Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Na stockowej lufie w zasadzie nie strzelałem. Nie mam więc porównania. Ale jestem pewien w 100%, że założenie lufy 700-750 nie "obetnie" zasięgu.

 

Kwestia tylko czy warto. W zależności od tego jakim tłumikiem zasłonisz nadmiar lufy 650mm cała replika ma od 115 do 125 cm długości. To już cholernie utrudnia transport. Pomijam kwestię transportu na miejsce zabawy bo w samochodzie to ni eproblem. Ale w sytuacji kiedy np trzeba się przemieścić już w czasie gry kilka kilometrów robi się problem. SniperDragBag Condora ma 130 cm i idealnie mieści ten karabinek ale można zapomnieć o wygodnym przemieszczaniu się z nim w lesie.

 

Teraz dokładając kolejne 10cm lufy i chcąc choć trochę wyciszyć jeb....cie jakie daje gaz na wylocie lufy robi się replika o długości około 150 cm i jak to transportować? Zostaje opcja w łapkach która odradzam bo to najbardziej niebezpieczny sposób jaki można z taką replika kalkulować. Mając ją w rękach w ekstremalnej sytuacji możesz się nie powstrzymac i odruchowo nacisnąć spust do czegoś co Cię przestraszy/zaskoczy na bliskiej odległości... nie chciałbym oberwać z niego z odległości poniżej 40 metrów. Tak więc dłuższa lufa to chyba już nie aż tak potrzebna rzecz. Na 650 skupienie, zasięg, celność sa wg mnie wystarczające. Ale jak ktoś chce ;) czemu nie ;) Zawsze można spróbować przerobić ARa na M82A1 ;) Ale to zmienia kompletnie zasady poruszania się i korzystania z niego ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W zasadzie to masz rację z tą długością, raz taszczyłem kija 135 cm (M40 z tłumikiem) i zbyt wygodnie nie było. Ile tłumika dodatkowo ponad lufę musi być (powiedzmy klasy Silesia Factory), żeby wyciszyć jeb....cie gazu do poziomu ładnie pracującego aega? Jak to jest u Ciebie?

Link to post
Share on other sites

Strach... będziesz niszczył morale przeciwników :D Już słyszę te dialogi: "ej słyszałeś, to ten ram, na ziemie chłopaki!" :D.

 

Z tego co słyszałem, to tłumiki Silesia Factory są zbudowane na podstawie lufy wewnętrznej z dziurami, dodatkowo przegrody i materiał tłumiący, więc mogło by się nadać.

Link to post
Share on other sites

Do AR-11 (wizualnie) chyba najlepiej pasowałby tłumik taki jak w SR25, taki który zakryje lufę zewnętrzną za kolankiem gazowym.

 

Tłumik OPS TACTICAL 50x320 od Silesia Factory

 

Seria tłumików, których konstrukcja, zakrywa część lufy zewnętrznej - w standardzie jest to 10 cm. Jednak jest możliwość wykonania tłumika wg zamówienia.

Tłumik wewnątrz posiada 12 komór tłumiących, wykonanych z najlepszego materiału.

 

Tylko zastanawiam się, jak jest montowany taki tłumik, bo na pewno nie na QD.

Zakładając, że w AR-11 lufa zewnętrzna jest takiej długości jak w M16, to precka długości 650 mm będzie wystawała 14 cm. Jeżeli taki tłumik nachodzi 10 cm na lufę zewnętrzną to mamy dodatkowe 22 cm, w których zmieści się to wystające 14 cm precki. Mamy więc 8 cm tłumika, które wytłumi nam "jeb....cie" Ram-a :). To są jednak tylko obliczenia teoretyczne, musiałbyś dokładnie zmierzyć ile jest lufy zewnętrznej za kolankiem i ile wystaje precka. Zresztą na stronie SF jest komentarz, że mogą wykonać taki tłumik pod konkretną długość wystającej lufy zewnętrznej.

Edited by blaszko
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pisałeś, że masz jakieś problemy z przystrzeleniem AR'a na więcej niż 70 m. Z czego to wynika? I jeszcze czy trafienie człowieka na tych 90 - 100 m jest możliwe? Bo jeżeli naprawdę sensowny zasięg to 70 m, to nie wiem czy jest sens go kupować, a nie na przykład jakiegoś gaziaka ze stajni Tanaki. Przekonaj mnie :P

Link to post
Share on other sites

Przekonać mogę sam siebie tylko tym, że jesienią nie był to dla mnie problem. Znaczy trafienie sylwetki człowieka na 90-100 metrów, ale po tym jak w zimę ukręciłem śrubę dociskajacą/zamykającą cylinder gazowy i dorobiłem końcówkę samemu to coś jest nie tak. Jakby końcówka przebijająca drugi nabój CO2 po przebiciu uszczelniała go i przez to nie mam do dyspozycji całego ciśnienia z obu kapsuł. Coś w każdym razie jest nie tak i wymaga to dokładniejszych oględzin połączonych z "przeróbkami" dorabianej częsci.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

to teraz thor da wam popalić ;P. Taki ot w jego temacie ^^.

 

a teraz poważnie ;P

 

przestańcie się kłócić. Temat przez was poruszany był obszernie omówiony bodajże w wątku "Snajper i jego rola w asg" czy jakoś tak(nie pamiętam dokładnej nazwy tematu i nie chce mi się go wyszukiwac ;P) więc jak dalej chcecie prowadzić te dysputy to zapraszam tam, a tu skończcie smiecić -.-.

 

HAWK14 chyba nie jesteś na tyle ułomny żeby zauważyc, że to temat STRICTE techniczny dotyczący konkretnej repliki. Za każdą kolejna próbę wywoływania "wojny fpsowej" w tematach poświęconych konkretnym replikom będę wnioskował o bana dla "prowodyrów". Masz ochotę popisa pierdoły na temat szkodzących ersoftowi fpsów (zwłaszcza w replikach snajperskich) znajdź sobie odpowiednie miejsce do tego - podpowiem, że najlepszym będzie chyba "hydepark".

 

PS

Bardzo chciałbym "trochę" napisac "w temacie" tego offtopu ale sobie daruję...

 

thor_

Link to post
Share on other sites

Na Tomaszowie jeden gościu "usilnie" próbował wytłumaczyć kilku panom, że AR-11 jest przereklamowany, nie wart tych pieniędzy itd. I jednym z kilku jego argumentów przeciw było to, że aby strzelić chociaż na te 70 - 80 m trzeba replikę ustawiać pod kątem 45 stopni. Thor, jak jest naprawdę? Jaki jest mniej więcej kąt ustawienia repliki aby strzelić na te "magiczne" 90 m?

Link to post
Share on other sites

Thor

Pytanie do Ciebie

 

M24 CA czy AR11 ? Istota ... powtarzalność ...

 

Jesteś wstanie napisać recenzje tego karabinu - coś więcej niż zasięg - wymienić jego plusy minusy powtarzalność - tak jak jest np pierwszy post w temacie sr25 przez mk29 napisany

Link to post
Share on other sites

że aby strzelić chociaż na te 70 - 80 m trzeba replikę ustawiać pod kątem 45 stopni

:wink: Trzeba mu było delikatnie wytłumaczyć (i zaryczeć przy tym śmiechem) że mu się wykorzystanie ARa jako snajperki pomyliło z wykorzystaniem granatnika jako moździerza :roll:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...