Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

moc troszkę większa uzyskasz jak lufę wewn. zmienisz. poza tym nie da się już podkręcić bardziej bez jakiś ingerencji technicznych.

a jaką moc masz. mi wyszło na 0.40 720 fps. to chyba już wystarczy co? :D. poza tym trzzeba było ode mnie kupić, mam do sprzedania po tuningu ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napisałem o AR-11 w dziale taktycznym snajperskim słow kilka - przekleje, bo w tutaj w sumie się ta dyskusja powinna znaleźć.

 

Wg mnie snajperka, ale i nie tylko to przede wszystkim powtarzalność. Czyli nic po "mocy" jak nie idzie z tego trafić.

 

Kwestia stabilności - no cóż, sklepowy RAM to nie oszukujmy się kiszka (skacze fpsami, bardzo niecelny, system niechlujnie wykonany itd.) - trzeba go sobie dopieścić. Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach. Zrobiony działa stabilnie i ma nieduże odchyłki na chrono, rzędu +/- 5 fps, co przy prędkościach 590 fps jest stosunkowo niewielkim procentem. Wiele zależy od kulek (mnie np MadBulle 0,43 źle latają więc używam Guarderów 0,43. UWAGA: to nie jest wyrocznia - kulki, a nawet ich poszczególne partie produkcyjne się czasem mocno różnią, może być więc tak, że jedna partia jest ok, a druga, o takim samym wagomiarze i tego samego producenta jest lipna).

W AR-11 mam preclufe od aega

Podsumowując, jeśli chcesz z niego strzelać i trafiać to rób tuning.

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Przerabialem temat corów w body aeg już ładne pare lat temu jak jeszcze nie było ar-11...

 

Temat dość ciekawy z pozoru.. nie raz na tomaszowie się z tego strzelało....

 

Największa wada wszelkich marekrów to stabilne zasilanie.... w sumie chyba nigdy nie uzyskałem powtarzalności lepszej niż w dobrze złożoym aegu... snajperka przedewszystkim powinna być stablina... później mocna....

 

Co do tuningu.... 220m.s na 0.43.. więcej się z tego mechnizmu nie wyciśnie... myk jest bardzo prosty... w regulatorze wsytarczy dobrać wysokość jedną... i fpsy rosną.... dla tych co mają ten sprzęt pewnie wiedzą o co chodzi :) ten sam elemnt odpawiada za brak mocy jak zaczyna puszczać :)....

 

Osobiście porzuciłem zabawy taką mocą.... żadna to frajda jak trzeba pilnować się i strzelać na 50m+.....

 

Ramy są fajne.... do strzelania w butelki.....hehe ... ale mimo wszystko miło wspominam trafienia na 100m za czasów jak średnia prędkość to 450fps...

 

Pozdrawiam!

Rafał

Link to post
Share on other sites

Witam!

Największa wada wszelkich marekrów to stabilne zasilanie.... w sumie chyba nigdy nie uzyskałem powtarzalności lepszej niż w dobrze złożoym aegu... snajperka przedewszystkim powinna być stablina... później mocna....

 

.... żadna to frajda jak trzeba pilnować się i strzelać na 50m+.....

Zgadzam się w zupełności, że przede wszystkim powtarzalność (stabilność), a później moc. Jak masz jedno i drugie, to jest pięknie.

System (core) w ar-11 jest specyficzny, a moje odczucie, to że fatalnie (wręcz wstrętnie wykonany, niechlujne odlewy itd). Idealnie fpsów w ar-11 nie ustawisz (jak w sprężynowej snajpie), ale ja zbliżyłem się niemal do ideału, czyli +/-5 fps. Jak dla mnie efekt zadowalający, bo wystarczający na trafienie celu w odległości ~90m.

 

Nie zgadzam się tylko z tym, że "żadna to frajda jak trzeba pilnować się i strzelać na 50m+..." Dla mnie to największa frajda :icon_evil: :icon_razz2:

 

Pozdrawiam

Szymon

Link to post
Share on other sites

Ja strzelałem z co2 chwilę, bo nie mam małej butli hp. Na wykręconym na maksa ten cylinder z dwoma nabojami starczył na zaledwie kilka strzałów. Czy ktoś chciałby przejrzeć mi tego rama, bo nie wierzę, że tak jest oryginalnie, coś musiało się rozszczelnić.

Link to post
Share on other sites

Napisałem o AR-11 w dziale taktycznym snajperskim słow kilka - przekleje, bo w tutaj w sumie się ta dyskusja powinna znaleźć.

 

Wg mnie snajperka, ale i nie tylko to przede wszystkim powtarzalność. Czyli nic po "mocy" jak nie idzie z tego trafić.

 

 

Podsumowując, jeśli chcesz z niego strzelać i trafiać to rób tuning.

 

 

U mnie jeszcze bez tuningu idzie dobrze strzelanie, z 80 metrow trafiam miej wiecej tam gdzie chce,

teraz tylko chce wymienic lufe na prec od PDI i to narazie starczy moim zdaniem.

a wy co myslicie ? Moze cos jeszcze wymienic ? chcial bym z tej broni wycisnac co sie da

 

No i chcialem dokupic jakis magazynek tylko nigdzie nie moge znalesc "magazynek do ar-11"

moze wy wiecie jakie pasuja ?

Link to post
Share on other sites

Magi AEGowe pasują kolego (mają delikatny luz, ale można owinąc taśmą izolacyjną). Ja używam realcapów bodaj firmy Star i mam też Boyi mida krótkiego (jedną sztukę, ale lowcapy długie Boyi też pasują). Mam też PMAGa krótkiego (real, chyba acm).

Było tym na forum.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam wszystkich,mam zamiar doposażyć swojego nowiutkiego AR-11 .I w związku z tym pytanko jaką lufe polecacie ?

 

szłyszałem że najlepsza by była 650 mm ale mam okazje kupić n/w po atrakcyjnych cenach co polecacie?

 

1) 6.03, 550mm madbull

2) 6.01, 500mm madbull

 

z góry dziękuję :icon_razz:

Link to post
Share on other sites

Oj tam, madbulle są świetne - robię z nich pędzle do kleju: ucinasz kawałek lufy, wkładasz do środka włosie, zaklepujesz końcówkę młotkiem i przycinasz włosie równo... do niczego innego zbytnio się nie nadają, zwłaszcza te ostatnie serie.

 

@Marco

Szukaj tego ci ci Cyp radzi, lub systemki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...