długość zawieszenia to 80-160cm. Regulacja jest niestety z plastiku. Sprzączki są oczywiście metalowe, ale różnią się od tych z prawdziwego AK.

Edited by Peuzzak
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Realne osiągi tego modelu są takie że trafienie pojedynczym strzałem z 50m człowieka stokową wersją jest przypadkowe, nie mówiąc o kartce A5. Serią w końcu któraś kulka trafi.

Szczerbinka mocowana jest do pokrywy zamka a ta jest na tyle luźna, że na takim dystansie punkt celowania przestawia się o kilka metrów. Przyrządów celowniczych można używać więc tylko orientacyjnie.

Drzewo o średnicy 30cm z 30m trafia się serią bez problemu ale kilka kulek poleci bokami (3/10).

Szczerbinka nie ma regulacji na boki.

W moim egzemplarzu strzały szły mocno w lewo i musiałem wyszlifować "fasolę" w pokrywie żeby przestawić ją w prawo tak by linia celowania zgrała się z torem lotu kulek.

Po za tym ok :-F

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Rozlozyłem swoją Betkę i pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to brak jakiegokolwiek pierscienia ustalającego lufe wewnętrzną osiowo względem lufy zewnętrznej. W związku z tym lufa raz sie przechyliła w prawo raz w lewo... Trzeba będzie jakiś pierścionek na tokareczce wystrugac, to i celnosć się zwiększy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Grzechotnik, powiem Ci tylko tyle, że ta replika ma beznadziejne okablowanie w kolbie to co łączy GB z silnikiem jest OK, ale na kablach w kolbie opory są straszne. Dzisiaj chrono zrobiłem na Xortechu x3200 jakoś tak na kablach od kolby 760 strz/m bez kabli od kolby prawie 950 strz/m na HS-elementa. Radzę też wywalić bezpiecznik i wymienić plastikowe łożyska łącznie z prowadnicą. Tłok jest ok narazie 8k kulek poszło zadnych uszkodzeń. Na cylindrze elementa chromowanym wycisnąłem 370 fps. Dekiel się nie giba, suwadło już się urąbało(nie ma jak to mania przeładowania)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...